Na cestě (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2006–2020, 235 h 18 min (Minutáž: 25–30 min)

Komentáře uživatele zdeny99 k tomuto TV seriálu

Na cestě je jedním z nejlepších dokumentárních cyklů, jaké kdy byly natočeny. Díky tomuto pořadu má člověk možnost nahlédnout do nejrůznějších míst naší Země, kam by se s největší pravděpodobností nikdy nepodíval. Zároveň tento pořad může sloužit jako dobrá reklama na dovolenou, či naopak jako odstrašující příklad, kam nejezdit. Na cestě u mne vyvolává stejně kladné pocity jako její předchůdkyně Cestománie (http://www.csfd.cz/film/225585-cestomanie/) a Nová cestománie (http://www.csfd.cz/film/273078-nova-cestomanie/), která se ovšem u diváků dočkala zavržení. [2542. hodnocení, 32. komentář, 75%](20.2.2019)

Na cestě je jedním z nejlepších dokumentárních cyklů, jaké kdy byly natočeny. Díky tomuto pořadu má člověk možnost nahlédnout do nejrůznějších míst naší Země, kam by se s největší pravděpodobností nikdy nepodíval. Zároveň tento pořad může sloužit jako dobrá reklama na dovolenou, či naopak jako odstrašující příklad, kam nejezdit. Na cestě u mne vyvolává stejně kladné pocity jako její předchůdkyně Cestománie (http://www.csfd.cz/film/225585-cestomanie/) a Nová cestománie (http://www.csfd.cz/film/273078-nova-cestomanie/), která se ovšem u diváků dočkala zavržení. [75. hodnocení, 1. komentář, 76%](20.2.2019)

Neznámé malé nizozemské ostrovy, kde si lidé žijí v klidu vlastním životem. Znají jen oceán, chladné počasí, ale hlavně klid. Klasicky pěkný dokument, ale žít bych tam nechtěl. [5. hodnocení, 1. komentář, -%](20.2.2019)

Jihoafrická republika, to není jen Kapské Město a diamanty, ale hlavně Střelkový mys, tedy místo kde se stýká Atlantský oceán s Tichým. A ty záběry, jak z toho byly krásné. A pak ta příroda. Chvílemi krásná zeleň, dále už jen typická savana se zebrami, pakoni a lvy. [4. hodnocení, 1. komentář, -%](14.3.2019)

Tridentsko, místo se slavným městem, kde se konal Tridentský koncil. Ale především to je místo pro lyžaře, samá sjezdovka, samý vlek, samý sníh a hodně, hodně vysoké Dolomity. A podle mě až moc velká zima. Co mě ale zaujalo, tak ty malinké vesničky v údolích, kde se stále mluví vlastními jazyky (něco podobné italštině nebo směsice italštiny s němčinou), protože jsou těmi obrovskými horami izolované od ostatního světa. Stejně tak jako je tam stále zachovalá raketová základna NATO z dob studené války, která byla namířena proti zemím varšavské smlouvy. [4. hodnocení, 1. komentář, -%](20.3.2019)

Zajímavá, pro nás exotická země s krásnou přírodou., kde se střídají pralesy s horami. Nejvíce mě ovšem zaujaly zmínky o puje rajmondově, lamách a těch archaických surfech na pobřeží města Trujillo. Naopak zmínky o dávných civilizacích a pronikání křesťanství do Peru mi přišly nezáživné, ačkoliv jsou v dokumentu o Peru nutné. [2. hodnocení, 1. komentář, -%](4.4.2019)

Nechvalně proslulé místo, kde je mafie s drogami a utečenci. Kromě nelegálních přechodů z Mexika do USA mě překvapilo, že jsou tam i legální přechody, kde denně projde 70 000 lidí. Kromě toho je tu velmi lehké získat jakoukoliv zbraň. Samotná příroda je nic moc. Dlouhé silnice a kolem vše vyprahlé. Teče tu legendární Rio Grande, které připomíná spíše stoku. Za osvěžení stojí jen městečko Roswell se svými ufony. [8. hodnocení, 1. komentář, -%](11.4.2019)

