Absolutní moc

Absolute Power

Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

Absolutní moc je spíš taková kriminální pohádka vyprávěná s celekem dostatečným nadhledem, několika vtipnými momenty a solidními herci. Clint má i tentokrát celou řadu drsnovtipných pšouků, ale herecky se zrovna nepřetrhnul. Zatímco Hackman mě přesvědčil, že dokáže bejt odporně paroubkovsky slizkej i na malém hereckém prostoru. I přes veškerou vykonstruovanost a scénář průhlednej jak papírek vod bonbonu, nemůžu říct, že by mě "Absolutní moc" absolutně nebavila. Takže průměrná trojka ve stylu "kouknout, zasmát se a zapomenout".(11.5.2010)

Poriadne našlapaný eastwoodovský thriller, ktorý aj napriek svojmu pomalému tempu nestráca ani sekundu napätia. Veľmi zručne natočené i zahrané, Clint začína byť lepší za kamerou ako pred ňou. Politický thriller v menšom meradle a možno práve preto viac zaberala táto šablóna. A ja som veľmi rád, že patrím k menšine, ktorá na tento film nedá dopustiť, pretoža ma nesmierne milo prekvapil. 80%.(12.5.2006)

Hodně dobrý thriller, ne sice tolik akční jako "S nasazením života", ale je zde dobře načasované napětí a slušné herecké výkony. Clint Eastwood je jako vždy drsňák už od pohledu a i na stará kolena dokáže předváždět uvěřitelné výkony. Padouch Hackman si to evidentně užil (hlavně v úvodu filmu) a i další záporáci jsou velmi dobří. Myslím, že stojí minimálně za shlédnutí.(4.1.2005)

• cross

Po pravdě: Clinta Eastwooda zrovna moc nemusím. Ne že bych v jeho filmografii nenašel dobré filmy, ale tak jako tak, Absolutní moc k nim rozhodně nepatří. Eastwood tentokrát nezvládá ani jako režisér ani jako herec, ale určitě v tom není sám - ostatní herci jsou také nechtěně toporní a místy až směšní. Scénář má mílové mezery, vyprávění je příliš pozvolné a často by se dlouhé scény dali zkrátit nejméně na polovinu. Jestli jsem se opravdu u něčeho pobavil, pak to bylo sledovat hlavního hrdinu, kterak prohazuje převleky a je v každém z nich "dokonale" nepoznatelný...S nadsázkou, samozřejmě.(21.1.2003)

Clint Eastvood pozná argumenty, ktoré môžu zničiť kariéru zopár ľuďom a tí sa snažia ho eliminovať. Napriek skvelému hereckému obsadeniu (C. Eastwood, G. Hackman a Ed Harris) film postráda väčšie napätie a z tohto pohľadu je lepšie pre oko diváka spracovaný film s príbuznou témou ( muž poznajúci priveľa a prenasledovaný vysokopostavenými ľuďmi) v snímke napr. Nepriateľ štátu od Tonyho Scotta. V prípade Absolútnej moci sa jedná o veľmi priemerný thriller, ktorý zaručene bohvieako nezaujme, ale ani neurazí. .(24.10.2007)

• Clint Eastwood

• - Spoiler: V původním scénáři měl Luther Whitney, kterého hraje Eastwood, zemřít. (Roztržitý Luke)

• - Většina filmu se natáčela v Baltimoru, Washingtonu a okolí, zbytek v hollywoodských studiích. (ClintEastwood)

• - Jako Sullivanovo sídlo, ve kterém se odehrává část děje, posloužila dívčí škola Maryvale nedaleko Baltimoru. (ClintEastwood)