Niektoré nedostatky tohto pokusu o ďalšie spracovanie Leningradskej blokády už tu boli bohato opísané, ale nejde mi do hlavy, prečo žiaden z režisérov nepoužil nielen hudobne ale aj symbolicky D.Šostakovičovu "Leningradskú" 7. Symfóniu? Ktorá okrem toho, že mala agitovať ruskú silu a húževnatost v boji proti fašizmu bola Šostakovičom zložená na mieste a v čase blokády. A potom niekoľko krát programovo predvedená a vysielaná. V dobových prameňoch sa nespomína, že by ľudia v tejto zúfalej situácii nejavili záujem o "kultúrne zážitky" divadla či klasickej hudby. Na druhej strane bola 7. symfónia zložená špeciálne na duchovnú (i politickú) posilu Leningradskej obrany. Inak je film celkom slušne prevedený, len nemusel byť postavený na pozadí anglicky hovoriacej emigrantky. Celkový dojem je však priemer na jeden kuk. 55%(21.1.2011)

Pokud šlo o výpravu, podání atmosféry zoufalého hladu a celkové atmosféry obléhaného Leningradu, tak není co vytknout. Pokud jde ale o nutnou omáčku tvořící příběhovou osu, tak se jedná o snadno předvídatelnou slabotu, kterou se střídavými úspěchy zachraňují herci. Nicméně líbil se mi celkem objektivní pohled, který ukázal, že na německé straně jsou také lidé, ačkoliv to u Rusů nebývalo zvykem a co mě obzvláště potěšilo, byl český dabing, který se tentokráte vztahoval pouze na rusky mluvící pasáže a zbytek nechal v originále. 60%(9.4.2012)

Když člověk nemá kromě kousku chleba nic k jídlu, nejdříve strašně trpí. Po určité době bolest otupí a změní se v mdlou lhostejnost..... Blokáda Leningradu, jehož bombardování je pro Němce zábavou a příběh lidí jejichž hlavním nepřítelem je hlad, by si zasloužil mnohem kvalitnější zpracování. Slabé vykreslení charakterů, napětí a tragédie je asi tím nejvážnějším problémem. Chce se mi napsat – jako film pro televizi docela dobrý, ale..... Možná, že SE s délkou 212 minut by byla lepší volbou. Tahle verze je taková ,,nedomrdlá“. Také hra na ,,pravdivý příběh“ je scestná. Škoda, tohle téma má velký potenciál ! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, kolik je 300g chleba. 2.) Zajímá mě, jak to vypadá, když se někdo drží ,,zuby nehty“. 3.) Zjistím, že opravdovej člověk nemusí bejt jen Rus. 4.) Držím dietu a nesnáším filmy ve kterých se žere. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(22.2.2011)

• Rex Mundi

Pred nejakými 15-timi rokmi sa mi náramne páčil špiónsky triler/romanca Záblesk s Douglasom a Griffithovou - Leningrad sa mi zdá podobný, lenže z tej romantiky som už vyrástla. Ak sa s takýmito filmami zahráte hru na fiktívnu pravdu (realita sa odohrala dávno, všetko po nej sú príbehy), unesiete to a nájdu sa aj dojímavé momenty. Ale romantika, ktorá páchne jednoduchosťou Hollywoodu, toho dosť pokazí. Čo sa dá robiť, pátos je pre veľkofilmárov prednejší ako autenticita či trochu realistického cynizmu.(6.8.2012)

Celý jsem to prožral. Připomínalo mi to dobu když jsem skončil školu a neměl práci. Vypli mi plyn a proud, venku mrazy jak v Rusku a byly dny,kdy ani ten kus skývy nebyl...po třech dnech třeba jedny čínský nudle a psí granule...křeče v břiše a bolest hlavy a strašná únava...pod okny brebentily německý turisti, jen mne nebombardovali a psalo se 21.století v ČR.(23.2.2015)

• - Většina německých obrněných vozidel jsou upravené sovětské stroje. V záběrech přepadení autobusu se však objeví i skutečný historický Pz.Kpfw.38(t) československé výroby, které Wehrmacht na východní frontě používal. (p3tris)

• - Během blokády zemřelo dle různých zdrojů od 300 tisíc do 1,5 milionu lidí. Například v Norimberském procesu se uváděl počet mrtvých 632 tisíc lidí. Pouze 3 % z nich zemřelo na následky bombardování a dělostřelecké střelby, ostatních 97 % zemřelo hlady. Reálný počet obětí přibližuje fakt, že ze všech městských hřbitovů jen na Piskarevkém bylo během blokády pohřbeno na 657 tisíc lidí. Celkově během bojů o Leningrad zemřelo více lidí než ztratily dohromady Anglie a USA za celou válku. (Aelita)

• - Blokáda Leningradu trvala od 8. září 1941 do 27. ledna 1944. Během ní ve městě zemřelo hlady přes milion obyvatel. (Petulka88)