O dost lepší než naprosto trapná Superstar, ale jen v několika bodech - úroveň hudby byla nepoměrně vyšší, jak u Zonygy, tak především u Rumla, a i All X dokázali nadchnout, tahle trojice přinesla docela napínavý boj, i když podle mě to skončilo nespravedlivě a vyhrát měl Ruml, už kvůli svému bombastickému Don´t worry be happy a jazzovému pojetí spousty skladeb, což jsem viděl takhle v showbussinessu poprvé. Ale protože lidi jsou hold blbý, tak se nechají snadno dojmout maminkou sedící v hledišti a tvrďákem z kamionu. Vyhrál a skončil v propadlišti dějin...ale pořád o hodně lepší než ultimátní megasračky typu vítěz Superstar 2 a 3. Silná slova, bohužel pravdivá.(16.4.2009)

• wosho

Nova se napakovala na Superstar a chtěla z tohoto druhu zábavy ještě pár halířu do kapsy. Tak divákům lačnící po tomto žánru dala XFactor. Sice se pokusila o jiný koncept-hlavně co se týká samotných učinkujících. Bohužel moc se jí to nepodařilo. Nudný pořad, který je ale (jako vše na nově) profesionálně odveden.(5.10.2009)

• L_O_U_S

SUPERSTAR v bledě modrém. Ač se tvůrci snažili X FACTOR odlišit od jeho staršího kolegy, tato snaha vyznívá spíš odfláknutě a naivně - že prý teď nejde o zpěv, ale jakési kouzlo osobnosti. Ruku na srdce - nešlo i v SUPERSTAR o to, jaké máte charizma, a nehraje i v X FACTORU roli to, jak zpíváte? Mimochodem, nejvíce pobaví opět hvězdná pěchota. (437.)(23.1.2009)

Další soutěž ve zpěvu podobná Superstar. Jen s tím rozdílem, že tu není omezený věk. Tedy přesně: Může se zúčastnit každý, komu bylo už 15 let. Soutěžit tedy mohli i důchodci! Zajímalo by mě, kam se poděl ten 80letý pán. Vždyť přece postoupil do dalších kol, ale pak se už neobjevil a NOVA to nevysvětlila. Moderátor Mareš je už okoukaný. Svoji práci zvládá na jedničku, ale mě už se zprotivil. Z porotců chválím hlavně Gábinu, protože ty její hlášky jsou velmi vtipné. Ze soutěžících se mi asi jako každému líbili ALL X. Ale nedovedu si představit, kdybych je slyšel z rádia. To bych si asi říkal. Co to je za blbce? Něco jiného je, když se vidí na "živo". Skončili zaslouženě na 3. místě. A do finále postoupili dva pánové. Jirka a Ondra. Vítězem se stal překvapivě kamioňák Jirka a dodnes lituji, že jsem na něj nevsadil, protože den před finále se mi zdálo, že vyhraje právě on. A bookmakeři vysoce favorizovali Ondřeje!(14.11.2008)

• ivishka

Ráda bych věděla čím to je, že tahle televize zničí naprosto každou (v jiných státech) skvělou show??? PROČ?Ze zahraničních ročníků X Factoru vyšly hvězdy s velkým hlasem a co tady proboha?? Jediné na co se dalo dívat bylo All X a možná ještě Ondřej Ruml a to je tak vše. Kde ty lidi berou??Dál už to nehodlám komentovat, protože bych se mohla naštvat a to by nebyl zrovna slušný komentář. Takže TV Nova jen tak dál...(21.7.2011)