Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiální text distributora)

Aquarius

Je to len doplnok ku hre. Dejovo je hra recykláciu stokrát videného, ale vďaka strašidelnej atmosfére a nechutnej brutalite jej to všetci (vrátane mňa) odpúšťajú. Tu sa jedná v podstate o to isté, len s ešte plytšími dialógmi. Všetky postavy sa tvária akoby mali v zadku štupeľ a rozumu tiež moc nepobrali. Takémuto "dospelému" hororu by oveľa viacej slušal anime štýl, Downfall však vyzerá skôr ako kreslené seriály čo chodia v nedeľu ráno na Nove. Viem že mnoho comicsov pre pokročilých vyzerá rovnako ako bežné comicsy o superhrdinoch a štýlom kresby sa Watchmeni od povedzme Spidermana (berte to s rezervou) moc nelíšia, tieto comicsy však ponúkajú niečo ako presah a komentár k celému žánru, preto tam ten štýl nevadí. A priznajme si, Dead Space nieje dospelá hra, len nieje pre deti. Anime kabátik by USG Ishimura pristal viacej. Dead Space si berie s filmov ako Votrelec a Thing a kombinuje to s hrami ako System shock 2 a Resident Evil 4. Strašidelnú atmosféru filmov, ktorými je hra inšpirovaná, sa však do Downfallu preniesť nepodarilo. Je to proste len doplnok ku hre. ()

Hyb_rid

Poměrně potěšující 'prequel' ke hře, který ovšem postrádá jeden zásadní prvek ... atmosféru. Jde o to, že místo syrového hororu se nám v Downfallu dostáva spíše akčňárny. Pravda celkem příjemná stopáž, animace a dokreslení herních událostí dělá z tohoto snímku celkem pohodovou jednohubku, která ovšem nijak neoslní ()

Všivák

Animace se na tento typ filmu docela hodí. Tvůrci nemusí řešit drahou výpravu, efekty a drahé nekvalitní herce. Vždyť do takovýho masa by v Hollywoodu nikdo neinvestoval. Muselo by to dostat porno nálepku a shlédnout bysme to mohli leda na videu nebo v otrlém divákovi. Škoda, že ta animace je tak kostrbatá, film tak krátký a předvídatelný. Musim ale říct, že po dlouhý době jsem viděl opravdu bezútěšný film, který si nálepku horor opravdu zaslouží. ()

honajz odpad!

Z herní dílny EA se do podoby celovečerního animovaného filmu dostal Mrtvý vesmír. Vzniklo kreslené a nijak zábavné gore. Navíc to celé připomíná Doom, který se dočkal dokonce hraného filmového zpracování, heč... Na planetě určené ke kolonizaci je objeven záhadný artefakt. O něj má zájem nějaká nová, ale vlivná pozemská církev. Posádka kosmické lodi Išimura má tedy relikvii vyzvednout. Tím však uvolní nájezd krvežíznivé formy života. A dál už to znáte - postupně jsou co nejhnusnějšími způsoby zabíjeni, trháni, půleni, rozřezávani, propichováni atd. lidé, až zbude jen jedna ženská, která ještě stihne nahrát zprávu, ale Ripleyová to není. Po pravdě už toho ale bylo moc, vší té krve, cákanců, že je to nuda, nuda. Což u vraždění lidí - i když jen ve filmově-animované verzi - je hodně nebezpečná hláška, protože předznamenává, jak moc díky těmto filmům cit člověka pro člověka hrozně otupil a že podobná patologická vraždění ve filmu začínáme brát jako normální věc. Jinak se samozřejmě nedozvíte, jaká civilizace na planetě umístila artefakt, z čeho se skládá, proč má takové silové pole, jaké má, co za potvory to tam lítá apod. ()

Šakalík

Počítačovou hru Dead Space považuju za nejlepší hororovou akční gamesu vůbec, takže jsem jako její oddaný fanoušek bral tenhle animák čistě jen jako jakýsi bonus. Samotný film mě ani nenadchl, ani nezklamal. Animace je mírně řečeno ošklivá a na vrub nevzhledného vizuálu jde i chabá atmosféra, což je jinak největší chlouba počítačové hry (nejednou jsem si cvrnknul do kalhot :-)). Přesto se myslím jedná o docela solidní hororový počin, který vnáší do Mrtvého vesmíru nové perspektivy, což ale diváci, kteří počítačovou hru nehráli, asi nedocení. ()

• Snímek je koncipován jako prequel ke hře Dead Space. (Terva)