Rudý písek

Anthony Stabley

Kostýmy:

Bonnie Stauch
  • Jimmi

Tak toto bol velke sklamanie:(...Dead birds je super film, ale tu to riadne skripalo...lakacie sceny boli uplne nelakacie...a len som vzdy pokrutil hlavou ze to hadam nemyslia vazne....tie divne veci vyzerali neskutocne umelo a boli skvor nasmiech......jediny dobry zaber bol pri odkladani flase na stvol:)...(13.2.2009)

• obitus

Pět let po parádních Dead Birds přichází Alex Turner s příběhem amerických vojáků, kteří v poušti narazí na džina nebo co to je. Příběh je debilní až na půdu a zpracování ho ještě víc utápí. Nedokážu pochopit, jak může za oběma filmy stát stejný člověk. Zas jedna promarněná šance. Ale přecijen jsem tam nějaký ten mini klad zahlédl. Jen si ho už asi nepamatuju.(12.3.2009)

• Smok

Nudiaci sa zblúdení vojaci v Afganskej púšti navyše správajúci sa ako diletanti. Dostali sme rozkaz strážiť tento objekt, tak si predeň sadneme a budeme pozorovať cestu! Po hodine príde bubo, ktorí straší viac svojou animáciou ako správaním a nelogický koniec. Vhodné možno tak pre ľudí trpiacich PTSP, ale pre mňa krok do odpadu.(24.7.2009)

• tron

„Je mi jedno, koho zavoláš. Uvítal by som aj Taliban.“ Keď v roku 2004 Alex Turner debutoval neoriginálnym a nelogickým, zato riadne atmosférickým westernovým hororom Hnev duší, hovoril o chystanej voľnej trilógii, v ktorej vojaci čelia nadprirodzenému zlu. "Dvojkou" mal byť KRVAVÝ PIESOK, ale ukázalo sa, že ten je asi takým pokračovaním HNEVU DUŠÍ, ako je GARFIELD 2 pokračovaním TERMINÁTORA 2. Ale OK, reč je o VOĽNEJ trilógii, to je niečo iné. No že to bude AŽ TAKÉ ZLÉ, to som nečakal. Neatmosférický kúsok ma zaskočil nelogickým jednaním vojakov, ktorí by snáď, preboha, aspoň troška logicky z princípu jednať mali/mohli. Výprava pozostáva z púšte, otlčeného nákladiaku a ošarpanej dvojizbovej budovy uprostred ničoho. Mierne povedané podpriemerné postavy, ešte horšie herecké výkony. Samé nudné sny, otravné nočné mory, blbé retrospektívy, vízie, chaos, zmätok, otras, otrava, znechutenie, mdlo. Myslel som, že to bude prinajhoršom priemer za 60%, potom som myslel, že bude úspech, ak to bude aspoň za mizerných 40%, no posledných 3O minút bolo takých nudných, že sa mi skromná minutáž (85´ aj s titulkami) zrazu javila ako trilógia PÁN PRSTEŇOV pustená na jeden záťah. Čo sa stalo, Alex?(8.11.2010)

• MM_Ramone

Podľa predislamskej mytológie djinna (džina), teda nečistého ducha, stvoril boh skôr ako čo koľvek živé. Djinn je stvorený z bezdymého plameňa a je schopný ľubovoľne meniť podobu. Hovorí sa, že voľakedy dávno opustila väčšina týchto pekelných stvorení pozemský svet. Niektorí však zostali a pretrvali veky. Americká vojenská jednotka operujúca v Afganistane pri jednej zo svojich akcií na tohto démona natrafí. V rozľahlej, vyprahnute púšti ich čaká konfrontácia s ukrutnou nadprirodzenou silou. **(17.12.2016)

• - Snímek se stal vítězem filmového festivalu Raindance 2008 v kategorii nejlepší film. (Terva)