Absolutní moc

Absolute Power

Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

Mladá, krásna žena a starý zvrhlík..dobrý začiatok. No ibaže ten zvrhlík je prezident. (Spojených štátov samozrejme..čoho iného?..) Naša úbohá Christy asi závidela Monice Lewinskej..že prezident.. a pozrite ako dopadla. Aj keď prezident bol mladší od jej manžela Waltera asi tak o 20 rokov. Čiže Christy mohla byť vlastne jeho vnučka..no, to už je aj na mňa ťažká matematika...Tomuto páriku sa vyrovná už len Karel Gott :)(19.3.2011)

Absolute Power je typická Eastwoodovská detektívka "novšieho" vydania...So všetkými kladmi (predovšetkým casting) aj zápormi (predovšetkým logické medzery a do očí bijúce chyby réžie a strihu)..Kto nečaká sofistikovanú a strhujúcu krimi a chce s vypnutým mozgom "relaxovať" pri pomalšom nenáročnom filme, je myslím na správnej adrese:)(23.8.2008)

• lennyd

Luther Whitney (Clint Eastwood) je zlodějíčkem menšího formátu, nicméně svůj cíl si vždy pečlivě vybírá. Ale i jemu se poštěstí dostat do situace, které by se nejradši vyhnul - při jedné akcičce se připlete k milostným hrátkám prezidenta Spojených států a mladé dívky, které končí smrtí oné dívky. Samozřejmě tajná služba, tak jak má v popisu práce, chce vše zamaskovat - v lepším případě vše hodit právě na Luthera. Jenže rozhodující důkaz drží v rukou práve Luther Whitney ... Někdy si říkám, jestli by se Clint Eastwood neměl rozhodnout, zda se bude věnovat režisérství nebo herectví - film má slušně našlápnuto díky výborné úvodní zápletce, ale jak se vše začne natahovat k dvouhodinové délce, začíná film trochu nudit. Možná by neškodilo trochu víc dynamiky, než filozofování - ono je sice hezký, že má hlavní hrdina složitý vztah ke své dceři - ale koho to sakra zajímá :) My chceme akci, my chceme akci !(31.1.2004)

Dnes už je to takový příjemný film na víkendový večer, kdy v televizi nic není a člověk nechce řešit nic moc zásadního, ale zároveň určitou kvalitu stále očekává - zkrátka a dobře jednoduchý, skvěle zahraný snímek, chvílemi trochu politicky naivní, chvílemi napínavý i vtipný, ale jak už jsem řekl - skvěle zahraný - však se podívejte na seznam herců a je jasné, že by jich prostě tolik dobrých do nějaké kraviny hrát nešlo.(23.12.2015)

Absolutní moc je spíš taková kriminální pohádka vyprávěná s celekem dostatečným nadhledem, několika vtipnými momenty a solidními herci. Clint má i tentokrát celou řadu drsnovtipných pšouků, ale herecky se zrovna nepřetrhnul. Zatímco Hackman mě přesvědčil, že dokáže bejt odporně paroubkovsky slizkej i na malém hereckém prostoru. I přes veškerou vykonstruovanost a scénář průhlednej jak papírek vod bonbonu, nemůžu říct, že by mě "Absolutní moc" absolutně nebavila. Takže průměrná trojka ve stylu "kouknout, zasmát se a zapomenout".(11.5.2010)

• - V úvodu filmu si jedna z postav pozve do bytu prezidenta, který jí roztrhá šaty. V dalším záběru jsou však šaty v pořádku. (CrownThomas)

• - Jako Sullivanovo sídlo, ve kterém se odehrává část děje, posloužila dívčí škola Maryvale nedaleko Baltimoru. (ClintEastwood)

• - Když Seth Frank (Ed Harris) rozebírá zločin s Lutherem Whitneym (Clint Eastwood), ptá se, proč zloděj, který musel být na loupež připraven, páčil dveře do sejfu, když vedle na stolku ležel ovladač. Tam sice opravdu původně ležel, ale Luther ho před odchodem zahodil do sejfu a zabouchl. (alambert)