Reklama

Reklama

Život ochrnutého DJ se mění, když nečekaně objeví sílu duchovna a jeho léčebné dopady. (Filmbox)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Kingjiri 

všechny recenze uživatele

Mark Ruffalo je solidní herec a tak jsem byl zvědav na jeho režijní debut. I když jsem očekával, že zde dojde na diskuze o bohu a víře, občas už toho bylo na mě, jakožto ateistu, docela dost. Jinak byl nápad i příběh docela slušný a koukatelný, jen ke konci se to trochu vleklo. Co mě trochu zklamalo bylo, že jsem zde Deana příliš moc neviděl při DJingu, o který se trochu zajímám. Přemýšlel jsem mezi dvěmi a třemi hvězdami, nakonec dávám tři za pěknou pointu v závěru snímku. Prostě takový průměrný film z kategorie "shlédnout a zapomenout". PS: Za sebe musím říct, že jsem zde žádné komediální prvky nenašel, takže bych snímek zařadil jen do kategorie "drama". ()

emma53 

všechny recenze uživatele

O postižených lidech jsem viděla už hodně filmů, ale tohle bylo svým způsobem novátorské a odvážné na dnešní dobu, kdy ateismus z mnoha logicky opodstatněných důvodů nabývá na síle. Tudíž je s podivem, že si Mark vybral právě toto téma. Nicméně jsme každý zřejmě viděli, či slyšeli z různých míst o zázračných uzdraveních, takže tolik od věci to není. A co dál, jak to rozhňoucat v těch našich nasáklých palicích různými předsudky, odsudky, tradicemi, pověrou, nevírou a nebo vírou ? Za mě je to takový malý filmařský drahokam, který by chtěl možná trochu víc vybrousit, ale Christopher Thornton se své role zhostil naprosto přesvědčivě a za to já tleskám. Marku nevzdávej to, máš určitě hlavu plnou nových a neotřelých nápadů, tak sem s nimi, jen bruš, bruš trochu víc, já ti házím jednu hvězdu navíc a šup do toho. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Mark Ruffalo už dávno není jen ten chlapík z vedlejších rolí, do filmů často přináší svěží vítr, umí dojmout i rozesmát. Stále zajímavější herec před časem sáhl i po režii. Konkrétně po látce, u které je jedno, zda je divák ateistou nebo silně věřícím, ač v ní církev hraje podstatnou roli. Hlavní hrdina živoří na ulici, navrch je vozíčkář. Dohled nad ním, stejně jako nad řadou jiných jemu podobných oveček, má obětavý kněz. Právě ten je u toho, když se u muže projeví schopnost léčit lidi pouhým dotykem – ač sám hojení vlastních přešlapů nezvládá kočírovat. Ruffalo coby režisér vůbec neklouže po povrchu, téma poměrně chytře přesouvá do zajímavé roviny, herecky je to navíc velmi slušné. ()

Janko666 

všechny recenze uživatele

Mno, hílujicího vozíčkáře, který dídžejuje v post-punkové kapele, se opravdu jen tak nevidí, takže o originalitě námětu pochybovat nebudeme. Taky bychom neměli pochybovat o Ruffalově talentu (zatím). Řekl bych, že s herci pracovat umí a má pár dobrých nápadů s kamerou. Konečná dvacetiminutovka trošku lapala po dechu, ale to spíš byla chyba scénáře. Zajímavé, jak si poradí s nějakou méně náročnou látkou. P.S. Laura Linney vypadala úchvatně i ve filmu. Škoda, že její postava už úchvatná nebyla. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Sympathy for Delicious (hlavní postava má přezdívku Delicious D) stojí za pozornost bez ohledu na to, jaký kdo máme k církvi a zázračným léčitelům vztah. Tohle téma bývá tenký led, ale Mark Ruffalo citlivě rozložil míru pokušení a viny v různých nuancích a naladil k přemýšlení. Učinil tak spolu s charismatickým Christopherem Thorntonem, v němž vidím největší plus. Nevyžádaným darem stiženého vozíčkáře, který může léčit všechny jen sebe ne, hraje úchvatně, možná i proto, že sám je po úrazu na vozíku a hlavně hraje svůj scénář. Obsazení mých dvou oblíbenkyň Lewis a Linney mě k filmu přivedlo a jsem ráda, že nezůstalo jen u toho. Bez zajímavosti není ani přítomná hudba a věnování Ruffalovu bratru Scottovi, který zemřel střelnou zbraní za dosud nevyjasněných okolností. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (1)

  • Představitel hlavní role Christopher Thornton je zároveň autorem scénáře, který obsahuje autobiografické prvky. Thornton měl v mládí nehodu, po které zůstal na celou spodní část těla ochrnutý. (Tristaver)

Reklama

Reklama