Hořko-sladko

Komedie / Romantický

Thajsko / USA, 2009, 105 min

Jeff Hare
  • spikey1

reklama na Thaiskou kávu... z pozice kávového geeka můžu říct že terminologicky je ten film mimo stejně jako s kvalitou zpracování. Pusťte to nějaké holce a pak jí vezměte na cappuccino do kvalitní kavárny (třeba do té v Karlíně, kterou vlastní jedna z Českých Pražíren, nebo do jednoho kávového bistra u Náměstí Míru, stačí do vyhledávače zadat top 5 kaváren v Praze;)) tam nejen že zažijete dobrou kávu, ale užijete si hezkou hodinu a půl, rozhodně hezčí než s tímhle filmem.(22.7.2012)

• slunicko2

Thajská červená knihovna. Inu, 34letý Kip Pardue (hlavní role) je příjemný, na Krabi i v Chonburi je moc hezky a milovník kávy bude potěšen. Více se asi napsat nedá.(17.12.2011)

Úplně klasická, čítanková, takřka až tuctová (více) romantická (méně) komedie. Která vám ale může sednout hned z několika důvodů. Máte rádi Kipa Pardua (já jo). Milujete Napakpaphu Nakprasitte, v titulcích uvedenou jako Mamee Nakprasit (já jo, můžu ji na hořko i na sladko). A trvalo mi dlouho, než jsem zjistil, proč je mi ksicht Jamese Brolina tak povědomý, že hrál v původním Amityville. Na rozdíl od jiných sterilních romanťáren, tohle má aspoň exotickou příchuť. Nečekal jsem mnoho, dostal jsem přesně co jsem chtěl. Dívat se na to dá.(12.10.2013)

• Malarkey

Docela příjemná komedie o kávě. Člověk se dokonce i něco dozví. Ale ne nadarmo se do toho namíchala Amerika. Ve filmu totiž jeden Američan je, je to James Brolin, a s jeho vychytralými kecy o kávových zrnech, by si zasloužil minimálně jeden či dva fackanátky. Choval se tam prostě jak vůl...možná to ale bylo tím, že zahrál klasickýho Američana. To je pak hrozně těžký mít z toho filmu lepší pocit a smát se chvilkám, kterým se člověk má smát, když to vlastně ani není k smíchu, když to vypustí člověk, kterej nejenom, že zahrál Američana, ale taky předvedl realitu dneška.(17.7.2011)