Reklama

Reklama

Fifth Gear je britský motoristický magazín, který má za sebou už 18 sérií. Poprvé byl odvysílán v roce 2002 na stanici Chanel 5 jako reinkarnace pořadu Top Gear, který v roce 2001 BBC zrušila kvůli nízké sledovanosti. Uvažovalo se i o využití jména původního pořadu, to však BBC odmítla. Část produkčního týmu Top Gearu a několik moderátorů přešlo tedy do Fifth Gearu. Včetně Quentina Willsona, Tiffa Needella a Vicki Butler-Hendersonové. V dalším roce BBC Top Gear obnovila a pořady si teď konkurují. V roce 2010 se jedním z moderátorů stal Ben Collins, skrývající se pod maskou Stiga.
Fifth Gear přináší v každé epizodě recenze a testy nových i ojetých automobilů, motoristické novinky, reportáže, názory expertů a praktické informace pro řidiče a fanoušky motosportu. Moderátoři se v autech opravdu vyznají, většina z nich profesionálně závodí. Základnu mají v kavárně Ace Cafe na závodním okruhu a jednotlivé části pořadu natáčejí na atraktivních místech. Každý rok vyhlašuje Fifth Gear ceny roku. Pro Čechy může být zajímavá skutečnost, že Fifth Gear vyhlásil Škodu Superb Combi rodinným autem roku 2010. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (78)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Pořady o autech mám celkem rád a když jsou prezentovány s nadhledem, tak je to fajn. Fifth Gear sice není a nikdy nebude lídrem mezi těmito pořady, ale zajímavé informace i obrázky nabízí, takže považuju za naprosto zbytečné zoufat si nad tím, že tohle není Top Gear. Prostě není! Top Gear je jenom jeden, ale kdyby nebylo slabší konkurence, tak bychom se nikdy nedozvěděli, jak moc je jedinečný. ()

Tuty 

všechny recenze uživatele

Tenhle pořad je takový kompromis mezi humoristicky laděným britským Top Gearem a nudnějšími profesorskými pořady typu českého Autosalonu! I tady je přítomen určitej nadhled a recenze aut nejsou jen tím klasickým uspávacím výčtem technických parametrů, stejnětak tady máme nevšední reportáže ze světa motorismu, ale s Clarksonem, Hammondem a Mayem se nemohou moderátoři vtipem měřit, scénáře zpravidla nejsou tak velkolepé jako v TG (žádný závod auta s letadlem, přestavby auto-limuzína, auto-raketoplán, s autem na sopku, fotbal s Toyotou, závod mezi MHD, cyklistou a autem apod.),pokud jde o "objektivně vypadající testy zase moderátoři nedokáží dostatečně odůvodnit, ale i tak, když to víte a potom si pustíte Top Gear, skouknout se to určitě dá... ()

Reklama

Novom 

všechny recenze uživatele

Snaha dosáhnout kvalit Top gearu, když už si neumí vymyslet ani vlastní název, který by se nepodobal původnímu pořadu, je to dost smutné. Viděl jsem bohužel pár dílů, je to sice pořad o autech, kde je vážně ukazují a testují, ale proč v tom případě kopírují některé nápady z Top Gearu, když se tak moc chtějí lišit. I tak je to alespoň z Británie a není to tak moc trapné, jako úplná kopie Top Gear USA. Jsem rád, že klasický TG stále vysílá nové díly. ()

subic 

všechny recenze uživatele

Tento pořad by se neměl srovnávat s legendárním Top Gearem, který dělala trojice Clarkson, Hammond a May. Na pořadu je znát skromnější rozpočet Chanel 5, nyní Discovery Channel. Proto taky trvá jen 30 minut, i když ty poslední série jsou o něco delší. Tohle je tak trochu jiný pořad o autech, tady se víc jezdí a míň blbne. Pořad moderují skuteční závodníci Jason Plato, Tiff Needell, Vicki Butler-Henderson, v jedné řadě se objevil i Ben Collins, doplňuje je lehce nudný Jonny Smith. Pořad nenabízí nic převratného, ale určitě stojí za vzhlédnutí. Jeho ekvivalentem je tak trochu víc česká Garáž na Seznamu než Autosalon na Primě. 2020: Tvl no on to začal dávat Seznam.tv, jedou to teda od začátku ty staré díly, ale mají to nově nadabované, tak nějak levně a divně a bezemočně, ale dá se to, přitom seznam si umí zaplatit slušný dabing u seriálů, co dávají. ()

Drunk_Queen 

všechny recenze uživatele

Nemyslím si, že jsem nějaký obrovský fanoušek do aut, ale třeba takový TopGear miluju. Když se místo něj chvíli vysílal FifthGear, říkala jsem si "vypadá to slibně, nejspíš to bude vtipný jako TopGear". Ale ouha! Koukám, koukám, čekám na příležitost se zasmát a ona nepřichází. Ale i tak dobrý pořad o autech. Myslím, že bych hodnotila výš, kdybych nikdy neviděla TopGear a už tak nějak automaticky neočekávala zábavu. Příště by si měli jít svou cestou a nekopírovat. A nebo aspoň nekopírovat tak viditelně :). 50% ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama