Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cesty víry představují cyklus převážně českých dokumentárních snímků, spojených tématem náboženské víry. Tato víra je základním motivem dokumentů, na který pak ovšem navazují a z něhož vycházejí i motivy další. Víra, jako bezprostředně nezobrazitelný fenomén, je v dokumentech prezentována aktivitami jednotlivců či společenství, včetně (nikoli ovšem výlučně) nezištnou vzájemnou pomocí lidí. Přitom pohled těchto dokumentů nezůstává zaostřen pouze na přítomnost, ale dovede pracovat i s kontextem historického vývoje. (Česká televize)

(více)

Recenze (31)

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Nemohu se v tomto smyslu plně vyjádřit, neboť jsem bezvěrec. Nicméně hodnotím kladně zaměření tohoto pořadu, neboť nic podobného v našich končinách dříve nebylo. Veřejnoprávní tv je prostě důležitá pro širší populaci, poskytuje totiž záběrem snad vše ve svých programech, co zajímá každého z nás jednotlivě. Dává prostor, který by jinde nebyl dán.!!! ()

Hedka 

všechny recenze uživatele

Videla som iba jednu časť, ale nie som si istá, či je to ten správny spôsob ako "prezentovať" vieru. Ako veriaca som mierne sklamaná touto zvláštnou, dokonca občas aj trochu zavádzajúcou a povrchnou variáciou na takúto vážnu tému. Po formálnej stránke nemám výhrady, ale chýbal mi tu aspoň náznak hlbšieho mysterium fidei.... (30.1.2011) Musím svoje hodnotenie opraviť, pretože som videla ďalšie časti a tie boli vynikajúce. Najmä tá so sympatickým Jimom Duttonom, americkým astronautom. Také živé a hlboké svedectvo viery ma veľmi milo prekvapilo a potešilo. (27.2.2011) V týchto dňoch som videla ďalší diel o Anne Bohuslave Tomanovej z r. 2003, réžia Kristína Vlachová. Veľmi dobrý (12.8.2014). ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Příjemný pořad, který jsem kdysi sledoval skoro pravidelně, koneckonců jsem věřící a tento pořad je tudíž určen mě. Prosím, aby primitivové typu cariada aU.Tarare vůbec nehodnotili, pochybuju, že vůbec viděli aspoň 1 díl, ostatně jejich komentáře vybízí k pochybnostem, zda si jen svými štěky nehojí mindráky. ()

sator 

všechny recenze uživatele

Církev je systematicky vytvořená hierarchie moci, kam věřící odevzdávají svůj rozum a své peníze a která je odděluje od osobního vztahu s vesmírným Vědomím... A pakliže dělají takzvané dobré skutky, je třeba se ptát co za to. Úpis krví? Vyzobávám si témata "nad církevní"... Jak věří věřící v Husovicích, Duchovní doteky Jana Potměšila, Chci být lidem co nejblíž Dítě těch, kteří přežili Pragovkou na Haiti Andělské tóny Klášterní speciality, Ozvěny ticha, Sám se sebou, Kněz, který zradil vlast i církev,  Otevřené dveře, Příběh listu pro papeže, Klášter na ostrově 4*, Hledání harmonie, ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama