poster

Na cestě (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2006–2020, 240 h 4 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková, Miroslav Náplava, Petr Horký, David Sís, Martin Čech, Linda Kallistová Jablonská, Robert Valica, Radovan Síbrt, Jakub Tabery, Martin Kopp, Tomáš Kábele, Jan Bělohlavý, Lucie Výborná, Jaroslav Jindra, Tomáš Obermaier, Roman Vašíček, Daniel Kupšovský, Dan Svátek, Nenad Djapić, Tomáš Potočný, Markéta Nešlehová, Václav Müller, Ondřej Provazník, Lucie Matějíčka Sehnalová, Magdaléna Sochorová, Michal Varga, Tomáš Hodan, Petr Slavík, Petr Ryšavý, Adéla Špaljová, Lukáš Milota, Pavel Holý, Tereza Nvotová, Rudolf Tesáček, Tomáš Kudrna, Miloš Brunner, Ondřej Kavan, Martin Froyda, Karolína Kočí, Kateřina Bělohradská, Martin Dušek
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (33)

  • Malarkey
    ****

    Velké zklamání jsem pocítil, když se má oblíbená Cestománie přesunala na komerční Novu, kde vydržela snad rok?...Na jedničce najednou nebylo v pondělí od devíti na co koukat, jenže po půl roce nakonec přišli se zajímavým konceptem, nebo ne příliš zajímavým, ale Cestománii podobným, akorát s Bartoškou a Donutilem, a jelikož mi jsou oba páni velice příjemní na poslech nemohl jsem jinak, než si tento seriál zamilovat. Sice to není Cestománie a její vynikající znělka, která ke mně přicházela každé pondělí, ale je to alespoň nějaká snaha navrátit večerní pondělky cestopisům a rozhodně zdařile. A jak to tak vypadá, tak už se nějaký rok drží, a já jen doufám, že přes ty dva roky, co už na jedničce vysílá se udrží nadále a nadále bude lákat plno diváků, jako tenkrát lákala Cestománie. (8/10)(3.11.2008)

  • Jara.Cimrman.jr
    ****

    Jelikož nejsem vládcem času, nesnáším dlouhodobé kodrcání dopravními prostředky a poněkud pohrdám upřímnou vírou v peníze, tak jedinou mou možností k poznání světa se mi jeví příležitost jednou týdně si na půl hodinky zagaučingovat u pohodového cestopisu a pak si na mapě zakřížkovat místo, kde už to znám. Kde já už všude nebyl.(13.7.2011)

  • Ded@M@tes
    ****

    Vyloženě ráje na zemi. Prakticky cestománie, akorát v podání Miroslava Donutila Jiřího Bartošky. Pěkné vyprávění a pobavení z jejich hlášek. / Viděné epizody cca *14.dílů / ( Hodnocení: 7/10 )(17.5.2012)

  • petaspur
    ****

    Zajímavé obrázky z většinou neprofláknutých koutů světa doplňuje dvojice Bartoška - Donutil vtipnými komentáři. Počet navštívených míst je velmi vysoký, struktura jednotlivých dílů se v podstatě nemění a to je jednoduchou příčinou toho, že i zábavný popis místních zvyků mi po čase poněkud zevšedněl.(11.8.2009)

  • heyda
    ****

    Na cestě po Vitorazsku je nejlepší díl, páč je tam můj česko-rakouskej orchestr a moje kámošky a celý je to strašně fajn. A taky mám rád Na cestě po Jindřichohradecku, protože tu bydlím a miluju to tady.(27.8.2012)

  • duklak2
    ***

    Tak konečně jsem našel pořad, který komentuji jako úplně první. Nevím, nevím, jestli si zaslouží být v československé databázi filmů a seriálů. Nu což. Když tu tedy je, tak se milí uživatelé pohodlně usaďte a přečtěte si můj komentář. Viděl jsem jen asi tři díly. A i tak málo mi stačilo, abych si udělal názor na tento cyklus. Musím uznat, že je to zajímavé oživení v televizních pořadech. Je to takový vánek, který rozproudil prach mezi všemi těmi paskvily, které jsou televizní stanice schopné vytvořit. Poznáme různé kouty světa. Vzdálené a i ty, kam bychom kamenem dohodily. Průvodce pořadem ztvárnily pan Donutil a pan Bartoška. Zvlášť obsazení Bartošky mě překvapilo. Jeho vykouřelý hlas mě už začíná lézt krkem, ale jinak tento cyklus hodnotím velmi kladně, protože díky tomuto pořadu se podíváme i do míst, které bychom nikdy nenavštívily. Doufám, že se ČT rozhodne v brzké době tento pořad reprízovat. A já se společně s průvodci podívám do světa a rozšířím si svoje, ne moc dokonalé zeměpisné obzory.(5.11.2008)

