Absolutní moc

Absolute Power

Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

Absolutní moc je spíš taková kriminální pohádka vyprávěná s celekem dostatečným nadhledem, několika vtipnými momenty a solidními herci. Clint má i tentokrát celou řadu drsnovtipných pšouků, ale herecky se zrovna nepřetrhnul. Zatímco Hackman mě přesvědčil, že dokáže bejt odporně paroubkovsky slizkej i na malém hereckém prostoru. I přes veškerou vykonstruovanost a scénář průhlednej jak papírek vod bonbonu, nemůžu říct, že by mě "Absolutní moc" absolutně nebavila. Takže průměrná trojka ve stylu "kouknout, zasmát se a zapomenout".(11.5.2010)

Zajímavý krimi-thriller z prostředí vysoké politiky. Už jsem ho kdysi před léty viděl, ale pamatoval jsem si jen úvodní scénu za zrcadlem. Kromě Clinta se mi tu hodně líbil Ed Harris v roli sympatického detektiva. Taková perlička: jako fanouškovi seriálu 24 mi přišlo vtipné, že president Palmer si tu vystřihnul roli presidentova bodyguarda a párkrát se tu mihla i paní Palmerová :-)(28.7.2010)

Mě tenhle film asi zatím bavil nejvíc, z celé té řady Clintových snímků, kde se ksichtí jak Drsný Harry. Výborný a hodící se výběr herců - Clint jako zkušenej zloděj, Gene jako odporný mocný prase a Ed jako hlavní vyšetřovatel - a na rozdíl právě od některých dalších filmů jsem celé dvě hodiny udržel maximální soustředění..bavilo mě to a napínalo až do samotného finále, které si asi vysnil úplně každý....................moje hodnocení = 7,5 z 10.(29.6.2018)

Zatím pokud mohu srovnávat s úrovní jiných Clintových filmů, tak se mi Absolutní moc líbila o chloupek méně než Pravda zabíjí anebo Vesmírní kovbojové. Přestože je nepravděpodobné že by se něco takového stalo prezidentovi Spojených států, film má zpočátku slušné tempo a prvotřídní herecké osazenstvo. Gene Hackman tentokráte notně umírněný oproti Nesmiřitelným. 60%(4.12.2010)

Kdyby nebylo laciných berliček, kde se Eastwood snaží z diváka vyždímat emoce v podobě vztahu svojí postavy s odcizenou dcerou, možná bych dal i čtyři hvězdy, ale v tomto filmu mi to přišlo jako rušivý element, i když je pravda, že děj se díky vývoji jejich vztahu posouvá dál a nakonec přebírá více méně hlavní roli. 60% hlavně za herecké obsazení - C. Eastwood, Ed Harris, G. Hackman.(11.9.2009)

• Clint Eastwood

• - Whitneyovo setkání s detektivem Frankem se odehrálo v kavárně Corcoran Gallery of Art, kousek od Bílého domu. (ClintEastwood)

• - V úvodu filmu si jedna z postav pozve do bytu prezidenta, který jí roztrhá šaty. V dalším záběru jsou však šaty v pořádku. (CrownThomas)

• - Luther Whitney (Clint Eastwood) nosí hodinky značky Rolex. (dyfur)