Na cestě - Série 22 (2021) (série)

Na cestě po kanárské La Gomeře a El Hierru (S22E02)

(epizoda)
Česko, 2021, 26 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Jaroslav Jindra

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

S Jiřím BartoškouMiroslavem Donutilem na cestě po nejodlehlejších ostrovech Kanárského souostroví, za pastevci a jejich pískacím jazykem silbo, který nenajdete nikde jinde na světě, za legendárním posvátným stromem a k bývalému nultému poledníku... Tajemné a magické jsou nejodlehlejší ostrovy Kanárského souostroví, La Gomera a El Hierro. Kdysi tvořily nejzápadnější okraj tehdy známého světa. Absence písečných pláží a hotelových komplexů z nich dělají ideální destinaci pro ty, kdo chtějí poznat Kanárské ostrovy bez masové turistiky. Najdete zde svět takový, jak vypadal před tím, než souostroví objevily cestovní kanceláře. Asi největší z místních rarit je silbo, pískací jazyk, který nenajdete nikde jinde na světě. Dalším ze zachovaných tradic je neobvyklý dopravní prostředek, kterému tady říkají pastýřský skok. Bohaté jsou tyto zapomenuté ostrovy i na přírodní poklady, například mlžné vavřínové lesy a vulkány. Navštívíme i legendární posvátný strom, který podle pověsti dává život celému ostrovu El Hierro a podíváme se i na nejzápadnější bod ostrovů, k majáku Orchilla, který stojí v místech, kde kdysi býval nultý poledník. (Česká televize)

angel74

Zajímavý cestopisný dokument o dvou menších ostrovech kanárského souostroví, po jehož zhlédnutí mám velkou chuť tento rázovitý kout světa navštívit. Láká mě především krásná příroda, která není zahlcená davy turistů. Ze všeho nejvíc bych si asi dokázala užít procházku mlžným vavřínovým pralesem. Ovšem těch nádherných míst je tam tolik, že bych nevěděla, kam se vydat dřív. ()