Boku no kanodžo wa saibógu

• Japonsko

僕の彼女はサイボ-グ

• Japonsko

Boku no kanojo wa saibôgu

Cyborg Girl

Cyborg She

Akční / Komedie / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 120 min

• jojinecko

2,5*/5 Čo to chcelo byť??? Začína to ako nejaký light filmík, pridáva sa "japonská groteska", všetci prehrávajú až des..asi to bude komédia, trochu akčná..nieee, zvážnieva sa, môžme si pozrieť citlivo nasmímanú retrospektívu na detstvo hlavného hrdinu, plnú atmosférických obrazov, slzy sa tisnú..aby prišlo zemetrasenia ako od Emmericha, všetko je v troskách, riadna apokalypsa, do toho sfi-fi po roku 2100 a divná robotická romantika nakoniec...Uf! Nič proti filmovému a originálnemu filmovému eklektizmu a žánrovým presahom- naopak vyhľadávam ich a mám ich rád! No film Cyborg Girl je zložený z čiastočiek mozaiky (niektorých skutočne extrémne vydarených), ktoré síce zaujmú, ale ani náhodou nedržia pri sebe. A keď už ich chce režisér "akože zlepiť", tak to pôsobí umelo, násilne a vypočítavo. Sympatická šikmoočka sa ešte dala zniesť, ale herectvo hlavného hrdinu a zvyšku je, diplomaticky povedané, dosť zlé. Na papieri ten film vyzeral nesporne zaujímavo a originálne, idea preniesť ho na plátno nebola márna.. ...ale NIEKDE sa každopádne stala chyba!(19.2.2010)

MSG prehnana cez kopirak sci-fi. To mi vobec nevadi, len mi to mozno aj vdaka "robotovi" prislo chladne. Usmevne momenty sa vacsinou vydarili, zial love-story linka mi prisla miestami umelo znasilnovana. Celkovy dojem mi trochu vylepsil zaver, kedy prvykrat vo filme na mna ciastocne predkladane emocie fungovali, hoc casovy paradox privadza do krajnosti.(27.10.2008)

Romanticko komediálno melodramatický žánrový mix, v ktorom akčnejšie scény, cestovanie v čase či iné scifi prvky pôsobia prirodzene ako v obyčajnej romantike, o ktorú vlastne ide aj tu v prvom rade. Nezameniteľná azijská estetika a odzbrojujúci záver, úžasným spôsobom dopointujúci predošlé dianie je niečo čo sa nedotkne snaď len najväčšieho cynika. Tým našťastie nie som a vďaka spomínaným prvkom je Cyborg Girl unikátnym filmovým zážitkom, ktorý si s radosťou zopakujem viac krát.(7.1.2012)

Tenhle film je zatím ten nejlepší, který jsem z Japonska viděla. Oba herci mi byli moc sympatičtí. A Haruka Ayase byla rozkošná, její roli jsem si opravdu vychutnala. Film je sám o sobě takovým cestováním. Pro někoho možná zmatek, ale já mám změny ráda, takže to beru jako milé zpestření. Cyborg girl je jako paleta různých žánrů, kterou v ruce drží ten správný malíř.(23.12.2012)

Úprimná pocta americkým Terminátorom a Umelej inteligencii v prekrásnom japonskom balení. Cyborg Girl predstavuje presne to, po čom túžia milovníci robotických príbehov doplnené občasnými romantickými situáciami a bezhraničnou ľudskou prítomnosťou. Znamenitá symbióza iskrivej komédie, nenaplnenej lásky a vážneho sci-fi námetu, ktorý vôbec nevyvoláva úsmevné momenty, ale s prekvapivou naliehavosťou ťaží z faktu, že diváka jednotlivé metafory a symboly prinútia premýšľať. Časové prelínanie bolo delikátne, predzáverečná scéna emocionálne vyvrcholila, aby sa pred koncom znovu vzniesla na hladinu precízna ľahkosť a nadnesenosť. Tento film vo mne zanechal toľko dojmov, toľko myšlienok a nových pohľadov, že som si ho zamilovala od chvíle prvých kradmých pohľadov medzi hlavnými postavami skrz jemné nevyhnutné náznaky mužského pohlavia pobádaného žiarlivosťou a túžbou vlastniť niečo, čo napriek obavám patrí len jemu, až po tlkot srdca, slzy a zovretie rúk vo chvíli potencionálnej smrti. Všetko mi tu pripomínalo spomínané americké trháky s dokonalým pretavením do ,,umelej strojovej budúcnosti". Prenádherné japonské sci-fi. Priam nemožne bezchybný film, v ktorom by som márne hľadala chyby, až natoľko som uveličená.(30.8.2010)