Reklama

Reklama

Mrtvý vesmír

  • USA Dead Space: Downfall

Obsahy(1)

Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (165)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Fakt nevidím žádnej důvod k tomu, aby se tahle jednoduchá a špatně vypadající blbost, sloužící jako intro k nějaké PC hře (ano, sousloví "PC hra" chápu v drobet pejorativním významu), pohybovala zde na č-s-filmové-d v červených číslech. Ovšem natočit to někdo jako právoplatný hraný film a zachovat přitom brutalitu, krvavost a sympatické zrůdy, byla by to dost možná veliká pecka. 55% ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Napřed viděl (film), potom hrál (hru). Z hlediska hráče mi ten film přijde jako zajímavý doplněk, minimálně pro některá dějově hluchá místa a přímá propojení (zatímco ve hře jsme svědky fragmentu scény, ve filmu ji vidíme úplnou). Coby celek je ovšem film zoufalou ukázkou kresleného hororového béčka. Animace je strohá a snaha o „japonskou obrazovou rychlost“ se nedaří, i když tvůrci zkouší podobné vypravěčské fígle. Děj je jedno velké klišé a ani dialogy to nezachrání. Žánrové body to má jen za krev a vulgarismy, body dolů za tupé zpracování a opravdu nulový děj. V Dead Space: Downfall přiletí, vidí, střílí a… skončí před začátkem hry. Škoda, že se tvůrci raději nevěnovali samotnému propuknutí nákazy, takhle filmu naprosto chybí expozice a díky tomu nemá o čem vyprávět… ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Drsná krvavá horrorová jízda, bez inteligence, ale s tak silným tahem na branku, že to člověku málem utrhne koule... Neznám hru, hraju obecně málo. Ale toto mě velmi příjemně navnadilo. Není to úplný blábol, prostě je to nedotažený. A krve tam je opravdu hodně. Dětem bych to radši nedoporučoval... Velmi příjemný a zajímavě propracovaný vesmír mě na tu hodinu a čtvrt vtáhl a nepustil a velmi zaujal. Což se mnoha přitepleným hollywoodským áčkovým produkcím s mnohamilionovými rozpočty nepodaří ani zpola. Rád bych si z tohoto světa přečetl nějakou knížku, pokud kdy nějaká vznikla... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Příznivci herního Dead Spacu by nejspíš řekli - parádní dokreslovačka k prvnímu dílu (anebo taky ne, protože jim pořád nějaké reálie jejich oblíbeného depresivního vesmíru nebyly odtajněny - ale i to se s časem mění, byť třeba "jen" formou knihy). Já osobně hráčem horrorové bezmála kultovky nebyl, a jen mě zaujala veeeeelká vesmírná loď a zástupy fest hnuzných zombáků - nastojte - odolných proti uražení hlavy a podobným prověřeným taktikám. Podíval jsem se na prvních dvacet minut a pak strávil pár hodin přehrabováním v Dead Space Wiki, protože mě do značné míry originální přístup tvůrců k hrdinům dost zaujal - to ale bohužel nesouvisí s Downfallem jako filmem, ke kterému bych tu měl něco jakože smysluplného říct. To "bohužel" je na místě, protože se mi nechce hanět jinak utěšeně propracovaný a vzkvétající fenomén, jehož je tento filmový počin součástí....jenže Downfall sám o sobě opravdu neobstojí. Děj je i při sedmdesáti minutách stopáže v podstatě nulový, animace je na rok 2008 dost nevyladěná, a koncentrace na gore efekt je až přehnaná. Ono ale tvůrcům ani nic jiného než krev a vnitřnosti nezbývalo, protože z hlediska nějaké horrorové atmosféry taky není oč stát - vybavuji si dva povedené momenty, a žádné překvapení se za celou tu víc než hodinu nekoná, snad kromě závěru, který završuje Dead Space trademarková ukázka na téma "i roztomilá ukolébavka jde zpívat tak, že z toho mrazí". 60% ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodně krvavá jízda, která uteče rychleji než čekáte. Tolik krve jsem nečekal ani náhodou, možná proto jsem se tak bavil. Animace mi přišla solidní, taková „oldschool“. V dnešní době počítačové animace tuhle variantu vždy rád uvítám. Příběh je jednoduchý, neztrácel jsem se v něm, i když jsem neměl při sledování žádné potuchy o tom, že nějaká předloha - hra existuje. Trochu mi místy vadila hlavní kapitánka ochranky a její nekompromisní hlášky "alá brutal killer". Snímek vám připomene spoustu známých sci-fi áček/béček všech dob, ale neurazí bezhlavým kopírováním. 8/10* ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Snímek je koncipován jako prequel ke hře Dead Space. (Terva)

Reklama

Reklama