Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

Soweek

Motiv tentokrát dobrý, pasti oproti předešlým dílům ucházející,pokračování příběhu podprůměrné, standartní překvapující konec slabý průměr, změna režie rozhodně plus. ()

Sdoom

Částečné pozvednutí série z úpadku. Spousta zajímavě vysvětlených věcí, psychologičtější podtext pastí a docela sympaťák v hlavní roli. Ale po pěti dílech už prostě nelze vymyslet nic, co by diváka nějak překvapilo, natož ohromilo. Solidní 3 hvězdičky. ()

bari68

6. diel a znovu nič nové pod slnkom.Znovu ide o béčkovú zábavu s napätím,ale napriek tomu ide znovu o pokračovanie podľa tej istej šablóny.Brutálne scény ,hra s limitom 30 sec. po ktorom následuje premena človeka na fašírku,flashbacky z predošlých dielov alebo dejovej minulosti atď, atď...Tu už nič nové a originálne asi ani vymyslieť nejde. ()

Lukoboss

Tak nám ten nekonečný seriál pěkně pokračuje... U minulého dílu jsem zmiňoval, že se bojím šestého kousku skládačky, protože to nejspíš nedopadne kvalitativně dobře. Trochu jsem spletl. Tenhle díl je malinkým návratem k lepším časům, nikoliv však návratem na výsluní. Pořád máme dostatečně nechutné pasti a záběry, ubylo střihu a vyšetřování Jigsawa a jeho vražd, naopak nám bylo objasněno několik záhad. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že se neustále ždíme to samé dokola a začíná to být o ničem. Nebo spíš už to je o ničem, začátek bych viděl tak u třetího dílu. Po zdejším hodnocení jsem se na Saw celkem těšil, ale myslím, že z průměru se šestka pořád nevyhrabala a ani už se celá serie nevyhrabe. Za rok tady bude 7, zase pár lidí umře nechutným způsobem, někdo přežije, Jigsaw a jeho banda se budou jen usmívat a tvůrci pravděpodobně taky. Co se dá dělat!? ()

Tjaden

Zvykl jsem si na to, že po precizní jedničce je třeba brát ostatní díly Saw spíš jako oddechové bonusy k doplnění příběhu. Nemám k nim tudíž tak přísné měřítko. Napětí a důmyslné pasti opět nezklamaly, změna režiséra filmu také prospěla. Šestka patří k těm povedenějším dílům, zastínila i některé své předchůdce. Lepší 3 hvězdy. ()

Han22

Takže co máme v šestce? Tentokrát je to likvidátor v pojišťovně (sic!), který svými vzorečky a pravděpobnostmi přežití určuje, kdo dostane jakou léčbu zaplacenou a kdo ne. A jeho rozhodnutí jsou postaveny před zkoušku, jak dokáže rozhodovat o životě svých lidí. Scény jsou opravdu brutální a vynalézavé (kolotoč rulez!!). Vedlejší linie se stahující se smyčkou kolem HOffmana a závětí Jigsawovy ženy jsou poněkud slabší a připadají mi už jako hodně velký vaření z vody. Přesto - pořád je to fajn zábava. ()

jondoe

Od tretej casti je tamer stale o tom istom. Z perfektneho prveho dilu a vyborneho druheho sa stala Saw-saga totalnym brakom, ktory sice pobavi, ale nic vyrazne uz neprinesie. Pribudlo vela postav a zvraty uz nie su take sokojuce, pretoze su viac-menej ocakavane. Seria Saw stratila svoje caro uz v tretom diely. Sestka ma vsak trosku prekvapila. Prvy vstup a "sutaz" v rezani o libru masa mi sice presiel smiesny a dokonca trochu parodicky z prisernymi hercami, ale potom to dostalo celkom zazivny spad a udrzalo si to moju pozornost az do sameho zaveru. Zaver ma v jednom pripade prekvapil a v druhom iba potrvrdil to co som si uz davno myslel. Celkovo si vsak myslim, ze je skoda ze sa tato seria tak natahuje. Mohlo z toho urobit solidnu trilogiu a takto len z cerpaju peniaze z originalneho nametu. Dufam, ze ta siedma cast uz bude naozaj posledna a zavrsi tuto seriu uz navzdy. ()

BlackTom

John Kramer sa za chvíľu bude chcieť pomstiť snáď aj Greenpeace za to, že zabili jeho obľúbenú veľrybu alebo OSN, NATO, čo ja viem... Mňa námet jednoducho znechutil. Hoffman mi už lezie na nervy, od začiatku nemá žiadnu charizmu a s Jigsawovými pascami sa tie jeho nedajú ani zrovnávať. Celkovo mám z toho podobný dojem ako z päťky, vôbec by som sa nenahneval, keby to nevzniklo. A zas to zachraňuje len nadštandardný koniec. ()

KoRner

Trošku lepšie než predchádzajúce diely, ale má to iba jedinú prekvapivú vec, ktorá sa odohrá až na konci, ale nesúvisí s ostatným dejom. A pasce už dávno nie sú také premyslené, aby dokázali niekoho ešte šokovať. ()

MareT.