Zajímavá, pro nás exotická země schovaná někde v Himalájích. Bhútán, to je země, pod kterou si představím buddhismus, kláštery a chudobu a ono to tak skutečně je. Na druhou stranu zde se neměří HDP, ale hrubé domácí štěstí. Proto také mají ministerstvo štěstí. A cílem každého Bhútánce je vážit si to, co máte. [10. hodnocení, 1. komentář, 74%](2.6.2019)

Fukušima je neobvyklá část Japonska. Je to území, a také i hradní město. V samotné oblasti je 88 kostelů, po kterých vede cesta poutníků. Nejvíce mne ale zaujalo, že v Japonsku žije 93% obyvatel ve městě a jak strašně moc vyprodukují odpadu. Mimojiné to jsou velmocí co se týče automatů. Jeden automat na jídlo či pití připadá tak na 23 obyvatel. Naopak v Tokušimě je místo, kde to s tříděním odpadu až moc přehání. Ty zátky, pet víčka ale i sklo tříděné podle barev je až moc přehnané. A také mne zaujalo, že dříve si vdané Japonky holily obočí a zuby černily duběnkou. Tato část Japonska mi přijde phodně poklidná od těch japonských měst. [7. hodnocení, 1. komentář, -%](6.6.2019)

Na cestě je jedním z nejlepších dokumentárních cyklů, jaké kdy byly natočeny. Díky tomuto pořadu má člověk možnost nahlédnout do nejrůznějších míst naší Země, kam by se s největší pravděpodobností nikdy nepodíval. Zároveň tento pořad může sloužit jako dobrá reklama na dovolenou, či naopak jako odstrašující příklad, kam nejezdit. Na cestě u mne vyvolává stejně kladné pocity jako její předchůdkyně Cestománie (http://www.csfd.cz/film/225585-cestomanie/) a Nová cestománie (http://www.csfd.cz/film/273078-nova-cestomanie/), která se ovšem u diváků dočkala zavržení. [75. hodnocení, 1. komentář, 76%](8.1.2020)

Nádherné záběry Vysokých Tater, jak samotných skal včetně té druhé největší hory, Lomnického štítu a jeho lanovky. Jen mi přišlo, že vůbec nebyl zmíněn Gerlach. Polské Zakopane je krásné město. Plesa jsou nádherná, včetně toho Štrbského. Kam se ale poděly skokanské můstky? Ojedinělostí Tater jsou nosiči zboží na vysokopoložené chaty, kteří jsou vůbec posledními svého druhu v Evropě. Zajímavá byla výroba ovčích uzených sýrů v salaších. Ale co se mi nelíbilo, tak ty goralské lidové zvyky na začátku. [6. hodnocení, 2. komentář, -%](9.1.2020)

Tak tohle byl moc pěkný díl. Podle tohoto dílu vypadá Černá Hora jako krásná balkánská země s malebnými zátokami a krásnými pobřežími. Především Boca Cotorska (Kotorský záliv), ten byl úžasný. To město v něm je doslova malebné, romanticky souzní z okolní přírodou a starodávným hradem. Obdobné pocity mám z Perastu. Skadarské jezero bylo také krásné. Je to jezero pod hladinou moře, ve kterém nežijí ryby. [7. hodnocení, 1. komentář, -%](23.1.2020)

Příroda pěkná, docela volné žití na Koreu a ženský jako potápěčky. Docela zajímavý kout světa, na kterém by se dalo i žít. [1. hodnocení, 1. komentář, -%](5.2.2020)

Měl jsem za to, že Nový Zéland je zemí s nejkrásnější přírodou, a tak mě sotva zde dokázalo něco překvapit. Naopak jsem byl spíše zklamán. Čekal jsem tedy víc. Jsou to takové rozlehlé, nekonečné hory, údolí a jezera. Alespoň takhle mi to připadalo. Civilizace téměř žádná, což je i možná dobře. Ale celkově jsem z tohoto dílu zklamán. [1. hodnocení, 1. komentář, -%](12.2.2020)