Na cestě - Série 4 (2007) (série)

Na cestě po Barbudě (S04E27)

(epizoda)
  • Slovensko Na ceste po Barbude
Česko, 2008, 27 min

Režie:

Otto Kallus

Kamera:

Martin Čech

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

Barbuda dostala své jméno podle "vousatých" lišejníků - barbas, které dříve zdobily kmeny tamních palem. Kmeny sloužily k výrobě tradičních loďek a z generace na generaci děděné umění dnes jako jeden z mála ovládá rybář John. Přestože má ostrov klasickou karibskou fasádu, příliš turistů sem nezavitá. Na chybějící hotelové infrastruktuře už se ale pracuje. Půldruhé tisícovky obyvatel zatím žije poklidný život, ve kterém jsou nejdůležitější událostí týdne nedělní dostihy, o kterých se mluví až do další neděle. Mezitím lidé poslouchají rozhlasovou stanici, která sídlí v domě svého jediného zaměstnance a zároveň moderátora Odrika Samuela. A jen občas někdo zavítá do restaurace U strýčka Daddyho, která je nefalšovanou hospodou na mýtince. (oficiální text distributora)

Marek1991

Celkom ma sklamal tento dokument, lebo Polynéziu, či Karibik vedia podať vždy celkom zaujímavo vzhľadom na malé územia. Toto však uchopili za zlý koniec a motali sa po ostrove, sem tam v zbytočnostiach, proste sa mi to až tak nepáčilo, trochu sklamanie. ()