Na cestě - Série 21 (2019) (série)

Na cestě po Maledivách (S21E09)

(epizoda)

Tentokrát se Jiří BartoškaMiroslavem Donutilem osobně vypraví do tropického ráje zakusit atmosféru hlavního města i porovnat luxus zdejších resortů s životem ostrovanů... Když v sedmdesátých letech minulého století začali na Maledivy jezdit první turisté, zírali na ně místní obyvatelé poněkud vyjeveně a s nedůvěrou. Dnes turismus živí většinu z nich. Díky tomu tato striktně muslimská země zažívá období růstu. Jednotlivé ostrovy na všech atolech se rozdělily na 3 části. Neobydlené ostrovy, lokální ostrovy – to znamená ty, na kterých žijí místní lidé – a ostrovy přeměněné na luxusní resorty. My, během tohoto speciálního dílu s moderátory v obraze, navštívíme jak lokální ostrov, tak dva příklady turistických ostrovů. Nejstarší resort Kurumba, kde to všechno začalo, a naopak nově zabydlený ostrov Kuredhivaru. Zjistíme, co pro místní obyvatele znamená kokosová palma, vrhneme se do víru tradičního tance bodu beru i do víru zřejmě nejpřecpanějšího města světa Malé. Klid najdeme při rybaření na oceánu a hlavně pod jeho hladinou. (Česká televize)