Pátá rychlost (TV seriál)

5th Gear

Fifth Gear

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2002, 131x30 min

Nemyslím si, že jsem nějaký obrovský fanoušek do aut, ale třeba takový TopGear miluju. Když se místo něj chvíli vysílal FifthGear, říkala jsem si "vypadá to slibně, nejspíš to bude vtipný jako TopGear". Ale ouha! Koukám, koukám, čekám na příležitost se zasmát a ona nepřichází. Ale i tak dobrý pořad o autech. Myslím, že bych hodnotila výš, kdybych nikdy neviděla TopGear a už tak nějak automaticky neočekávala zábavu. Příště by si měli jít svou cestou a nekopírovat. A nebo aspoň nekopírovat tak viditelně :). 50%(21.3.2013)

• fire.wall

Každý motoristický seriál musím srovnat s Top Gearem. Když jsem psal, že Top Gear USA je nepovedená napodobenina klasickeho, tak tohle odpovídá levné napodobenině Top Gearu USA. Sice to není udělané přes kopírák, ale zase je to udělané mnohem hůř a ani se nesnaží diváka zaujmout, takovou nudu si nedokážete představit (bez vtipu, samá nuda). Takže hodnocení je jaké je. Kdybych místo toho spal udělal bych líp.(26.11.2011)

• char_t

Důkaz toho, že historicky nikdy nestačí být jen první. Po zrušení "starého Top Gearu" vznikl Fifth Gear a jako první ukázal, že jde show o autech udělat moderně a s humorem. A tak se udělal "nový Top Gear" a Fifth Gearu natrhnul *****. Ačkoli 5G recykluje moderátory ze starého TG a dokonce v něm chvíli moderoval i Stig, propuštěný krátce předtím z TG, tak to pořád nestačí a trojice z moderního Top Gearu je prostě o třídu výš.(4.7.2014)

• Cejdl

Nechutná kopírácká sračka, na kterou se nemůže koukat nikdo kdo alespoň jednou viděl Top Gear. Moderátoři si hrají velký vtipálky ale bylo mi z nich jenom špatně. Asi bych tohle správně neměl hodnotit protože sem ještě neviděl ani jeden celý díl (vždycky to tak po 15 minutách vypnu), ale chci dát najevo aspoň tady jak moc je to špatný.(4.7.2014)

• LiborGondek

Jako pořad o autech není Fifth Gear až tak špatný. Recenze jsou věcné, objektivní a moderátoři se dobře orientují v automobilismu, ale... V porovnání s Top Gearem se bohužel vůbec nechytá. Chybí mu ten vtip, šmrnc a genialita oněch tří celosvětově známých moderátorů. I když, proti tomu českému Autosalonu, je Fifth Gear mistrovské dílo.(19.10.2012)