Absolutní moc

Absolute Power

Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

Obehrané schéma „viděl, co neměl“ zaujalo léta páně 1997 také věhlasného Clinta Eastwooda, který v té době sice neměl zmáknutou režii tak jako v posledních letech, ale (i přes nesporné výtky) docela chutná i dnes. Tentokrát přestárlý zloděj velkého formátu nepočítal s tím, že se stane ze šmíráckého úkrytu svědkem i jednoho mordu. Střílí členové ochranky, všechno ztropil samotný prezident Spojených států. Tak trochu fantazijní příběh tahá do průměrných čísel právě režisér a ústřední herec Eastwood. Jak moc je bezradný při ústřední natahované scéně á la pár facek a pokus o znásilnění od opilého sadistického prezidenta, o to víc je jistější v následujících desítkách minut. Jen ten scénář!! Ten lecčemu dává korunu a nejednou se ocitá až na hranici nechtěné parodie. Pořád jsem ale cítil jakousi staromilskou atmosféru a snahu alespoň někdy diváka překvapit, takže ty tři hvězdy nechám!!(9.7.2013)

Námět filmu je zajímavý ale film se bohužel utápí ve zbytečných úvahách a dialozích na úkor děje což je hodně na škodu. První půlka je výborná ale druhá je už jen slabý odvar z té první a to včetně dost odfláknutého konce. Za skvělou první půlku a jako vždy výborného Clinta Eastwooda přesto tři hvězdičky.(22.2.2010)

Tak to celkový hodnocení mě překvapuje... Mě se to líbilo hodně. Má to zajímavou zápletku a herecky to taky neni vůbec špatný. Zvlášt bych vyzdvihl Hackmana. Musim pochválit za odvahu v tom, že americkej prezident neni zas ten nejlepší chlap světa, ale tady pochytal naopak hodně negativních rysů ( snad proto je to označený jako thriller :-)). Dostala mě ta taneční scéna Hackmana ve Whitehallu. Vytknout musim, dle mě, dost odbytej závěr.(6.11.2008)

Clint Eastvood pozná argumenty, ktoré môžu zničiť kariéru zopár ľuďom a tí sa snažia ho eliminovať. Napriek skvelému hereckému obsadeniu (C. Eastwood, G. Hackman a Ed Harris) film postráda väčšie napätie a z tohto pohľadu je lepšie pre oko diváka spracovaný film s príbuznou témou ( muž poznajúci priveľa a prenasledovaný vysokopostavenými ľuďmi) v snímke napr. Nepriateľ štátu od Tonyho Scotta. V prípade Absolútnej moci sa jedná o veľmi priemerný thriller, ktorý zaručene bohvieako nezaujme, ale ani neurazí. .(24.10.2007)

• Dudek

Přestože jsem se na Absolutní moc docela dost těšil měl jsem už na samotném začátku svěšenou čelist. Tenhle film je opravdu to nejhorší co jsem v poslední době viděl. Už samotná počáteční scéna je trapně protahovaná a ještě k tomu špatně natočená. Pokud k tomu připočteme prostoduchý scénář a samotnou primitivní synopsi nemůžeme se dostat k lepšímu výsledku než třiceti procentům, které s přimhouřeným okem také dávám. Ne Eastwoode, tohle opravdu ještě nemáš zapotřebí. 30%(11.6.2006)

• Clint Eastwood

• - Většina filmu se natáčela v Baltimoru, Washingtonu a okolí, zbytek v hollywoodských studiích. (ClintEastwood)

• - Když Seth Frank (Ed Harris) rozebírá zločin s Lutherem Whitneym (Clint Eastwood), ptá se, proč zloděj, který musel být na loupež připraven, páčil dveře do sejfu, když vedle na stolku ležel ovladač. Tam sice opravdu původně ležel, ale Luther ho před odchodem zahodil do sejfu a zabouchl. (alambert)

• - Whitneyovo setkání s detektivem Frankem se odehrálo v kavárně Corcoran Gallery of Art, kousek od Bílého domu. (ClintEastwood)