Na cestě po Dillí (S21E19) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2020, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

David Votava

Byl jsem krátce na dovolené na Srí Lance a nechápal jsem jak přistěhovalí lidé mohou dobrovolně žít v najednu stranu tropickém ráji, a na druhé straně postupné mohou dopusit eko-spolodinovou likvidaci a nedělám si iluze, že takových zemí je mnoho ve jménu blaha zhýčnakých Evropanů či Amíků. Cejlon je ještě zlatej oproti Indii. Na stranu třetí Indové jsou neuvěřitelně pracovití a i Patel číslo 34.543 dokáže v každé situaci pomoct a opravit kde co je. Indie je ruční manufaktura pro vše a do budoucna možná nová Čajna.... budiž jim přáno lepšího života.(1.4.2020)

Podle mě jeden z nejhezčích a nejzajímavějších dílů celé Cestománie. Dillí na každém kroku působí špinavě, chudě, chaoticky, hlučně až hrůzostrašně. Kam se hrabe Hurghada a podobná města. I tady jezdí motorky a motocykly normálně mezi lidmi. Žije se na ulici, domy jsou příšerné, všude jsou volně natáhnuté elektrické dráty a všude je přelidněno. Tohle vše kontrastuje s nádhernými islámskými mešitami a hinduistickými chrámy. A všude běhají opičky. [2. hodnocení, 1. komentář, -%](18.3.2020)