  • Coleator
    ****

    Povedený cestopis, ale nemůžu si pomoct - kdyby si pánové prohodili role, asi by mi to sedělo víc...(10.9.2014)

  • radomiil
    ****

    Tak takhle výstižná obsáhlá série zaslouží úctu a obdiv.(11.6.2017)

  • Fanucci
    ***

    Cestománie byla o stupeň lepší (i zábavnější)!(10.3.2009)

  • cariada
    ****

    Další s cestopisných dokumentů, Tentokrát nás provází Bartoška a Donutil. Dalo by se říct, že cestománie nastavila určitou laťku a ostatní se jí snaží kopírovat, někdo věrně, jiný líp či hůře. Tady si myslím je to hodně podobné a hlavně pořád je to zajímavé a vždy se rád podívám. Hlavní protagonisté jsou slušně vtipný a spíš se nám snaží vtipně něco říct než za každou cenu být vtipný.(31.1.2009)

  • DivX
    *****

    Tento dokument bych nazval Dokonalý průvodce světa. Příjemný hlas Jiřího Bartošky a humor Miroslava Donutila vás zavede do všech koutů země a přiblíží vám život, kulturu i památky jiných národů a civilizací, 90% (DĚJ ***** VTIP *** HUDBA *) IMDb.com: ?(8.10.2011)

  • sator
    **

    Infantilnost,povrchnost komentářů a patlavost Dunitilova pro mne celý cyklus sráží na podprůměrný...(13.12.2014)

  • rakovnik
    ****

    Velmi zajímavě pojatý cestovatelský pořad, který nás dost podrobně seznamuje se zajímavými místy mnoha koutů naší Země. Velmi pěkný je komentář pánů Donutila a Bartošky, i když oni asi se štábem cestují trošku jinak, než obyčejní cestovatelé.(8.1.2012)

  • giovanni3
    *****

    Skvělý dokument, který mapuje mnoho a mnoho oblastní světa a to známých i neznámých... Dobré řešení je i to, že tito dva pánové čistě mluví, protože hlas mají oba skvělý a navíc divák dokument sleduje, aby něco viděl a ne, aby koukal pořád na nějakého komentátora. 5z5(28.6.2011)

  • davidek
    *****

    Nemusím cestovat. Všechno uvidím:-)(9.3.2009)

  • Casablanca
    ****

    Přiznám se, že hlasy pánů Bartošky a Donutila mi jsou příjemnější než Vladyky a Štěpánové.(15.8.2013)

  • ondrula
    ****

    Cestovatelský a turistický pořady já mám rád a myslím si, že je to jeden z mála projektů televizní zábavy, který stojí za shlédnutí. Viděl jsem díl o Šumavě a byl jsem příjemně překvapen jeho sdělností a pěkným obrazem. Trochu mě tam rozčilovali narátoři Bartoška s Donutilem a jejich "humor", ale přežít se to dá.(14.10.2013)

  • wosho
    *****

    Solidní cestopisný pořad jenž závisí na výběru destinací. Co v mých očích Na cestě vyzdvihuje na úroveň ***** jsou komentáře pánů Bartošky a Donutila-jsou dokonalí.(7.9.2010)

  • Paity
    ****

    Bartoška s Donutilem, co by postarší pardálové mají příjemné hlasy a dobré hlášky, navzájem se určitě snesou a tak je vásledek velice dobrý a hodně nadprůměrný.(13.2.2013)

  • lubospoti
    ****

    Můj nejoblíbenější cestovatelský seriál. Zajímavý výběr destinací a příjemně vtipné průvodní slovo J. Bartošky a M. Donutila.(29.4.2013)

<< předchozí 1 2