Queen of the South (TV seriál)

Kráľovná juhu

Akční / Drama / Thriller

USA, 2016 - 2018, 26 h 54 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Arturo Pérez-Reverte (kniha)

Alice Braga, Peter Gadiot, Veronica Falcón, Hemky Madera, Gerardo Taracena, Justina Machado, James Martinez, Joaquim de Almeida, Jeff Caperton, Mark Consuelos, Rod Hermansen, Lobo Sebastian, Marco Rodríguez, Pete O. Partida, Ara Celi, Alex Livinalli, Kenneth Wayne Bradley, Jorge Victoria, Ricardo Mestre, Rigo Sanchez, Stephen Monroe Taylor, Sal Lopez, Julio Cedillo, Joel de la Fuente, Vincent Rivera, Dimitrius Pulido, David Labiosa, Holt Boggs, GiGi Erneta, Rafael Amaya, Yancey Arias, Ximena Duque, Ryan O'Nan, John Pyper-Ferguson, Jon-Michael Ecker, Brett Cullen, Molly Burnett, Paola Andino, Brian Thornton, Claudia Ferri, Electra Avellán, Steven Bauer, Philip Anthony-Rodriguez, Keone Young, Katherine Willis, Jamie Hector, Todd Terry, Luke Youngblood, Jolene Andersen, Gerardo Davila, Drew Rin Varick, Cuyle Carvin, Miguel Pérez, Marco Perella, Caitlin Leahy, Ulysses Montoya, Alessandra Manon, Dominic Burgess, MC Lyte, John Walpole, Carlos Gómez, Travis Johns, Jorge A. Jimenez, Carlos Compean, Isaiah Cox, Jordi Mollà, Martha Higareda, Marius Biegai, Tina Ivlev, Iván Sánchez, Mark Mifsud, Jason Liebrecht, Carlos Guerrero, A Martinez, Luis Moncada, Zahn McClarnon, Cora Cardona, Pablo Esparza, Craig Nigh, West Liang, Remy Ma, Daniel Ross Owens, Manny Rey, Jeff Hephner, Naturi Naughton, Valene Kane, Shakira Barrera, Alfonso Herrera, Kirk Sisco, