Na cestě - Série 16 (2014) (série)

Na cestě po Murcii (S16E06)

(epizoda)
Česko, 2014, 26 min

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem do jihošpanělské provincie na svérázné koňské závody, za kašnou plnou vína a zázračným mořským bahnem. Město Cartagena s římským amfiteátrem bylo založeno Kartáginci již ve třetím století př. n. l. Své stopy zde zanechali i dávní Féničané, kteří sem přivezli speciální odrůdu vína, již zde pěstují dodnes. Středověké městečko Caravaca usiluje o to, aby její svátky Nejsvětějšího kříže a koňské závody, kdy jezdci nesedí v sedle, ale běží vedle koně, byly zapsány na seznam nehmotného světového dědictví UNESCO. Sportovní potápěči zcela jistě ocení průzračnou vodu a hejna mořských ryb u letoviska Águilas. Pláž jen o pár desítek kilometrů dál na východ lidé ovšem vyhledávají ze zcela opačných důvodů – na dně mělké zakalené laguny leží bahno s mimořádnými léčebnými účinky. (Česká televize)

RonaMidu

bylo moc pěkné vidět místa,kde jsem před pár lety nějaký čas prožila...a ohledně bahna,o kterém v dokumentu taky byla řeč - umýt se sice dalo,ale odér se v kůži držel ještě hodně dlouho :-D ()