Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt... Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc - dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy. Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal - že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí - ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po "viníkovi". Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney... (oficiální text distributora)

Trailer 1

B!shop

Film sice neni zadna velika pecka, ale 60% je teda silne podhodnoceny skore. Pribeh je docela zajimavej, pricemz ale nejzajimavejsi je asi ta uvodni vloupacka, Clintova rezie tradicne v pohode a herecky Clint podava svuj slusnej prumer, navic v brejlich a klobouku vypada cool. Jenze ja mam s timhle filmem jeden hlavni problem a to je Gene Hackman. Ten je tady totiz neco mezi posrankem a nesympatickym zmrdem a proste sem mu ani na sekundu neveril, ze by byl prezidentem. Ale jinak je to proste slusny krimi drama za slabsi 4*. ()

Gilmour93

Když Clint jako svědek prezidentské zvůle rozjíždí svůj vlastní proces impeachmentu, je jasné, že se v Bílém domě chystá úklid. Personální i koberců.. Na jedné straně hvězdné obsazení, nepřenosný devadesátkový feeling a pár interesantních scén (za zrcadlem, první setkání polda Harris - good thief Eastwood, taneční konverzace), na druhé uspěchaný konec, logické nesrovnalosti a možná až příliš prostoru na úkor jiných postav pro krále převleků a mizení ve stylu produktu plynatosti uprostřed vánku. Konkrétně v tomhle měl poslední slovo nejspíš pan režisér.. Richarda Jenkinse mám v úctě, ale role nelítostného nájemného zabijáka mu poněkud nesedla. Při odstřelovačské akci to vypadalo, že ublíží spíše sobě.. ()

Dudek

Přestože jsem se na Absolutní moc docela dost těšil měl jsem už na samotném začátku svěšenou čelist. Tenhle film je opravdu to nejhorší co jsem v poslední době viděl. Už samotná počáteční scéna je trapně protahovaná a ještě k tomu špatně natočená. Pokud k tomu připočteme prostoduchý scénář a samotnou primitivní synopsi nemůžeme se dostat k lepšímu výsledku než třiceti procentům, které s přimhouřeným okem také dávám. Ne Eastwoode, tohle opravdu ještě nemáš zapotřebí. 30% ()

Djkoma

Z posledních filmů Clinta Eastwooda je cítit dospělost, rozvaha a velmi dobré dávkování emocí. Bohužel Absolutní moc může na většinu zmíněného zapomenout a jde pouze o obyčejný krimi snímek, v kterém je lupič náhodou během loupeže svědkem zločinu a ten mu nedá spát... Eastwood je tradičně silný herec, ale příliš to nestačí, protože i slušný příběh je využit velmi obyčejně a nezajímavě. V dobrém hereckém obsazení se tak projevují zkušenosti, ale tempo i děj filmu jsou daleko za očekáváním. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $50,068,310Tržby Celosvetovo $92,768,310║ Clint Eastwood a jeho taký rutinérsky thriller, kde koľko toľko uspokojí pokiaľ človek nemá príliš veľké očakávania ale je fakt veľká škoda že neponúkne nič na vyše, čím by okorenil miestami naivný dej. Mohla to byť silná politická dráma, obsadenie na to mal viac než skvelé. /60%/ ()

• Většina filmu se natáčela v Baltimoru, Washingtonu a okolí, zbytek v hollywoodských studiích. (ClintEastwood)
  • V úvodu filmu si jedna z postav pozve do bytu prezidenta, který jí roztrhá šaty. V dalším záběru jsou však šaty v pořádku. (CrownThomas)
  • Jako Sullivanovo sídlo, ve kterém se odehrává část děje, posloužila dívčí škola Maryvale nedaleko Baltimoru. (ClintEastwood)