Pátá rychlost (TV seriál)

5th Gear

Fifth Gear

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2002, 131x30 min

Narozdíl od Top gearu, který je spíše zábavnou show o autech, je Fifth gear motorisický magazín s větší informativní hodnotou s nižším akcentem na vizuální stránku a celkovou zábavnost pořadu. Moderátoři nejsou sice takoví šoumeni jako Jeremy a jeho kumpáni, na druhou stranu se jedná o skutečné řidiče, většinou (bývalé) závodníky, kteří autům rozumí více než kdokoli z branže.(20.7.2013)

• Big Bear

Nevím co bylo dříve, jestli TOP nebo FIVE. Ten co byl první má palec nahoru za zajímavý koncept i když ono takovýchto motoristckých formátů jde napříč každou televizí několik... Co dělá TO GEAREM -TOP- je ta parta, která jej provází. Dokonce bych řekl, že o auta jde až na druhém místě. Fifth gear je prostěm normální magazím, který informativní formou seznámí diváka s přednostmi nebo zápory toho či onoho vozu a sem tam provede nějakou zajímavou jízdu od do... Toť vše. Vicky sice už není nejmladší, ale dobře se na ní kouká a ženský prvek je v seroši určitě fajn. Ženské k autům prostě patří. Jeremy je však přesto hezčí :-) !!! Tohle vás prostě ničím neohromí, nenadchne a už vůbec se u toho nebudete chlámat. Přičtu-li k tomu, že to dělali jinak jindy vždy vtipní Britové, je to u mně max za 2nd gear. * *(11.8.2014)

• Valkyria

No.. Originální Top Gear se rozpadl a zbytek lidí se rozhodl, udělat si na konkurenční televizi, vlastní seriál o autech ... Už v názvu vidíme kopírování názvu.. Ale co to provedli? Tenhle pořad by od aut odradil i toho největšího milovníka aut a všeho, co k tomu patří... Děs a běs... Nikomu nedoporučuji.. ;o)(12.10.2011)

• LiborGondek

Jako pořad o autech není Fifth Gear až tak špatný. Recenze jsou věcné, objektivní a moderátoři se dobře orientují v automobilismu, ale... V porovnání s Top Gearem se bohužel vůbec nechytá. Chybí mu ten vtip, šmrnc a genialita oněch tří celosvětově známých moderátorů. I když, proti tomu českému Autosalonu, je Fifth Gear mistrovské dílo.(19.10.2012)

Pořady o autech mám celkem rád a když jsou prezentovány s nadhledem, tak je to fajn. Fifth Gear sice není a nikdy nebude lídrem mezi těmito pořady, ale zajímavé informace i obrázky nabízí, takže považuju za naprosto zbytečné zoufat si nad tím, že tohle není Top Gear. Prostě není! Top Gear je jenom jeden, ale kdyby nebylo slabší konkurence, tak bychom se nikdy nedozvěděli, jak moc je jedinečný.(4.2.2016)