Pan Burian (známý písničkář a moderátor) v každém díle zpovídá jednu zajímavou osobnost ženského pohlaví. Jeho styl je však velmi specifický. Leze jim takříkajíc pod kůži. Dává velmi často dráždivé a dloubavé otázky. Burianův den žen začíná vždy stejně, výběrem květiny pro vybranou ženy. (duklak2)

Pethushka

Je těžké hodnotit tenhle pořad, protože tady vždy záleží na tom, koho Burian zrovna vyzpovídá. Pokud tam sedí nezajímavá Bučková, je pořad téměř o ničem. Posadí-li si tam kořeněnou Agátu, mám se na co dívat. 0 - 100%. ()

HoneyBunny

Podle mě je tenhle pořad přesně to, co by měla veřejnoprávní televize nabízet - chytrý, zábavný, drzý, emotivní, citlivý, trochu provokativní, nutící k zamyšlení, dílko s vlastní tváří. Ano, Burian ke zpovídaným dámám přistupuje s předem daným názorem, ale vůbec to nezakrývá, hraje s divákem na rovinu. Vemte si třeba čétečkovou 13. komnatu - to je proti Burianovi bulvár největšího kalibru, vlastně jenom předvádí více či méně vyhaslé hvězdičky, které vypráví o tom, jak to měly v životě těžké (búbúbú...). Burian na to jde z druhého konce a je zábavné sledovat, jak jsou "celebrity" zaskočené z toho, že před nimi někdo nemá respekt a zeptá se jich na nepříjemné otázky na rovinu. Osobnost člověka se ukáže právě v těhle chvílích. Hodně zajímavé jsou i části vyprávějící o ne-celebritách - ženách se zajímavými životními příběhy. Na (promiňte to slovo) sralbotskou ČT byl tenhle pořad moc provokativní, to je asi důvod, proč několikrát změnili jeho vysílací čas, až nakonec skončil na ČT2 po desáté hodině. Škoda, tohle byl jeden z nejzajímavějších projektů našich televizí vůbec. Pokud jste neviděli, tak to dožeňte na internetovém archivu ČT. ()

Angelopul

Nadějný dokumentární seriál, který sice patří k tomu lepšímu z naší televizní produkce, podle mě ale bohužel trpí mnoha zásadními nedostatky. Kvalita jednotlivých dílů velmi kolísá. Autoři nejsou objektivní, zdá se že k předmětu dokumentu tedy k jednotlivým ženám přistupují už s předem vytvořeným názorem. Pan Burian pak jednotlivé ženy s tímto názorem konfrontuje, což sice přináší zajímavé reakce, o podstatu problému se však autoří víceméně párkrát pouze otřou. Místy konfrontace nikam nevede a pan Burian jede jak zaseknutý gramofon. Autoři pak vypadají poněkud bezzubě, nebo naopak začnou hrát pod pás. V jiných dílech bych zase naopak očekával mnohem tvrdší a kritičtější přístup. Krom toho, že ženy uvidíme v trochu jiných situacích, než ve kterých se nám běžně prezentují tak toho nakonec moc Burianův den žen nepřináší. Těžko totiž čekat, že se v takovýchto konfrontacích ženy odhalí a sdělí nám své skutečné motivace. Chvilkami mi také přišlo, že celý seriál je více o panu Burianovi a jeho názorech, které mě zase až tolik nezjímají, než o samotných ženách. ()

sator odpad!

No před lety mě Burian nasral svou tvrdostí, teď si to rád pustím znovu uvidím :-) Tak sem si to znovu testnul a to opravdu není role, Burian je místy arogantní, sebestředný a nesnášenlivý škarohlíd, geny otce...? Umím si představit že kdyby byl nad věcí že by to mohlo fungovat ale určitě ne jako pohled jedné pravdy nasraného chlapíka ale dialog. A dialog Burian fakt vést neumí, nepotřebuje, protože to ví líp... ()

kisha

dokud nejsem v kůži těch žen a nemusim Burianovi, kterej si najde cokoliv určenýho k zešikanování snad na každym, čelit, tak mi to přijde přinejmenšim jako kvalitní a zajímavej pořad ()

panmroz

těžko se to hodnotí, nějaké části slabé, s tím, že dvojice klusák /remunda není s to se rozhodnou, o čem to jakože má bejt (část z Tábora, manželka pornoherce), OVŠEM - dnes jsem zhlédnul část o národní straně, která, pokud pomineme stejnou neukotvenost tématu, mě osobně zaujala "odvahou" zúčastněných (burian, a autoři), jasně se přiklonit k jedné stran "sporu". Dokumentaristicky rušivé (pro mě), lidsky zúčastněné. Chválihodné. (něco jako obsluha v hospodě odmítající obsloužit nácky). ()

