Céline (TV film)

• Kanada

Céline

Drama / Hudební

Kanada, 2008, 90 min

Žiadny trhák, ale na televízny film celkom slušné, na Hallmarkovú produkciu tiež (vrátane typicky hallmarkovského pomalého tempa - čiže priveľa vaty). Sklamalo ma však, že - určite preto, že nejde o "oficiálny životopis", neboli tým pádom autorské práva a, citujem: "Céline Dion sa na výrobe filmu nepodieľala" - nebol použitý originálny hlas speváčky, ale náhrada, samozrejme slabšia a v citeľne nižšie položenej tónine.(23.12.2008)

Krásný příběh, zajímalo by mě jestli je to skutečná realita a vše bylo použito je pravda, protože o její osobní život se nijak nezajímám. Přestože nemám podobný druh filmů zrovna v oblibě, musím přiznat, že mě zaujal. Když se natočí po umělcově smrti film o jeho životě je to pro mě něco jiného než v případě umělcova vrcholu - ale rozhodně pro mě film nebyl zklamáním.(28.12.2009)

Tak jak začít, na jednu stranu jsem jako fanynka Céline ráda, že je konečně nějaký film. Ale tenhle neoficiální životopis mě celkem dost zklamal. Je v něm hromada nepřesností, které pozná snad každý fanoušek. Třeba bych vytkla to že se nikde neobjevila francouzština, což je její rodný jazyk...Ale tak celkově možná i ty 3* dát můžu.(7.7.2009)

Film není špatný, ale chybí mu napětí nebo alespoň pořádná zápletka. Jenže to v životě Céline chybí. Ona je taková milá sympatická hvězda, která se neválela ve špíně drog, s neúspěchem se setkala jen málo, nikdy nebyla na dně... Její jediný problém, dá-li se to tak nazvat, byl utajovaný vztah s manažerem Reném. Nedostatek zvratů dělá z filmu Céline divácky neatraktivní snímek.(19.1.2009)

• TroiMae

Nevadí mi televizní zpracování, ale to, že film není o Céline Dion. Raději si přečtěte Wikipedii. Nevadí mi, že nezpívá Céline Dion, ale to, že… jeden příklad za všechny: ve filmu Céline od začátku zpívá anglicky (a jen anglicky!)… Ve skutečném životě je jejím rodným jazykem francouzština. Detail? Pro Céline Dion něco, na čem stojí její osobní a profesní život. A tak se při předávání cen Félix stala aktérkou jednou z mála kontroverzí této soutěže, když otevřeně odmítla přijmout cenu za nejlepší anglickou umělkyni… protože ona je Francouzska. Vždyť její album D’eux je nejprodávanější francouzsky zpívané album všech dob (a to není z Francie), nemluvě o tom, že obdržela čestný doktorát právě pro svůj přínos francouzské kultuře. Její skutečný život je daleko poutavější než film, který byl natočen jen… aby zneužil jejího jména a přilákal diváky/divačky?(17.8.2011)