poster

Absolutní moc

 • USA

  Absolute Power

 • Slovensko

  Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Obehrané schéma „viděl, co neměl“ zaujalo léta páně 1997 také věhlasného Clinta Eastwooda, který v té době sice neměl zmáknutou režii tak jako v posledních letech, ale (i přes nesporné výtky) docela chutná i dnes. Tentokrát přestárlý zloděj velkého formátu nepočítal s tím, že se stane ze šmíráckého úkrytu svědkem i jednoho mordu. Střílí členové ochranky, všechno ztropil samotný prezident Spojených států. Tak trochu fantazijní příběh tahá do průměrných čísel právě režisér a ústřední herec Eastwood. Jak moc je bezradný při ústřední natahované scéně á la pár facek a pokus o znásilnění od opilého sadistického prezidenta, o to víc je jistější v následujících desítkách minut. Jen ten scénář!! Ten lecčemu dává korunu a nejednou se ocitá až na hranici nechtěné parodie. Pořád jsem ale cítil jakousi staromilskou atmosféru a snahu alespoň někdy diváka překvapit, takže ty tři hvězdy nechám!!(9.7.2013)

 • Patrac999
  ****

  Sice horší, ale pořád dost dobrý předchůdce Million dolar baby a Gran torino s hlavním hrdinou s občas až pohádkovými schopnostmi (Jestli se přes zabezpečení domu dostane jenom 5 lidí na světě, tak bych do něj nelez 3* za sebou. Nahradit řidiče prezidentova nejlepšího kamaráda je sice "nejdrsnější" způsob, ale radši bych si domluvil schůzku.)(2.6.2010)

 • cariada
  ****

  Pěkný film o tom kam až ,může sahat moc. Zloděj vykrade dům , jenže se tam v ten samý moment vratí majitelka s opilým prezidentem USA, který se chová dost surově až musí zasáhnout ochranka , výsledek je ona mladá majitelka je mrtvá. Samozřejmě se to snaží všichni ututlat. Pouze zloděj oněmž nikdo neví to všechno vidí a má důkaz a co ted s tím? Dělat, že se ho to netýká a nebo se pokusit s tím něco udělat. Rozhodně se pro druhou formu, ale zahrávat si na tak horkém písečku není jen tak. Velice husté drama, kdy je ten největší padouch sám prezident USA je docela odvaha.(21.10.2009)

 • Falcor
  ***

  Vražda, intriky nejvyššího politika a jeho ochranky, spravedlivý (být lépe zahraný, tak i charismatický) lupič v nechtěné roli voyera ve špatnou chvíli na špatném místě a následný hon na kočku a na myš, kde větší roli než zbraně hraje inteligence nerovných protivníků. Ničím inovativní, do kina asi ne, ale u TV uběhne večer v příjemném napětí .(15.10.2005)

 • Kaka
  ***

  Gene Hackman jako chladnokrevný prezident, Ed Harris jakožto charizmatický detektiv, Clint Eastwood pro změnu nepolapitelný zloděj profesionál a Scott Glenn a Dennis Haysbert jsou elitní agenti tajné služby. Brilantní casting, o tom žádná. I ten děj se dá přežít, pokud pomineme jistá zjednodušení některých faktů a omezení se jen na výčet těchto jmen, protože Eastwood jakožto režisér nebral v potaz prakticky vůbec žádné vedlejší charaktery a když, tak to nedopadlo vůbec dobře (najatý sniper). Akce je minimum, nicméně Clint dokáže natočit napínavou scénu a i když jich tady není mnoho a celek se nese v lehce nevýrazném až televizním stylu, herecký ansámbl je tak kvalitní, že se nelze dívat na hodinky příliš často.(1.6.2007)

 • E.G. Marshall

 • - Spoiler: V původním scénáři měl Luther Whitney, kterého hraje Eastwood, zemřít. (Roztržitý Luke)

 • - Jako Sullivanovo sídlo, ve kterém se odehrává část děje, posloužila dívčí škola Maryvale nedaleko Baltimoru. (ClintEastwood)

 • - Většina filmu se natáčela v Baltimoru, Washingtonu a okolí, zbytek v hollywoodských studiích. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace