Co vidí jen mé oči

What My Eyes Have Seen

The Vanishing Point

Drama / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2007, 88 min

Malíře neznám a nepřišlo mi na tom nic úžasného, ale díky konci jsem procitl abych zjistil, že film je vlastně o jednom obrazu a o jisté náhodě. Průměr, který nezachránila ani hlavní postava Sylvie Testud, která mi teda rozhodně nepřišla moc hezká, abych pravdu řekl, a proto se na to zas tak hezky koukat nedalo. Když ze 70ti procent civí do plátna právě ona. Jinak film samotný není žádný velký objev, ale pro jistou hrdinku rozhodně podstatný je. V půlce to dokáže dost nudit a kdybych si pustil začátek, pochopil o co de, a pak pustil konec, vyšlo by mi to na stejno jako kdybych koukal na celý film.(14.7.2009)

Rozporuplný,zvláštní film, která bavil až nudil.(25.5.2014)

Námět pátrání po tajemství starých obrazů je sám o sobě nesporně atraktivní (i když nečekejte klíč k ukrytému pokladu nebo podobnou senzaci) a Sylvie Testud jako zapálená studentka dějin umění Lucie je rozhodně rozkošná. Postrádám ale to napětí slibované v oficiálním textu distributora a další dvě hlavní postavy - Luciin profesor a hluchoněmý přítel - pro mě zůstávají větší záhadou, než proč Watteau maloval jednu a tutéž ženu pouze otočenou zády.(19.1.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $436,846(4.7.2010)