Absolutní moc

Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

• cross

Po pravdě: Clinta Eastwooda zrovna moc nemusím. Ne že bych v jeho filmografii nenašel dobré filmy, ale tak jako tak, Absolutní moc k nim rozhodně nepatří. Eastwood tentokrát nezvládá ani jako režisér ani jako herec, ale určitě v tom není sám - ostatní herci jsou také nechtěně toporní a místy až směšní. Scénář má mílové mezery, vyprávění je příliš pozvolné a často by se dlouhé scény dali zkrátit nejméně na polovinu. Jestli jsem se opravdu u něčeho pobavil, pak to bylo sledovat hlavního hrdinu, kterak prohazuje převleky a je v každém z nich "dokonale" nepoznatelný...S nadsázkou, samozřejmě.(21.1.2003)

• becki_tu

Clint Eastwood není bůh a tak se může stát, že mu to občas taky ujede a že ne vše se povede, tak jak bylo původně zamýšleno. Ačkoliv si ke spolupráci nepozval žádné herecké začátečníky, svou režií bohužel často sklouzává k nezáživnosti a někdy i nudě a tomu nezabrání ani skvělý Harris nebo Hackman. Asi tomu moc nepomohl ani dabing. 50% a zklamání.(26.10.2007)

• kobejn

Pohádka máje...o zlym prezidentovi a jeho týmu a hodnym zloději, kterej zahraňuje svoji dcerku...klišovitá báchorka vycucaná z prstu, přitažená za vlasy jak blázen, ale natočil to "kovboj" Clint, takže se nebudu vzrušovat, hráli v tom dobří herci, a i když to byla naprosto nevěrohodná historka, přesto mě bavila a na jedno shlédnutí to bohatě stačilo... narozdíl od té hrůzy co natočil ve stejném roce bez své herecké účasti....(13.1.2013)

Sice horší, ale pořád dost dobrý předchůdce Million dolar baby a Gran torino s hlavním hrdinou s občas až pohádkovými schopnostmi (Jestli se přes zabezpečení domu dostane jenom 5 lidí na světě, tak bych do něj nelez 3* za sebou. Nahradit řidiče prezidentova nejlepšího kamaráda je sice "nejdrsnější" způsob, ale radši bych si domluvil schůzku.)(2.6.2010)

Absolutni moc je krasny dokaz toho, ze hluche miesta v rezijnej filmografii sa nevyhybaju ani velikanom filmu : mal ich Orson Welles, a ma ich aj pan Eastwood. Scenar je sice slusny, o tom zadna. Co film vsak taha do priemeru, je minimum akcie, priemerne vykony hercov /Hackman, Eastwood/ a slabe tempo. A dejovu liniu som tusil a predvidal hodne dopredu. 63 %(10.3.2013)

• Clint Eastwood

• - Whitneyovo setkání s detektivem Frankem se odehrálo v kavárně Corcoran Gallery of Art, kousek od Bílého domu. (ClintEastwood)

• - Většina filmu se natáčela v Baltimoru, Washingtonu a okolí, zbytek v hollywoodských studiích. (ClintEastwood)

• - Když Seth Frank (Ed Harris) rozebírá zločin s Lutherem Whitneym (Clint Eastwood), ptá se, proč zloděj, který musel být na loupež připraven, páčil dveře do sejfu, když vedle na stolku ležel ovladač. Tam sice opravdu původně ležel, ale Luther ho před odchodem zahodil do sejfu a zabouchl. (alambert)