Seventh Moon

všechny plakáty

Yul a Melissa se právě vzali. Během své svatební cesty se rozhodnou navštívit rodinu Yula, která bydlí v jedné čínské vesnici. Když dorazí na místo, ukáže se, že obyvatelé vesnice očekávají bestii, která jednou v roce navštíví náš svět. Na Zemi hledá oběti, aby tak zahnala svůj hlad. (LIVINGDEAD)

Shit

První polovina tohohle celkem solidního hororu se drží zaběhnutých kolejí, využívá tradiční hororový zbraně v podobě odlehlýho nočního místa kdesi v číně, rychlých zmutovaných a žravých parchantů a sice čekaných, ale minimálně z poloviny fungujících lekaček, jenomže tohle je jen v první půlce, pak se to pokusí o nějaký rádoby nečekaný odhalení a celý to jde do prdele a už se to jen dovleče do konce. ()

Xmilden

Obsah filmu se tvářil zajímavě a hodnocení nevypadalo zle, tak jsem si říkal že bych to mohl zkusit. Bohužel se překvapení nekonalo. Scény moc nevyděsí a Měsíční démoni vypadají spíše jako tchýně když si zapomene pleťovou masku. Největší překvapení pro mě znamenalo zjištění že tohle natočil tvůrce Blair Witch. Roztřesená kamera tomu odpovídala, stejně jako fakt že toho nebylo moc vidět. ()

Slasher

Měsíc v úplňku... u nás na západě děsíme se představou vlkodlaků, v Číně mají mrtvolně bledé měsíční démony. Bytosti, které se vydávají každý sedmý lunární měsíc, o půlnoci v úplňku, pro oběti (zpravidla) z řad nebohých šikmookých vesničanů. SEVENTH MOON je kvalitním hororem, jedním z mála takových, které si umí udržet opravdu napínavou atmosféru, aniž by si musely přehnaně často pomáhat metodou šoku. Dost také přispívá 'zmatená' kamera, mnou považovaná za něco jako prokletí dnešní kinematografie, ale v tomto případě uznávám její výhody a potenciál. No a dalším kladem je nevšední, nevyzpytatelné prostředí. Jedinou spojkou s USA za celý film je tak neiritující Amy Smart. Přílišnou pozornost na sebe ale nestrhne, tahle noc patří zlým duchům. ()

Hrabka

Jestli teda někomu ta kamera přišla skvělá, tak mně teda rozhodně ne. Bylo to docela hrozný, navíc tma a rozkvedlaná kamera, to je vážně dvojka k pohledání. Dost často bylo vidět úplný kulový, v některých filmech to funguje skvěle, ale tady mě to časem začalo dost otravovat a začal jsem se díky tomu i nudit. K filmu samotnému, nebylo to ale nějaké hrozné, začátek vypadal nadějně, ale pak se objevila bledá "monstra" a k tomu ještě nějací zhulení Číňani a atmosféra šla do háje. Chvílemi bylo napětí velice slušné a zabijáci byly tajemní (Descent copyright), ale postupem času jsem se chtě nechtě začal nudit a závěrečné jeskynní rozuzlení, které mělo působit nejsilněji, jsem už skoro nevnímal. 45% ()

J*A*S*M

Teď budu chválit. A to hodně. Seventh Moon je nejstrašidelnějším novým hororem, který jsem zatím letošního roku viděl. Mám slabost pro pěkné sympatické hrdinky, humanoidní příšery a toulky neosvětlenými jeskyněmi a pustými vesnicemi - tohle všechno jsem zde dostal, plus ještě k tomu velikou porci napětí (několikrát stupňované takovým způsobem, že jsem se na židli fakt až kroutil) a "doku"kameru, která jednak perfektně vtahuje do děje, druhak jsem si kvůli ní připadal mírně přiopilý. Jednou z předností filmu je i to, že úvod je zkrácený asi na 10 minut a hned po něm se to parádně rozjede a až do konce nemá divák šanci vydechnout si. Perfektní strašidelná jízda čínským venkovem. PS: Nutno vidět a procítit v noci! ()