Svatyně (TV seriál)

• Kanada

Sanctuary

Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada / USA, 2008, 59x42 min

Amanda Tapping, Robin Dunne, Emilie Ullerup, Christopher Heyerdahl, Ryan Robbins, Panou, Kandyse McClure, Jonathon Young, Kavan Smith, Christine Chatelain, Peter Wingfield, Chuck Campbell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Dana McLoughlin, James Kirk, David Hewlett, Ryan Kennedy, William "Big Sleeps" Stewart, Nicole Muñoz, Lynda Boyd, Emily Tennant, David Richmond-Peck, Tom McBeath, Terry Chen, Agam Darshi, Jim Byrnes, Dan Shea, Pascale Hutton, Brian Markinson, Meghan Ory, Chasty Ballesteros, Adam Greydon Reid, Gerard Plunkett, Alex Ferris, Aliyah O´Brien, Douglas O'Keeffe, Allison Hossack, Colin Lawrence, Michael Rogers, Balinder Johal, Duncan Fraser, Lauren Watson, Jeb Beach, Eric Keenleyside, Luvia Petersen, John Novak, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Jodi Balfour, Thai-Hoa Le, Diana Pavlovská, Jordana Largy, Charlie Carrick, Peter Bryant, Michael Hanus, Michael Benyaer, Anjali Jay, Leah Cairns, Nels Lennarson, Chad Rook, Alison Araya, Adam Copeland, Richard Howland, Adrian Hough, John Tench, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Brent Stait, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Colleen Winton, Mig Macario, Mark Gibbon, Kwesi Ameyaw, Edward Foy, Aaron Brooks, Cainan Wiebe, Colin Corrigan, Darien Provost, J.C. Williams, Raf Rogers, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Rob Hayter, Rekha Sharma, Christian Sloan, Babs Chula, Sean Tyson, James Pizzinato, Jason Schombing, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Ian Tracey, Matty Finochio, Rukiya Bernard, Matthew Walker, Mary Black, Kirsten Robek, Gary Jones, Alex Diakun, Peter Flemming

Velmi slušný seriál, zajímavý nejen svým zpracováním, ale i tématem. Jistě obdoba Dívky od jinud, Grimma a podobných, přesto nemůžu říci, že bych se nudila. Pochopitelně byly díly velmi dobré, průměrné i úplně odpadové, ale to tak je u všech komerčních seriálů. Za mne nejlepší postava, která táhla seriál díky hláškám dost nahoru je Nikol Tesla. Jako celek dávám tři hvězdy, tedy 65%. Ps: navzdory nedotaženosti jsem ráda, že seriál nepokračoval, neboť měl sestupnou tendenci.(14.1.2017)

Docela originální námět na scifíčko,šmrncnuté ňákým fantasy nebo něčím mysteriózním.Skoukala jsem první dvě série a čekám na další (celkem netrpělivě).Jo,jo,ti co dělaj sci-fi jako je SG1-a dááál to zkrátka úúúmíííí.Každá další epizodka je lepší a lepší a nejlepší na tom je fakt,že tadydlenc je tak trochu od každého žánru,které jsou v poslední době cool.Nám sci-fi holikům se to určitě bude zdát koukatelné.No a komu se nelíbí.........hádejte co?!(20.8.2010)

Tvorcovia seriálov SG1 a SGA si vzali A. Tapping, ktorá sa spolupodieľa na seriály nielen hraním hlavnej postavy ale aj producentsky a vznikol tento pre mňa úžasný počin. Seriál, ktorý mi je šitý na mieru, keďže sa dokážem vyžívať v tajomnej temnej atmosfére:-)(31.7.2009)

Tenhle seriál má potenciál, který bohužel zůstal zejména v první řadě značně nevyužit. Kvalita se začala zvedat teprve v druhé polovině 2. řady. Natáčení před zeleným plátnem, které někteří kritizují, mi v nejmenším nevadí a v některých případech mi naopak přijde vysloveně vhodné. Jednotlivé postavy jsou dost rozporuplné, značné množství z nich nebylo podle mne využito ve svém plném potenciálu (Clara Griffithová, James Watson), některé by si vysloveně zasloužily víc prostoru (Nikola Tesla, dle mého názoru zatím nejlepší postava). Po shlédnutí začátku třetí řady, která si zatím drží zvýšenou kvalitu (zejména výborný díl Bank Job): čtyři hvězdičky.(4.12.2010)

Tenhle seriál by si tu zasloužil mnohem vyšší hodnocení, ale bohužel místní haters, kteří zde strhali seriál jen po zhlédnutí několika webepizod (které se seriálem kromě několika postav nemají vůbec nic společného), se postarali o modrá čísla...Seriál se zlepšuje s každou epizodou, až se vyvine v plnohodnotný scifi seriál se slušným rozpočtem (na CGI se dá konečně i koukat) a sympatickými postavami, který určitě žádného fandu scifi (a nedejbože Amandy) neurazí.(22.1.2009)

• - V 3. díle 2. série se Will (Robin Dunne) ptá Big Guye (Christopher Heyerdahl), jaký má názor na ságu Stmívání, na což mu odpoví, že se mu nejvíce líbila postava Marcuse. Postavu Marcuse ztvárnil právě Christopher Heyerdahl. (MakinaB)

• - Ve 12. epizodě 4. série s názvem "Sanctuary for None Part 1" se postava Tesly (Jonathon Young) zmiňuje o tom, že ho v roce 1943 v New Yorku všichni opustili. Fráze je odkazem na smrt skutečného Tesly, který v New Yorku zemřel právě v roce 1943. (StarPlate)

• - Celý seriál je natáčen před zeleným pozadím, veškeré pozadí a okolí (kromě některého nábytku) je doděláno počítačovými efekty v postprodukci. (woylin)