Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Série(24) / Epizody(587)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele esopesokeso k tomuto seriálu (2)

Na cestě po Kysuce (2007) (S02E35)

Tak tento jednodňový výlet Jaja a Paja sa mi až tak moc neľúbil.Jajo:"Tady sa asi hodně chodí pěšky, že?" Pajo: "Není kam spěchat..." ..Jajo:"Vypravíme sa dnes do práce s dřevorubcem a jeho věrným koníkem Kaštáááánkem.." Pajo:"Vždyť teprve svíta, proč tak brzo?" Jajo:"No jeho cesta do práce je moc dlouhá.."...(Zabudli tam ešte natočiť tucet sedliakov pri kydaní hnoja a troch harmonikároch, čo by im pri tom hrali).Odfľakli to.Dokument o Kysuciach by sa dal spraviť o mnoho lepšie.Na Vychylovke sa mohli viac zdržať a spomenúť tam unikáty ako zachované gátre a mlyny poháňané riekou Bystricou, výroba šindľov..Nebolo tam ani náznakom spomenuté celosvetové preslavené drôtarstvo, ktoré malo kolísku práve na Kysuciach.Zábery so scenériami mohli byť krajšie.Samozrejme, že sa neobjavili pekné zábery z jari, z leta, z jesene, zimy...labute, kačky, divé husy, srnky, jelene, divé svine...blesky, hromy, dúhy...ale niééé, oni musia točiť kaplnky, cintoríny a natočiť žalospevy starej babky!Ked už chceli silou-mocou spomenúť ľudové zvyky, tak mali požiadať o vystúpenie folklórneho súboru Drevár, a nie troch bačov s poníkom Kaštááánkom vzdialených 5 km od internetu.Odfľákli to.Cítim sa pohoršený, a poviem bačovi Milanovi, nech nabudúce pridá Jajovi a Pajovi do žinčice kus ovčieho hovna.. ()

Na cestě po Seychelských ostrovech (2010) (S10E18)

No tak musím uznať, že Jajo a Pajo ma veľmi príjemne prekvapili. Ked som videl ich "Na cestě po Kysuce " tak som bol veľmi zhrdený, ako mi spotvorili moju rodnú časť Karpát, ale Seychely?Tak to je už iné kafé. Celých 25 minút je pastva pre oči a v duchu som závidel moderátorom ich zaujímavú prácu. Raz ked budem miliardár, tak pôjdem po stopách Viktora Koženého a vyvalím si na Seycheloch riť pri azurovej pláži s vlastným rybníkom, golfovým ihriskom a s vlastným vodopádom v obývačke, ktorý bude obsahovať vitrínu s alkoholom z celého sveta.Musím si taktiež zohnať nejaký nový model helikoptéry, povolenie od UNESCO zotnúť tisíc rokov staré palmy, lebo z nich si plánujem spraviť 40 metrové vysoke tobogány, ktoré budú smerovať do mojeho súkromného bazéna napusteneho kokosovým mliekom, orevuár. Na cestě po Seychelských ostrovech, online. ()