Pátá rychlost (TV seriál)

5th Gear

Fifth Gear

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2002, 131x30 min

• JohnnyB.

Ojoj, po Top Gear mi tohle přijde nudné. Až mi to připomíná naše české motoristické magazíny... Čímž nechci říct, že je to špatně, ale přeci jen jsem si zvykl na formát auto+zábava a tak nějak jej už očekávám. I když občas si odpočinout od Top Gearovského přehánění někdy až ad absurdum taky neuškodí.(24.6.2011)

• Kulíííšek

Když to bylo myšleno jako reinkarnace pořadu Top Gear, který v roce 2001 BBC zrušila kvůli nízké sledovanosti, tak se asi nemůže nikdo divit, že to chtěli dělat jako Top Gear, když na to BBC kašlala. Tak proč se tu všichni divíte, že to je imitace? Ano, mohlo to být mnoem lepší, ale aspoň to zkusili jinde, když nebyl zájem doma..(26.11.2011)

• char_t

Důkaz toho, že historicky nikdy nestačí být jen první. Po zrušení "starého Top Gearu" vznikl Fifth Gear a jako první ukázal, že jde show o autech udělat moderně a s humorem. A tak se udělal "nový Top Gear" a Fifth Gearu natrhnul *****. Ačkoli 5G recykluje moderátory ze starého TG a dokonce v něm chvíli moderoval i Stig, propuštěný krátce předtím z TG, tak to pořád nestačí a trojice z moderního Top Gearu je prostě o třídu výš.(4.7.2014)

• Novom

Snaha dosáhnout kvalit Top gearu, když už si neumí vymyslet ani vlastní název, který by se nepodobal původnímu pořadu, je to dost smutné. Viděl jsem bohužel pár dílů, je to sice pořad o autech, kde je vážně ukazují a testují, ale proč v tom případě kopírují některé nápady z Top Gearu, když se tak moc chtějí lišit. I tak je to alespoň z Británie a není to tak moc trapné, jako úplná kopie Top Gear USA. Jsem rád, že klasický TG stále vysílá nové díly.(29.8.2011)

Narozdíl od Top gearu, který je spíše zábavnou show o autech, je Fifth gear motorisický magazín s větší informativní hodnotou s nižším akcentem na vizuální stránku a celkovou zábavnost pořadu. Moderátoři nejsou sice takoví šoumeni jako Jeremy a jeho kumpáni, na druhou stranu se jedná o skutečné řidiče, většinou (bývalé) závodníky, kteří autům rozumí více než kdokoli z branže.(20.7.2013)