Absolutní moc

Absolute Power

Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

Moc se mi tenhle film líbil, ale nemůžu dát pět hvězdiček z jednoho prostého důvodu. Není to pro mě úplně zapamatovatelný film - jen takové si podle mě zaslouží pět hvězd. Teď ho dávali v televizi a jediné, co jsem si pamatovala (a to jsem to viděla před cca 4 měsíci) byla vražedná scéna a sledování za zrcadlem. Ta byla naprosto skvělá, ale pak jsem netušila, co se bude dít, jako kdybych to viděla poprvý. Každopádně Eastwoodovy filmy se točí jen kolem něj, což je naprosto super, takže mě moc bavilo sledovat jeho herecké nadání. Stejně tak mě potěšila role Eda Harrise. Film je to dost napínavý, místy až dramaticky. A to mě baví.(19.2.2013)

• kobejn

Pohádka máje...o zlym prezidentovi a jeho týmu a hodnym zloději, kterej zahraňuje svoji dcerku...klišovitá báchorka vycucaná z prstu, přitažená za vlasy jak blázen, ale natočil to "kovboj" Clint, takže se nebudu vzrušovat, hráli v tom dobří herci, a i když to byla naprosto nevěrohodná historka, přesto mě bavila a na jedno shlédnutí to bohatě stačilo... narozdíl od té hrůzy co natočil ve stejném roce bez své herecké účasti....(13.1.2013)

• Dudek

Přestože jsem se na Absolutní moc docela dost těšil měl jsem už na samotném začátku svěšenou čelist. Tenhle film je opravdu to nejhorší co jsem v poslední době viděl. Už samotná počáteční scéna je trapně protahovaná a ještě k tomu špatně natočená. Pokud k tomu připočteme prostoduchý scénář a samotnou primitivní synopsi nemůžeme se dostat k lepšímu výsledku než třiceti procentům, které s přimhouřeným okem také dávám. Ne Eastwoode, tohle opravdu ještě nemáš zapotřebí. 30%(11.6.2006)

Dovolím si prezentovať svoj názor,že Eastwood je omnoho lepsí režisér neš herec.Tento film sa vsak akosi vymyká jeho štandardným rezisérskym kvalitám,a to bohužiaľ v negatívnom zmysle slova.Napriek tomu obstojne pozerateľné hlavne vďaka G.Hackmanovi a Judy Davis.Ed Harris ma sklamal,totálne mu chýba zvyčajný herecký temperament a dokonca aj sexapeal.Film by podľa mňa dopadol oveľa lepšie,keby Eastwood neobsadil do hlavnej úlohy sám seba,ale nejakého iného dedula.(13.3.2012)

Absolutní nezájem jsem včera vnímala při sledování peripetií profesionálního zloděje v důchodovém věku. Krást a šmírovat se nemá, Clinte! A protože se mnou stejně vlažné emoce "cloumaly" už při prvním sledování, tak jsem se tentokrát ani nesnažila vyvinout dostatečné úsilí, abych u filmu nevytuhnula.Hvězdičku za herecké obsazení, hvězdičku za všechno to řemeslo okolo, uzívanou půlhvězdičku jako uznání, že vyloženě podprůměrná podívaná to nebyla - akorát psychicky nezávadná uspávačka. 50%(30.4.2012)

• E. G. Marshall

• - Spoiler: V původním scénáři měl Luther Whitney, kterého hraje Eastwood, zemřít. (Roztržitý Luke)

• - V úvodu filmu si jedna z postav pozve do bytu prezidenta, který jí roztrhá šaty. V dalším záběru jsou však šaty v pořádku. (CrownThomas)

• - Když Seth Frank (Ed Harris) rozebírá zločin s Lutherem Whitneym (Clint Eastwood), ptá se, proč zloděj, který musel být na loupež připraven, páčil dveře do sejfu, když vedle na stolku ležel ovladač. Tam sice opravdu původně ležel, ale Luther ho před odchodem zahodil do sejfu a zabouchl. (alambert)