Mám z toho filmu velice dobrý pocit, hlavně teda ze scénáře, který nevypotil žádné samoúčelné krvavé pasti (teda samoúčelně krvavé to je celé, ale v rámci možností) ani žádné nesmyslné zvraty (pár jich je, ale celkem ujdou) a oproti předchozímu dílu o stupeň lepší. Nemůžu se dostat přes 3 hvězdy, protože se na film musím podívat ještě jednou (asi by mi mělo být trapně, ale není) a pak se uvidí, či zvýším či ne...Doporučuju fandům, kteří vydrželi a dočkali se lepším zítřkům (dílům)...:) ()

Eraserhead

Jednou bude velmi zajímavé pustit si celou ságu SAW v celku a zjistit, jestli to skutečně dává smysl. Ten komu chybí byť jen jeden libovolný díl, nemá šanci se chytit. Jinak oproti pětce to bylo o chlup zábavnější. ()

Hanys_

Neviděl jsem Saw V a starší části si vybavuju jen zlehka, a tak jsem měl chvíli problém zjistit, kdo je kdo...Každopádně po bezkonkurenčním Wanovu "pilotu" a stravitelné dvojce je tohle asi nejlepší díl. Není to sice žádná bomba, ale příjemně to odsejpá, pasti jsou dost zajímavý (zajímalo by mě kterej úchyl je vymýšlí) a na nějaké morální poselství taky dojde...5.5/10 ()

Holina

Po vskutku mizerné pětce se přece jen šestka trochu vzchopila. Bohužel stále zůstávají největší slabiny série: chaotický a překombinovaný příběh, hromada zbytečných flashbacků a herec, který by se náramně hodil do role Pedra Fernandéze v nějaké praštěné telenovele (Costas Mandylor se pohybuje jako by byl od krku dolu uvězněný v betonu, tím děsivěji působí zpráva, že bude jako již tradičně i v sedmičce). Na druhou stranu jsem tentokrát nepostrádal jistou dávku napětí, pastičky nebyly tak infantilní a mám podezření, že soundtrack k tomuto dílu by mohl být obzvláště vypečený a hutný. Uvidíme. ()

Gogo333

Saw 6 mi přišlo lepší než filmy 3-5. Příběh, kde detektiv se snaží nebýt chycen FBI a přitom odehrát poslední hru, je docela zajímavý. Do toho zasáhne opět milfka, takže je na co koukat. Hra s pojišťováky je fajn. Celkově je tento díl takový akčnější a svižnější a trošku pozvedl sérii z průměru až podprůměru na lehký nadprůměr. Otevřený konec opět láka na díl další. ()

Ondis

Neviděl jsem 4. a 5. díl, ale byl jsem zvyklý na nečekaný konec se zajímavou pointou. Tentokrát je díl skvěle nadupaný, nenudí a pořád nechává diváka psychicky nadeptaného. Ale nic víc, žádná třešnička na dortu, kterou by mě scénáristi překvapili. Moje hodnocení jsou akorát 3*, rozumnej střed. Téhle hodiny a půl určitě nelituji, ale také vím, že jsem šesté pokračování viděl naposledy. ()

Harapes

Co čekat od šestého dílu nového,když ty předcházející už čerpaly až vyčerpaly tématu skládačky?...Tvůrci evidentně zapracovali na nápadu pojišťovny a její nelidské rozhodování ke svým klientům.Nám se tak ucelil nápad filmu a povedlo se opět důstojně posunout děj na další hlavní osobu,tzv.skládačku.Slušný nadprůměr.Co nás čeká v sedmém díle? ()

Mírouš

První a druhý díl se mi líbil, další byly už jen slabý odvary a flashbacky, kterých je hromada i v tomhle posledním. Nepamatuju si pořádně co bylo v pětce, natož pak co bylo předtím. Dost mě i v předchozích dílech štvalo jak to furt vysvětlovali proč a nač to tak bylo a všechno bylo moc překombinovaný a za chvíli vám to leze krkem (nebo aspoň mě). Ani v šestce si to neodpustili. Film zas až tak hroznej nebyl, ale myslím, že už mě tenhle krvavej "Tak jde čas" stačil. To jak bude film finišovat jsem odhadl celkem brzo, jen jsem doufal, že Mandylor konečně zdechne, ale chyba...No a máme tu ještě Jigsawovu manželku a kdoví jestli se nenajde ještě někde Jigsavův nemanželský synek, takže předpokládám, že se můžeme těšit na další "pasti, pasti, pastičky"... ()