VictorMartel

Sonda do páně Burianova pokrytectví. Odsuzuje Žanětinu práci zatížen vazbou na křesťanské mravní cítění, ale přitom dělá rozdíl mezi smilstvem profesionálně rozvrženým a náhodným, vzešlým ze slabé chvíle při nezodpovědném propadnutí vášni. Jí i Olze Šípkové vyčetl, že je na jejich profesi příliš tělesnosti a prázdnoty, a zrovna tak se rozhořčoval nad tím, že Dáda Patrasová není už ten starý erotický kousek ze Semaforu. Podobně když Burian začne kázat ty svoje rady o práci a zodpovědnosti, zatímco v jiných dílech je sám přímo proti svobodě trhu tím, jak znevažuje každou druhou profesi, je to z jeho strany zase nedůslednost a v lecčems snad i pokrytectví - mnoho lidí musí dělat nemorální věci, jak s odvahou upozornil Bernard de Mandeville, aby ve volném trhu nebujela nějaká krajně nebezpečná nezaměstnanost, zvláště v současném světě, přičemž je třeba si uvědomit, že se pan Burian se svými proporcemi nejeví být zrovna pohybově vytěžovaný a že naopak lidé jako paní Marcela v životě jen velmi nepravděpodobně mohou dělat něco jiného, než tu a tam si sehnat velmi poddanskou a namáhavou práci a v čase prázdna pobírat dávky. Jinak hodnotím projekt kladně za nešetrnou odvahu, s jakou se vtírá pod masku slavných osobností, byť mu chybí odvaha s toutéž urputností reflektovat vlastní sebeklam. ()

morfas

Hodnotím celek. Pan Burian byl občas drsný. Nejvíce se mi líbil díl „s Tadeášem, bývalou Petrou“, kdy se zabýval otázkou: „Co činí muže-muži a ženy-ženami?“ *** Cituji z webu ČT: „Jan Burian se například ptá Tadeášových rodičů: „Představte si, že byste neměli tělo a byli jenom mozek v láhvi, podle čeho byste poznali, zda jste mužem nebo ženou?" Jednoznačnou odpověď nenaleznete snadno.“ ()

JanHá

V rámci pořadů České televize hodnotím velmi vysoko. Téměř po každém díle se otevírá široký prostor pro debaty a obecnější úvahy. A to mi vyhovuje! ()

panFalář

JB: "Dobrý den." ROBERT: "Dobrej." ŽANETA: "Ajooj!" JB: "Tak ste nemocnej, to je strašný." ROBERT: "Vydíte, jak sem dopad." ... ... ŽANETA: "Já se nemam ani kam utřít." _______ PAVLA NĚMCOVÁ: "Néé, já si o to neříkám." _______ JIŘÍ PAROUBEK: "Nicméně, koupil sem jí kuchařku z český kuchyně." JB: "Já sem jí viděl, tam je, na tý kuchařce, takovej vobrovskej kus masa!" PETRA: "Ano, tam je." JIŘÍ PAROUBEK: "No. Takže tak, aby třeba na Vánoce dokázala uvařit rybí polívku, jak sem byl dycky zvyklej..." _______ JB: "Heleno, co pro tebe znamená Marcela?" HELENA: "Co pro mně znamená Marcela, vzpomínky... a ...ehm... takovej... ...pocit, ikdyž je to zvláštní, že... ..., jestli... ...to, že některý věci sou, sou setrvalý. Že třeba Marcela má ráda country. Ať se děje, co se dějě, tak prostě vim, že Marcela si vezme na hlavu klobouk a sedne si do hospody a při country se uvolní a že to je furt, taková jistota, že některý věci sou furt stejný, furt, ať se děje, co se děje." ()

norionn

Co je vlastně Burianův den žen? Svěží vánek vpuštěný do pomalu zatuchajícího molochu jménem Česká televize. I když k několika dílům bych měl výhrady, tak se pořád nemůžu zbavit převládajícího pocitu, že tenhle pořad byl opravdu povedený, zejména díky Janu Burianovi, který si nebral žádné servítky a ptal se přímo, i když to některým aktérkám nebylo příjemné (viz díl s Olgou Šípkovou, kde ji "nepříjemné" dotazy dost rozebraly). ()

DarthArt

Zapomenutý, ale poměrně dobrý "kecací" seriál, kde moderátor Jan Burian zpovídá holky/ženy, které se aspoň některé pohybují v určitém extrému (všichni si určitě pamatujeme díl s pornohvězdou Jeanette Bernadette). O životních postojích a eskapádách holek si můžeme myslet co chceme a emoce házet na pozitivní i negativní stranu, ale určitě není špatný pořad, který nahlédne do jejich světa a otázky, na které bychom se jich chtěli zeptat, pokládá moderátor, který má úroveň a nešaškuje jako jeho "kolegové" v různých bulvárních záležitostech. ()