Na cestě po Římě (S04E32) (epizoda)

Na ceste po Ríme

Dokumentární

Česko, 2008, 26 min

Jakub Tabery

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

• Isfio

Na ceste po Ríme za 26 minút?(1.1.2018)

• Marek1991

Vzhľadom na to, že som v Ríme bol, musím sa na to pozrieť poriadne a nie povrchne s dojmami. Už v úvode mi chýbalo známe metro ako tepna tohto mesta, či štýl jazdenia tamojších ľudí. Chýbal mi tam veľký pamätník k samostatnosti, či tamojšie chrámy, štyri baziliky, jedna je vlastne vo Vatikáne, či bývalé stredisko gladiátorov alebo maltézskych rytierov, no samozrejme zase opomenuli šport. Dozvedel som sa síce pár kuriozít a zaujímavostí, ktoré som nevedel, no dokument ako celok je opäť odfláknutý, čo ma tak napadá, chýbala aj známa pevnosť pri rieke Tiber a mosty, ktoré si zaslúžili spomenúť. Bolo to dosť úbohé ako pri mnohých mestách, ktoré táto séria sfilmovala. Napriek tomu, že im idú dobre malé územia a veľké vyzerajú ako povinné jazdy, tak pri týchto mestách nie som spokojný, lebo sú to metropoly, ktoré majú čo ponúknuť, prešla nimi história, majú mnoho zaujímavostí a akosi mi to príde ako zle sfilmované malé prospekty o daných miestach.(4.8.2013)