Ed Adams (Alan Ladd) hraje reportéra, který je na stopě dívky, co utekla z domova. Najde jí v jednom levném hotelu pro ztracené existence a ve stejnou chvíli je ve vedlejším pokoji nalezena mrtvola jiné dívky. Ed na místě činu zcizí její zápisník a začne pátrat po jejím osudu. Zjišťuje zajímavou historii plnou milionů prapodivných vztahů s prapodivnými týpky a lidé, co jí znali začínají umírat nebo se mu snaží zabránit ve vyšetřování. Noir v pohodě, ale bohužel jsem u něj nedokázal vypnout a přestat si v hlavě řešit pracovní věci, takže jsem se v zamotaném ději plném různých postav ztrácel. Taky mě mrzí, že jediná kopie, kterou se mi povedlo sehnat měla špatný obraz a šuměla, což je ve světě zhýčkaném HD kvalitou trošku rušička. Nicméně aspoň, že je k mání tohle.(23.1.2015)

Uplne paradni drevni noirek jak se patri. Sympatak Ladd v hlavni roli - jako novinar, ktery patra na vlastni pest po tajemne minulosti zemrele divky (krasna Donna Reed). Podporu mu dela superroztomila, a moje oblibena, June Havoc. Perfektne vymazlena story, ktera udrzi v napeti od zacatku az do konce, a ktera naprosto ucebnicove splnuje vsechny noirove postupy (snad mimo voiceoveru :-)). Velke doporuceni vsem noiristum. :-) 4+(4.5.2013)