Do malého městečka přijíždí Mitch (Alan Ladd) se svoji těhotnou ženou, která potřebuje okamžité ošetření. Kvůli chladnému přijetí místních obyvatel však Mitch nestihne včas přinést lék a jeho žena umírá. Ačkoliv chce Mitch město hned po pohřbu opustit, je místním doktorem přemluven a zůstává. Ujímá se práce zástupce šerifa. Nezapomene ovšem na ty, kteří mohou za smrt jeho ženy. (Mol)

Mol

WELL, YOUR CLOSE FRIEND, MITCH BARRETT, ASKED ME TO PAY WHAT HE'S OWED YOU FOR SO LONG - EVER SINCE THE DEATH OF HIS WIFE. ONE DOLLAR AND EIGHTY-SEVEN CENTS, WASN'T IT? Alan Ladd mě mile překvapil a v tomto filmu hraje dosti drsného desperáta. Následující komentář obsahuje spoiler: po úmrtí své ženy se naprosto zcvokne a najímá si pro svou odplatu: kurvu, ochlastu, pistolníka a zlodějíčka, které potom s radostí zradí a postřílí jako škodnou v revíru. Jeho postava by snad dokázala střelit i svou vlastní babičku do zad, tak je tu Alan drsnej. FOLLOW THE RAINDBOW, BUT DON'T WAIT FOR THE GOLD TO BE IN IT. LOOK FOR SILVER IN BETWEEN! ()