Slečna Marplová: Proč nepožádali Evanse? (TV film)

Marple: Why Didn't They Ask Evans?

Agatha Christie: Slečna Marpleová: Prečo nepožiadali Evans?

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 2009, 82 min

Why Didn't They Ask Evans? byl moc dobře vytvořený příběh s brilantní zápletkou, i přesto, že využil divokých atributů záhadné minulosti kdesi na dálném východě. Snad neuberu na napínavosti příběhu zmíním-li rozhovor dívky Frankie Derwent (Georgia Moffett), která se vetřela do domů rodiny Savage s Dorothy Savage (H.Murray) před obrazy: A tohle je táta, všemocný Jack Savage, teda až do svý smrti, dost strašný, svíjel se, šla mu pěna od úst, prý srdce. Já si to teda nemyslím. A proč né ? On žádný srdce neměl. Z ženských rolí se mi líbila Samantha Bond, Natalie Dormer s obličejem do tvaru srdce. O chlapech příště … Už vím proč nepožádali Evanse :-)(16.3.2012)

• Autogram

Vyšetrovanie začaté ako nevinná detská hra tínedžerov, presun do centra diania ako maximálna vtierka a tam snaha zamútiť vodu aj s priateľmi. Všetko veľmi neprirodzené, spočiatku bez akéhokoľvek posunu vo veci a až v poslednej polhodine sa niečo deje. Nakoniec sa toho udeje až príliš, ale nie veľmi logicky. Za zmienku tu stojí len na takúto kriminálku neobvyklý výskyt pekných dievčat.(7.9.2013)

• vesper001

Sloni jsou šedí, ale ne každá šedá věc je slon. Slečna Marplová je prima, ale na každý díl slečny Marplové je slon. Jazyková klička je v češtině koulí na noze příběhu, za to ovšem dáma Agatha ani tvůrci adaptace nemůžou. Koho jsem ale nezkousla, byl páreček amatérských detektivů, především jeho uječená, ztřeštěná a pitvořící se ženská polovička. Proč nepožádali Evanse, aby ji jebnul po hlavě lopatou a zahrabal ve skleníku?(7.5.2018)

Tento díl byl celou dobu velmi dobrý - parádní tajemná a napínavá atmosféra, herecké kvality, ale ta "postelová" scéna byla strašně divná. Přišlo mi, jak kdyby neodpovídala realitě, všichni se chovali divně. Závěr tomu sice zase dává korunku, ale nenapraví předešlých pár minut. Je to škoda. ... Pan Weasley, jed z rostliny(28.9.2014)

• klima777

Julia McKenzie ve mně nevzbuzuje tak nespravedlivě negativní emoce jako Geraldine McEwan. Takže za 3 hvězdy? Ne. přičemž nepopírám nesporné kvality seriálu. Ovšem chybí tu charisma a taky mám raději chlapy (byť Poirot příliš mužnosti nepobral a působí spíše jako starý kocour... jenže v tom to možná právě vězí, je totiž vybaven odzbrojujícím kouzlem osobnosti). Ta stará dáma je sice úžasná a v rámci boje proti ageismu se jedná o výborný počin, ale.. Babo, raď!(26.9.2010)