Absolutní moc

Absolute Power

Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

Trochu nadnesený snímek se zločinem nejvyššího ústavního činitele USA. Eastwood contra Hackman, jak by to vypadalo, kdyby naši státníci vraždili...?!!! :-)(11.10.2010)

Ano, Clint Eastwood se rád obsazuje do vlastních filmů, rád se obsazuje do hlavních rolí a rád posléze z hlavních rolí dělá role takřka jediné, které se ve filmech objeví. Ale zaplať filmový Bože za to, že nám s bravurou sobě vlastní ukazuje, jak to tedy má vypadat, když už se k tomu někdo ve své tvorbě uchýlí. Absolutní moc disponuje jakousi temnou atmosférou, jež diváka oslovuje našeptáváním, že Clint tímto počinem nabral další nový dech.(23.4.2011)

• dyfur

moja zaujímavosť: Luther Whitney (Clint Eastwood) nosí hodinky značky Rolex. (dyfur)(1.3.2015)

Skvela prvni polovina.(8.6.2006)

• ilemas

Nejprve jsem četl knihu, která je naprosto vynikající a tak jsem se těšil, až to uvidím zfilmované. Film mě hodně zklamal, příliš zdlouhavý a pomalý rozjezd, připadalo mi to oproti knize hodně protahované a málo akční.(18.7.2009)

• - Z kin si snímek odnesl přes 50 milionů dolarů. (ClintEastwood)

• - V úvodu filmu si jedna z postav pozve do bytu prezidenta, který jí roztrhá šaty. V dalším záběru jsou však šaty v pořádku. (CrownThomas)

• - Spoiler: V původním scénáři měl Luther Whitney, kterého hraje Eastwood, zemřít. (Roztržitý Luke)