Na cestě - Série 20 (2018) (série)

Na cestě po El Pasu (S20E22)

(epizoda)
Česko, 2019, 26 min

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

S Jiřím BartoškouMiroslavem Donutilem na cestě za nástěnnými malíři, kteří zobrazují život na americko-mexické hranici, za opravářem střelných zbraní a instruktorem Chucka Norrise, až k legendární hraniční řece Rio Grande... Na cestě po El Pasu, legendárním městě na americko-mexické hranici, které je považované za symbolickou bránu do Spojených států. Zatímco na mexické straně je nebezpečné město Ciudad Juaréz, El Paso patří naopak mezi města s nejnižší kriminalitou v Severní Americe. Podíváme se za zdejšími umělci, kteří o životě na hranici vyprávějí skrze nástěnné malby. Zavítáme do obchodu se zbraněmi zdejšího opraváře pušek a pistolí, který dělal instruktora při natáčení filmu samotnému Chucku Norrisovi. Zjistíme, jak vypadá zeď, která na hranici stojí, i ta, která se zde teprve staví. Setkáme se s imigranty ze Střední Ameriky, jimž se podařilo složitou cestu přes hranici překonat. (Česká televize)

zdeny99

Nechvalně proslulé místo, kde je mafie s drogami a utečenci. Kromě nelegálních přechodů z Mexika do USA mě překvapilo, že jsou tam i legální přechody, kde denně projde 70 000 lidí. Kromě toho je tu velmi lehké získat jakoukoliv zbraň. Samotná příroda je nic moc. Dlouhé silnice a kolem vše vyprahlé. Teče tu legendární Rio Grande, které připomíná spíše stoku. Za osvěžení stojí jen městečko Roswell se svými ufony. [8. hodnocení, 1. komentář, -%] ()