Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.fish
  *****

  Muž, který žil na přelomu epoch, kdy Francii zmítala revoluce, na špičce politiky prožil dvě monarchie, republiku a císařství. Jaký byl, že i v době kdy umírali lidé po tisících, přežil na tak exponovaném postu tak dlouho? Na to se nám snaží odpovědět tento seriál. A činí tak naprosto strhujícím způsobem. František Němec hraje svého Fouchého dokonale a stejně tak i ostatní ve filmu funguje tak dobře, že zapomeneme na neumělé kulisy a přeneseme se do Francie konce 18. století. Nelze jinak, než tleskat, a to dlouho a vestoje...100%(15.7.2012)

 • tahit
  *****

  Na první pohled je patrné divadelní zpracování, které mi moc v televizi nikdy nesedělo, ale udělám výjimku a musím uznat, že navzdory jevištní výpravě nabízí miniseriál skvělý zážitek. K tomu nepochybně přispívá i výkon Františka Němce, role politického chameleona Josepha Fouché mu padla jako ušitá. Rovněž Jan Hartl v roli Filipa Ferney byl výborný. Ještě snad dodám, že jsou tu dobře zohledněná známá historická fakta.(1.6.2014)

 • argenson
  ****

  Francouzská revoluce a napoleonská éra mě nikdy nepřestane fascinovat a jestli mám o některé historické epoše hodně načteno, pak je to tahle. Osud Josepha Fouché ukazuje, jak to byla ujetá doba (což se týká i jeho spojence-protivníka Talleyranda) a podle těch dramatických zvratů to se scénáře a dialogy píšou samy. Muž v pozadí je sice výpravou hodně levná věc, ale i v těch rozhovorech nabízí krásný exkurz do téhle etapy francouzských dějin. Výborný František Němec. Dobrý Václav Postránecký jako Napoleon a Petr Kostka v roli Talleyranda.(6.1.2013)

 • PaRi
  ***

  Ale ano, velmi slušný průměr, ale nic víc, než průměr, který nezapře televizní tvorbu s různými nedotaženostmi. I když je co říct, když se ČT pustí do historie až takhle, ale vždy z toho čouhá, jak sláma z bot, málo peněz na výpravu. Tuhle dobu Francouzské revoluce mám dost načtenou a zejména napoleonskou dobu. Nejvíc mi iritoval Postránecký, který představoval Napoleona v neměnné podobě po celou jeho kariéru. Přitom existuje dost obrazového materiálu, aby pan režisér Háša věděl, že generál Bonaparte vypadal úplně jinak, než Napoleon coby Konzul a jinak, než Napoleon císař. Výkon Němce byl ale excelentní! Tomu jsem jeho roli věřil.(25.4.2014)

 • Widlicka4
  ****

  Série má pro mě jednu opravdu zásadní chybu, na kterou již někteří upozornili. Rozumím tomu, že u takovéto minisérie objímající historické období více než čtvrtstoletí nelze celý děj vyložit pouze herecky a některé historické události je nutno vysvětlit z pozadí. A hlas Radovana Lukavského je na tohle opravdu jak dělaný. Ale podotýkám, pouze hlas. Jestli něco opravdu nesnáším, tak to je vypravěč (zde tedy titulovaný jako komentátor) na obrazovce. Brrr. Škoda, pro mě je to tak zásadní narušení filmu, že za to musím dát hvězdičku dolů. Jinak jde přitom o nečekaný skvost z produkce České televize. V našich končinách možná nepříliš známé historické události, a přitom až příliš známé téma "jak se udržet v popředí za jakékoliv situace". A je docela zajímavé vidět sérii zrovna teď, v kontextu loňské aféry Snowden - jak vidno, informace měly cenu zlata už před více než dvěma sty lety, mění se technologie a technologické možnosti, ale nikoliv podstata domácí i mezinárodní politiky. Zpracování se zřejmě věrně drží historických faktů a oslní plejáda špičkových herců, která celou minisérii vynáší o level výše. A člověk nakonec promine i tu trochu lacinou výpravu, která naštěstí nebije až tak do očí, přeci jen to není velkovýpravný hollywoodský spektákl - i když natočit to ČT teď, možná by to dopadlo v tomto ohledu lépe (anebo taky ne). PS: vychvalovat hereckou genialitu Fr. Němce by bylo nošením dříví do lesa...(19.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace