poster

Hitlerovy děti (TV seriál)

 • Německo

  Hitlers Kinder

Dokumentární

Německo, 2000, 5x53 min

Scénář:

Jörg Müllner
 • Zmiu
  *****

  Hodně silný dokument. O nacistické propagandě, která se podepsala na těch nejcitlivějších, zakončeno válečným nasazením těchto dětí, které tak zcela zbytečně padly. Kromě známějších Hitlerjugend, je zde i jeden díl věnovaný propagandistické výchově dívek. Dokument je doplněn o rozhovory s přeživšími, dnes už starci. O tom, jak tomu oni tenkrát rozuměli. Jestli věděli, pro co jsou zneužíváni. Někteří věděli, jiní ne.(24.10.2008)

 • borsalino
  ****

  Dokument o programovém zneužívání dětí pro Třetí říši, a to jak po fyzické stránce, tak především po duševní. Nadšené děti byly převychovávány v duchu hesla "Ty nejsi nic, tvůj národ je všechno". Zatímco chlapci jsou připravování na válku (vojáci wehrmachtu a v jednotkách SS), dívky jsou připravovány na mateřství a rození dětí pro svého Vůdce. Společným jmenovatelem je významné ovlivňování myšlení dětí, zejména v oblasti rasy (žid = špatný, za všechno může/ Němec = vyvolená rasa pro vedení světa), budování nadšení pro svého Vůdce a ochotu za něj bojovat a padnout. Jinými slovy děti měly především zalepovat díry ve Wehrmachtu a sloužit jako další Hitlerův lidský válečný materiál. Ti, kteří to přežili prakticky až po válce zjistili, v jakém bludu do té doby žili a mnozí z nich to ještě dost dlouho vůbec nechápali. Hitler tak ve "svých" dětech poslal svůj odkaz dál, naštěstí tyto "děti" již začaly používat vlastní rozum, a tak jeho odkaz vyznívá do prázdna. Faktem však zůstává, že Hitler zneužil ve jménu svého fanatismu celou jednu generaci, která si své stigma ponese až do konce života.(8.3.2009)

 • mchnk
  *****

  Další poučný střípek do mozaiky nejzvrácenějšího režimu, který kdy člověk nastolil.(27.3.2017)

 • Bioscop
  ****

  Hitlerova výchova dětí v Německu, aneb zmaření celé jedné generace. V 10 letech Jungvolk, ve 14 letech Hitlerjungend, v 18 letech vojsko, nebo vstup do strany a v závěrečných bojích o Berlin ti nejfanatičtější bojovníci. Být Hitlerova armáda dvacetiletá, s lepším velením a složená pouze z vojáků kteří si prošli těmito výcviky, byla by neporazitelná.(1.12.2013)

 • ARI50
  *****

  Opět další nebezpečný dokument.(29.4.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace