Nastala chyba při přehrávání videa.
 • argenson
  ****

  Francouzská revoluce a napoleonská éra mě nikdy nepřestane fascinovat a jestli mám o některé historické epoše hodně načteno, pak je to tahle. Osud Josepha Fouché ukazuje, jak to byla ujetá doba (což se týká i jeho spojence-protivníka Talleyranda) a podle těch dramatických zvratů to se scénáře a dialogy píšou samy. Muž v pozadí je sice výpravou hodně levná věc, ale i v těch rozhovorech nabízí krásný exkurz do téhle etapy francouzských dějin. Výborný František Němec. Dobrý Václav Postránecký jako Napoleon a Petr Kostka v roli Talleyranda.(6.1.2013)

 • dr.fish
  *****

  Muž, který žil na přelomu epoch, kdy Francii zmítala revoluce, na špičce politiky prožil dvě monarchie, republiku a císařství. Jaký byl, že i v době kdy umírali lidé po tisících, přežil na tak exponovaném postu tak dlouho? Na to se nám snaží odpovědět tento seriál. A činí tak naprosto strhujícím způsobem. František Němec hraje svého Fouchého dokonale a stejně tak i ostatní ve filmu funguje tak dobře, že zapomeneme na neumělé kulisy a přeneseme se do Francie konce 18. století. Nelze jinak, než tleskat, a to dlouho a vestoje...100%(15.7.2012)

 • PaRi
  ***

  Ale ano, velmi slušný průměr, ale nic víc, než průměr, který nezapře televizní tvorbu s různými nedotaženostmi. I když je co říct, když se ČT pustí do historie až takhle, ale vždy z toho čouhá, jak sláma z bot, málo peněz na výpravu. Tuhle dobu Francouzské revoluce mám dost načtenou a zejména napoleonskou dobu. Nejvíc mi iritoval Postránecký, který představoval Napoleona v neměnné podobě po celou jeho kariéru. Přitom existuje dost obrazového materiálu, aby pan režisér Háša věděl, že generál Bonaparte vypadal úplně jinak, než Napoleon coby Konzul a jinak, než Napoleon císař. Výkon Němce byl ale excelentní! Tomu jsem jeho roli věřil.(25.4.2014)

 • Arsenal83
  ***

  Absolútne výstižný názov pre film o mužovi, ktorý konal v duchu „kam vietor, tam plášť.“ Jeho šedej eminencii Fouchemu nemožno odpoprieť politický čuch, vždy vedel, čo sa deje a čo asi nastane, a vďaka tomuto odhadu stál často na tej správnej strane. A hoci jeho činy mohli ísť čestným ľuďom proti žalúdku, on vďaka tomu prežil a hlavne veľmi ťažké časy Francúzskej revolúcie, kde aj jej vodca Robespierre povedal: „Revolúcia sama oddelí zrno od pliev.“ A sám sa nakoniec stal tým plevom. Seriál je na prvý pohľad lacný, kulisy pripomínajúce kdejakú komunistickú inscenáciu nepridávajú na kvalite. Tvorcovia si ale dali záležať na kvalitných kostýmoch. Zobrazenie postáv však v niektorých prípadoch katastrofálne. Fouche bol vcelku dobre vybraný a Nemcom nadpriemerne zahraný. Kreolka a vraj veľmi pohľadná Jozefína je tu zahraná nie veľmi krásnou herečkou. Ale totálnou paródiou bolo nešťastné zangažovanie Václava Postráneckého do role Napoleona. V čase natáčania mal pán Postránecký už 52 rokov, toľko sa samotný Napoleon ani nedožil. V čase, keď sa stal konzulom mal 30 rokov a tu si ho veselo hraje postarší pán v rokoch, ktorý má z Napoleona akurát tak riedky účes. Najväčšou tragédiou bolo zakomponovanie rozprávača do deja, úplná zbytočnosť, ktorá sa mohla vyriešiť iným spôsobom.(1.3.2016)

 • Phex
  ****

  Špičkově obsazené drama z nejbouřlivějšího historického období Francie - pád Bastilly až znovurestaurování Bourbonovců a v něm mistr intrik Fouché, který přežije vše a ještě mají vládci pocit, že bez něj by to nešlo. Škoda mluvených vstupů od R. Lukavského, které spojují co by v kulisách kavčích hor asi natočit nešlo, to je snad má jediná výtka.(1.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace