poster

Absolutní moc

 • USA

  Absolute Power

 • Slovensko

  Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  ***

  Absolutni moc je krasny dokaz toho, ze hluche miesta v rezijnej filmografii sa nevyhybaju ani velikanom filmu : mal ich Orson Welles, a ma ich aj pan Eastwood. Scenar je sice slusny, o tom zadna. Co film vsak taha do priemeru, je minimum akcie, priemerne vykony hercov /Hackman, Eastwood/ a slabe tempo. A dejovu liniu som tusil a predvidal hodne dopredu. 63 %(10.3.2013)

 • Odpadlik
  ***

  Docela napínavé, celkem originální námět, už jen proto, že je v tomto snímku snad poprvé prezident USA padouch (vzpoměňte si jen na "neohrožené" prezidenty ve filmech jako Den nezávislosti nebo Air Force One), zajímavý výkon Gene Hackmana (scéna "tance" v Bílém domě je prostě sladká). Ke konci se však nemohu ubránit dojmu, že je z toho cítit typický Eastwood a že odněkud pokukuje pozůstatek Drsného Harryho (scéna s injekcí v nemocnici).(21.10.2005)

 • Madsbender
  **

  Tak toto im bohužiaľ absolútne a smutne nevyšlo. Scenár pripomínajúci príliš mnoho podobných filmov (miesto zlodeja stačí dosadiť napr. novinára a miesto mŕtvej milenky senátora a hneď z toho máte pomerne známy thriller), ktorý nie je ničím objavný a v podstate ani zaujímavý, trpí slabým spracovaním, a mrhaním zvyšnými účastníkmi, menovite pánmi Hackmanom a Harrisom, a vlastne aj Laurou Linney. Scény sú zbytočne uťahané a nudné, film sa kŕčovito vlečie a jediným plusom je, že Eastwood je stále Eastwood (aspoň po hereckej stránke). Bohužiaľ, občas sklame aj človek takéhoto formátu, no ako vidieť, bol to len chvíľkový prešľap, ktorý Eastwoodovu režisérsku kariéru nezničil, čo je v porovnaní s jeho ďalšími filmami jedine dobre. 40%(23.12.2012)

 • Pepinec
  ****

  Ano, Clint Eastwood se rád obsazuje do vlastních filmů, rád se obsazuje do hlavních rolí a rád posléze z hlavních rolí dělá role takřka jediné, které se ve filmech objeví. Ale zaplať filmový Bože za to, že nám s bravurou sobě vlastní ukazuje, jak to tedy má vypadat, když už se k tomu někdo ve své tvorbě uchýlí. Absolutní moc disponuje jakousi temnou atmosférou, jež diváka oslovuje našeptáváním, že Clint tímto počinem nabral další nový dech.(23.4.2011)

 • Garch
  ***

  Hlavním přínosem filmu je poznatek, jak moc se Clint Eastwood od té doby režisérsky zlepšil. Dnes by "Absolutní moc" zrežíroval Clint Eastwood o ty dvě hvězdy lépe. Dobrý příběh charakterního lupiče za staré školy, kterého ten všivák (výborně hnusný Gene Hackman) prostě namíchne: "Ty bezcitná svině, tak před tebou utíkat nebudu." Je v tom trochu "Drsného Haryho". PS Škoda nedotažené realističnosti: a) superzabiják máchá odstřelovačkou z okna jako praporem na 1. Máje b) otisky na obálce s fotkou nože c) agenti Luthera vidí přijíždět k útesu a v klidu odjedou. Nebo komických 60 vteřin, které trvá superochrance prezidenta vyběhnout dvě patra...(14.3.2015)

 • Clint Eastwood

 • - Jako Sullivanovo sídlo, ve kterém se odehrává část děje, posloužila dívčí škola Maryvale nedaleko Baltimoru. (ClintEastwood)

 • - Spoiler: V původním scénáři měl Luther Whitney, kterého hraje Eastwood, zemřít. (Roztržitý Luke)

 • - Luther Whitney (Clint Eastwood) nosí hodinky značky Rolex. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace