Svatyně (TV seriál)

• Kanada

Sanctuary

Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada / USA, 2008 - 2011, 44 h 8 min (Minutáž: 59x44–48 min)

Tvůrci:

Damian Kindler

Amanda Tapping, Robin Dunne, Christopher Heyerdahl, Ryan Robbins, Emilie Ullerup, Panou, Kandyse McClure, Jonathon Young, Kavan Smith, Christine Chatelain, Peter Wingfield, Chuck Campbell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Dana McLoughlin, James Kirk, David Hewlett, Ryan Kennedy, William "Big Sleeps" Stewart, Nicole Muñoz, Lynda Boyd, Emily Tennant, David Richmond-Peck, Tom McBeath, Terry Chen, Agam Darshi, Jim Byrnes, Dan Shea, Pascale Hutton, Brian Markinson, Meghan Ory, Chasty Ballesteros, Adam Greydon Reid, Gerard Plunkett, Alex Ferris, Aliyah O´Brien, Douglas O'Keeffe, Allison Hossack, Colin Lawrence, Michael Rogers, Balinder Johal, Duncan Fraser, Lauren Watson, Jeb Beach, Eric Keenleyside, Luvia Petersen, John Novak, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Jodi Balfour, Thai-Hoa Le, Diana Pavlovská, Jordana Largy, Charlie Carrick, Peter Bryant, Michael Hanus, Michael Benyaer, Anjali Jay, Leah Cairns, Nels Lennarson, Chad Rook, Alison Araya, Adam Copeland, Richard Howland, Adrian Hough, John Tench, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Brent Stait, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Colleen Winton, Mig Macario, Mark Gibbon, Kwesi Ameyaw, Edward Foy, Aaron Brooks, Cainan Wiebe, Colin Corrigan, Darien Provost, J.C. Williams, Raf Rogers, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Rob Hayter, Rekha Sharma, Christian Sloan, Babs Chula, Sean Tyson, James Pizzinato, Jason Schombing, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Ian Tracey, Matty Finochio, Rukiya Bernard, Matthew Walker, Mary Black, Kirsten Robek, Gary Jones, Alex Diakun, Peter Flemming, Conrad Coates, Hamza Fouad, Benita Ha, Ian A. Wallace, R. Nelson Brown, Miranda Frigon, Laura Mennell, Peter Outerbridge, Sarah Strange, David Nykl, Katharine Isabelle, Gabrielle Rose, Christopher Gaze, Doug Abrahams, Chris Gauthier, Challen Cates, Erica Cerra, Richard Zeman, Michael Shanks, Callum Blue, Paul McGillion, Raahul Singh, Raquel Riskin, Robin Mossley, Jorge Vargas, Pauline Egan, Patrick Keating, Michael Patric, Margot Berner, John Emmet Tracy, Polly Walker, Jody Thompson, Françoise Yip, Tinsel Korey, Peter DeLuise, Christine Chatelain (a.z.), Kandyse McClure (a.z.), Sean Rogerson, Juan Riedinger, Barclay Hope, Elysia Rotaru, Greyston Holt, Fraser Aitcheson
  • Malarkey

Možná by to byl zajímavý nápad, ale stahovat z internetu párminutové epizody v HD kvalitě co mají 700 mega taky není extra nic příjemného. Sanctuary se nezapře, že na něm pracovali tvůrci Hvězdné brány, kterou já osobně hodně mám rád, ale ačkoliv je vše točeno na modrém plátně, mě to zabavit nijak nedokázalo. Jediné co je na tom dobré je onen nápad, který ale dál podle mě nikam rapidně nepovede. (2/10)(10.7.2008)

• Dan9K

Nerad to vůči tvůrcům Hvězdné brány říkám, ale Sanctuary je zhovadilost, a navíc směšná. Z počátku je to téměř doslovná vykrádačka několika spojených dílů pozdější série Krajních mezí, v dalších dílech to zase smrdí X-menem a podobnými věcmi. V podstatě se díváme na jedno velké modré plátno a ty animace jsou tak na úrovni počítačových her z roku 1998. Scénáristé už asi dlouho s nikým v reálu nemluvili a pokaždé když se objeví Chewbaca, nemůžu se ubránit smíchu. Je to uměle překombinované, rádoby šokující a jelikož se na každý díl nečeká zrovna krátkou dobu a má sotva 20 minut, není lehké vyznat se mezi přeběhlíky časoprostorového continua...(13.7.2007)

• Djkoma

Veřejné webepizody seriálu, který má jistě svůj nápad, ale jehož zpracování působí opravdu zvláštně. Kompletně počítačové pozadí a prostředí obecně ve spojení s právě ne moc dobrými triky nejsou ty pravá lákadla. V Druhé sezoně, na kterou má být více peněz by se to mělo změnit, přesto se jedná o zkoušku, co divák takového seriálu dokáže překousnout. Naneštěstí se to ke konci první sezony začalo slušně rozjíždět a pokud divák zapomene na pár zvyků z TV produkce může být i celkem spokojený. Atmosféra není špatná a herci taky nejsou zrovna největší odpad. Amanda Tapping potěší jistě nejvíc. Tohle není doporučení, protože tohle nesedne opravdu mnoha lidem, ale přesto si to zaslouží šanci.(21.6.2008)

Úžasný nápad, chabé spracování. To je asi tak všechno, co se dá o tomhle seriálovém dílku říct. Místy se dají speciální efekty a počítačové dodělávky přehlédnout možná i splést s něčím, co by nemuselo být natočeno na zeleném plátně, ale místy to přímo bije do očí... a to opravdu, opravdu hodně! Navíc, proč jsou všichni tak moc do žluta? 3* za seriál samotný (nápad je to fakt parádní) 1* za mojí oblíbenkyni - úžasnou Amandu Tapping!(13.7.2016)

• Tristanian

Poslední dva díly 1. série jsem neviděl, protože odmítám věnovat drahocený čas hovadinám. Když vyhrává forma nad obsahem, je to většinou špatné. Jenže pokud je ještě k tomu samotná forma tragická, je to už na pováženou... Edit: Na doporučení okolí jsem se odhodlal prokousat se až do poloviny třetí série. Přidávám hvězdičku za pokus tvůrců o zlepšení, ale to je jen minimální. Většinu času je to stále stejně nekonzistentní prd...(21.1.2009)

• - V 3. díle 2. série se Will (Robin Dunne) ptá Big Guye (Christopher Heyerdahl), jaký má názor na ságu Stmívání, na což mu odpoví, že se mu nejvíce líbila postava Marcuse. Postavu Marcuse ztvárnil právě Christopher Heyerdahl. (MakinaB)

• - Ve 12. epizodě 4. série s názvem "Sanctuary for None Part 1" se postava Tesly (Jonathon Young) zmiňuje o tom, že ho v roce 1943 v New Yorku všichni opustili. Fráze je odkazem na smrt skutečného Tesly, který v New Yorku zemřel právě v roce 1943. (StarPlate)

• - V lednu 2007 byl natočen původní webový seriál o osmi dílech a celkovém rozsahu dvou hodin. (woylin)