poster

X Factor (TV pořad)

Reality-TV / Hudební / Soutěžní

Česko, 2008

 • suicide
  odpad!

  Napřed jsme měli Superstar, pak jsme hledali Superstar po druhé a do třetice všeho dobrého a hlavně zlého jsme se ji pokusili najít znova. Pak byla již značka vyčerpnána, a proto si Superstar odskočila do šatny se převléknout do šatny a vtrhla na televizní obrazovky v novém a "svěžím" kabátě jaakoX Factor. Nikdy jsem totiž nepochopil v čem byl mezi těmito dvěma soutěžemi rozdíl - v podstatě asi jenom to X v názvu. A když jsme nakonec zjistil, kdo že se té soutěže vůbec účastnil, nemohu říci, že by některý z nich měl nějaký faktor, natož X-faktor. Ledaže by si na zadek nakreslili to X značící "TADY KOPNI"!(8.11.2008)

 • melisos
  odpad!

  Nulové dodržení konceptu . Lidé v porotě , kteří mají s dobrou hudbou společného asi jako cikán s prací . Estráda vrcholového ražení a samozřejmě masa vymytých slepic , které řvou na někoho miluju tě , když za 2 měsíce neví , že někdo takový existoval , protože v takových to pořadech se zpěváci určitě nenajdou .(10.10.2010)

 • ivishka
  *

  Ráda bych věděla čím to je, že tahle televize zničí naprosto každou (v jiných státech) skvělou show??? PROČ?Ze zahraničních ročníků X Factoru vyšly hvězdy s velkým hlasem a co tady proboha?? Jediné na co se dalo dívat bylo All X a možná ještě Ondřej Ruml a to je tak vše. Kde ty lidi berou??Dál už to nehodlám komentovat, protože bych se mohla naštvat a to by nebyl zrovna slušný komentář. Takže TV Nova jen tak dál...(21.7.2011)

 • Bagr_007
  ***

  Mezi třetí sérií SuperStar a X Factorem uplynul jeden a půl roku, ale posun ve vývoji televizní zábavy je o celé desetiletí. Castingové epizody jsou najednou zábavně sestřihané a hlavně konečně jsme se dočkali pořádné finálové scény. Leoš Mareš je v naší malé republice to nejlepší co do podobných pořadů máme a dokonce jsem si ho oblíbil víc než jeho britského kolegu, ale na dokonalost z American Idolu jménem Ryan Seacrest samozřejmě nemá. Máme zde cool sestříhané upoutávky a medailonky, které dávají smysl. Škoda že ty efektní "znělky" soutěžících na Nově vůbec nepochopili. Co se asi nejméně povedlo byl výběr porotců, kteří nedokáží být vtipní, když je to třeba, už vůbec nedokáží být tvrdí, když je to třeba a dokonce dělali obrovské chyby, když si vybírali své čtyři soutěžící. I přesto, že scéna finálových večerů se povedla a hlediště bylo přímo u pódia (konečně zmizela ta mimózní dvacetimetrová mezera mezi pódiem a diváky z české SuperStar, kvůli které v ní neexistoval záběr ve kterém by bylo obsaženo oboje dvoje), tak musím zkritizovat naprosto nevhodný výběr vizualizací na obrazovkách a neskutečně špatnou práci se světly, která je naopak v britské verzi na výborné úrovni. Jediné v čem pro mě Česko hledá SuperStar vede je velikost hlediště, která byla v X Factoru bohužel velmi skromná a atmosféře to rozhodně nepřidalo. Dále, stejně jako v britské verzi, za moc nestál výběr témat finálových večerů, kde by se dalo, stejně jako v mnoha dalších věcech, inspirovat slovenskou SuperStar. Co mně ale mrzí nejvíce je, že přesto že jsem se při začátcích finálových večerů radoval z toho, že se jedná o skutečně silnou sestavu, tak se opak ukázal pravdou a žádný obrovský talent nakonec objeven nebyl. Možná je to chyba Novy, že nedokázali pořad pořádně zpropagovat a tudíž se přihlásilo jen, pokud se nepletu, něco přes šest tisíc lidí, což je velmi málo. Možná ale lidé byli naštvaní, že přichází něco co se snaží tvářit jako nové a přitom je to pořád skoro stejné. Jen přece, když v Británii začínal X Factor, tak měl na své straně jméno Simona Cowella.(12.4.2009)

 • Djkoma
  *

  V podstatě superstar nejen pro solisty. Realita byla však smutná, nudná a především komerčně obyčejná. Ani žádné veliké šílenství okolo tohoto velkého cirkusu na peníze a "týdenní hvězdičky" nebyl a tak další kolo X-Faktoru zase pár let nebude. Pro náctileté dívenky škoda, pro zbytek lidstva štěstí.(14.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace