poster

Svatyně (TV seriál)

 • Kanada

  Sanctuary

Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada / USA, 2008, 59x42 min

Hrají:

Amanda Tapping, Robin Dunne, Emilie Ullerup, Christopher Heyerdahl, Ryan Robbins, Panou, Kandyse McClure, Jonathon Young, Kavan Smith, Christine Chatelain, Peter Wingfield, Chuck Campbell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Dana McLoughlin, James Kirk, David Hewlett, Ryan Kennedy, William "Big Sleeps" Stewart, Nicole Muñoz, Lynda Boyd, Emily Tennant, David Richmond-Peck, Tom McBeath, Terry Chen, Agam Darshi, Jim Byrnes, Dan Shea, Pascale Hutton, Brian Markinson, Meghan Ory, Chasty Ballesteros, Adam Greydon Reid, Gerard Plunkett, Alex Ferris, Aliyah O´Brien, Douglas O'Keeffe, Allison Hossack, Colin Lawrence, Michael Rogers, Balinder Johal, Duncan Fraser, Lauren Watson, Jeb Beach, Eric Keenleyside, Luvia Petersen, John Novak, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Jodi Balfour, Thai-Hoa Le, Diana Pavlovská, Jordana Largy, Charlie Carrick, Peter Bryant, Michael Hanus, Michael Benyaer, Anjali Jay, Leah Cairns, Nels Lennarson, Chad Rook, Alison Araya, Adam Copeland, Richard Howland, Adrian Hough, John Tench, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Brent Stait, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Colleen Winton, Mig Macario, Mark Gibbon, Kwesi Ameyaw, Edward Foy, Aaron Brooks, Cainan Wiebe, Colin Corrigan, Darien Provost, J.C. Williams, Raf Rogers, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Rob Hayter, Rekha Sharma, Christian Sloan, Babs Chula, Sean Tyson, James Pizzinato, Jason Schombing, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Ian Tracey, Matty Finochio, Rukiya Bernard, Matthew Walker, Mary Black, Kirsten Robek, Gary Jones, Alex Diakun, Peter Flemming
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnCZ
  *****

  Webepizody jsem neviděl. Zpočátku šlo o seriál na takové 3* hvězdy. Epizody byly spíše průměrné, efekty mizerné a celé to táhly pouze výborné herecké výkony se stále krásnější Amandou Tapping v čele. Během půlky první série se to zvrtlo a díly začaly mít výborné scénáře a natáhly se až ke 4 hvězdám. Druhá série se rozjela na plné obrátky, efekty poskočily na úplně jinou úroveň a kvalita jako celek (zejména hlavní příběh) se pořádným tempem zvyšuje. Epizody, kdy se Helen společně s Willem ocitne v nějaké bezvýchodné situaci, jsou špičkou seriálu. Za třetí sérii můžu s klidným srdcem udělit 5 hvězdičkové hodnocení.(24.7.2011)

 • DarkMatter
  **

  Tuším, že to byl první internetový seriál. Nebylo to špatný, ale občas byl znát menší rozpočet... Příběh taková normální fantasy blbost. Všimli si toho televize a jedna z nich to koupila, takže to teď běží jako normální TV seriál, kterej má prej docela úspěch. Tomuhle internetovýmu seriálu, ale nemůžu dát víc jak 2 hvězdy.(15.11.2008)

 • Djkoma
  **

  Veřejné webepizody seriálu, který má jistě svůj nápad, ale jehož zpracování působí opravdu zvláštně. Kompletně počítačové pozadí a prostředí obecně ve spojení s právě ne moc dobrými triky nejsou ty pravá lákadla. V Druhé sezoně, na kterou má být více peněz by se to mělo změnit, přesto se jedná o zkoušku, co divák takového seriálu dokáže překousnout. Naneštěstí se to ke konci první sezony začalo slušně rozjíždět a pokud divák zapomene na pár zvyků z TV produkce může být i celkem spokojený. Atmosféra není špatná a herci taky nejsou zrovna největší odpad. Amanda Tapping potěší jistě nejvíc. Tohle není doporučení, protože tohle nesedne opravdu mnoha lidem, ale přesto si to zaslouží šanci.(21.6.2008)

 • Gogo333
  ****

  Jak pročítám komentáře, většina lidí tady hodnotí webserál z roku 2007 a ne tento tv seriál z roku 2008. Což je velká škoda a zbytečně tomu shazují hodnocení. Tv seriál měl samozřejmě vyšší rozpočet a mohl si dovolit lepší triky, takže to už nevypadá tak uměle jako ve webseriálu. Příběh se pěkně rozjede a celé 4 sezóny drží napětí a člověk se teší na další díly. Určitě mrzí nakonec to zrušení, ale co se dá dělat. Jinak Amanda ve své nejlepší roli. 75%(24.8.2013)

 • Dan9K
  *

  Nerad to vůči tvůrcům Hvězdné brány říkám, ale Sanctuary je zhovadilost, a navíc směšná. Z počátku je to téměř doslovná vykrádačka několika spojených dílů pozdější série Krajních mezí, v dalších dílech to zase smrdí X-menem a podobnými věcmi. V podstatě se díváme na jedno velké modré plátno a ty animace jsou tak na úrovni počítačových her z roku 1998. Scénáristé už asi dlouho s nikým v reálu nemluvili a pokaždé když se objeví Chewbaca, nemůžu se ubránit smíchu. Je to uměle překombinované, rádoby šokující a jelikož se na každý díl nečeká zrovna krátkou dobu a má sotva 20 minut, není lehké vyznat se mezi přeběhlíky časoprostorového continua...(13.7.2007)

 • - V 3. díle 2. série se Will (Robin Dunne) ptá Big Guye (Christopher Heyerdahl), jaký má názor na ságu Stmívání, na což mu odpoví, že se mu nejvíce líbila postava Marcuse. Postavu Marcuse ztvárnil právě Christopher Heyerdahl. (MakinaB)

 • - V osmé epizodě čtvrté řady seriálu s názvem "Fugue" se přímo po úvodních titulcích objeví záběr na stěnu, které jsou napsána jména Kindler, Tapping a Wood. Jedná se o trojici hlavních producentů seriálu. Kindler je navíc scenáristou, Amanda Tapping představitelkou hlavní postavy a Martin Wood režisérem. (StarPlate)

 • - Tvůrci seriálu jsou rovněž tvůrci kultovní Hvězdné brány, což se projeví jak na hereckém obsazení (Amanda Tapping (Dr. Helena Magnusová); sporadicky Kavan Smith (Joe Kavanaugh), ve web-epizodách i David Hewlett (Larry Tolson)), tak i na výstroji, kterou tvůrci z Hvězdné brány převzali - Emilie Ullerup (Ashley Magnusová) nosí občas boty Magnum Hi-Tech či LC2 opasek. U záporáku se rovněž vyskytují prvky výstroje z SG - např. vesta BlackHawk Omega Vest Medic. (O´Neill)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace