Na cestě - Série 12 (2011) (série)

Na cestě po Mexiku (S12E33)

(epizoda)
Česko, 2012, 26 min

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

Tradiční a krásné, moderní a bohaté i chudé a divoké ? všechny tyto tváře nabízí Mexiko, hlavní město Spojených států mexických. A není divu, vždyť v celé metropolitní oblasti žije na dvacet miliónů lidí! Na centrálním náměstí Zócalo velkoryse vybudovaném španělskými dobyvateli dnes tančí potomci původních obyvatel pro potěchu turistů. Ale stačí projet pár uliček a rázem se můžete ocitnout v bohémské čtvrti plné muzikantů, kde stojí i modrý domeček, ve kterém kdysi tvořila slavná malířka Frida Kahlo. V Mexiku můžete potkat vyznavače kultu Svaté smrti, fanoušky amerického wrestlingu s komikovými prvky i pašijový průvod, na který shlížejí nedaleké monumentální aztécké pyramidy. (oficiální text distributora)

castor

Tohle si dám vždycky rád.. Nevtíravý a velmi příjemný náhled do zajímavých kultur, okořeněný velmi civilním komentářem pánů Donutil/Bartoška. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou. Tvůrci navíc téměř každý díl stihnou ovonět jídlem, atmosférou ulic, pamětihodnostmi a zvyklostmi lidí.. tenhle díl je přesně o tom a diváka může jen a jen těšit, že cyklus si svou kvalitu drží už slušnou řádku let. ()

Marek1991

Tak tomuto veľa nedali, dosť slabý dokument. Zobrali si na starosť najľudnatejšie mesto západnej pologule a akoby som sa pozeral na slabší variant dokumentu o Manhattane. Keby ste tam chceli ísť, tak si radšej pozrite niečo iné a naštudujte si veci okolo toho, lebo toto mi prišlo ako pokazená povinná jazda. ()