• Hedka
  ****

  Videla som iba jednu časť, ale nie som si istá, či je to ten správny spôsob ako "prezentovať" vieru. Ako veriaca som mierne sklamaná touto zvláštnou, dokonca občas aj trochu zavádzajúcou a povrchnou variáciou na takúto vážnu tému. Po formálnej stránke nemám výhrady, ale chýbal mi tu aspoň náznak hlbšieho mysterium fidei.... (30.1.2011) Musím svoje hodnotenie opraviť, pretože som videla ďalšie časti a tie boli vynikajúce. Najmä tá so sympatickým Jimom Duttonom, americkým astronautom. Také živé a hlboké svedectvo viery ma veľmi milo prekvapilo a potešilo. (27.2.2011) V týchto dňoch som videla ďalší diel o Anne Bohuslave Tomanovej z r. 2003, réžia Kristína Vlachová. Veľmi dobrý (12.8.2014).(30.1.2011)

 • ghatos
  ***

  Není to pořád, který má ambici být za každou cenu úspěšný. Ukazuje jiný svět. I pro nevěřícího člověka je například zajímavé nahlédnout do života uzavřených řádů jako jsou třeba Trapistky - http://cs.wikipedia.org/wiki/Trapist%C3%A9#Trapist.C3.A9_v_.C4.8Cech.C3.A1ch(24.12.2009)

 • salahadin
  ****

  Příjemný pořad, který jsem kdysi sledoval skoro pravidelně, koneckonců jsem věřící a tento pořad je tudíž určen mě. Prosím, aby primitivové typu cariada aU.Tarare vůbec nehodnotili, pochybuju, že vůbec viděli aspoň 1 díl, ostatně jejich komentáře vybízí k pochybnostem, zda si jen svými štěky nehojí mindráky.(22.11.2009)

 • Amalberga
  ***

  Nechápu, proč má seriál tak nízké hodnocení. Je takový průměrný, některé díly jsou zajímavější, některé spíše nudí. Spíš by mě zajímal seriál o věcech, které církev (mám na mysli katolickou) odsouvá do pozadí a neřeší, například homesexualita, postavení žen v církvi, celibát a další. Viděné epizody: Petra Dvořáková - Pro toho, kdo o ní četl knihu a viděl rozhovor na DVTV, není v těch pětadvaceti minutách nic přínosného. Petra pořád mluví stejnými slovy a dostává pořád stejné otázky. Použitá hudba působí rušivě a otravně. 3 hvězdičky Malované kláštery - Nádherná atmosféra. Symbolika a pestrost ikon jsou okouzlující, mám chuť jet do Rumunska. 4 hvězdičky Břímě farářských dětí - Mám pocit, že jsme se nakonec dozvěděli, že žádné extra břímě nemají, jdou si svou vlastní cestou a stejně jako všechny ostatní děti praktikujících věřících si sami musí definovat, co pro ně znamená Bůh, jestli v něj věří a jestli se chtějí do společenství zapojit. Ze tří příběhů šlo vytřískat daleko víc, až posledních sedm minut mi přišlo skutečně zajímavých a hodnotných. 2,5 hvězdičky Opravna duší - Sympatická farářka popisuje svůj život. 3,5 hvězdičky Halel - Z ortodoxního židovství mám pocit, že je to čistě náboženství mužů. Na druhou stranu je velmi zajímavé, ale dodržovat všechny jejich pravidla a zvyky mi přijde přehnané a zbytečné. 3,5 hvězdičky(10.9.2017)

 • xdutchx
  *****

  Je moc hezké vidět co jsou lidé schopni pro sebe navzájem udělat, bez vidiny hmotnych statků, protože jsou jen dobří. Pak si člověk uvědomí jak moc na sobě ještě musí pracovat, aby se mnohým lidem zachyceným v pořadu jen přiblížil a nebyl jen zbytečným divákem případně kritikem. :-) Nehodnotím technické provedení ale smysl pořadu. Je krásně vidět, že kdo si zamiluje Boha, ten si zamiluje i člověka.(30.3.2009)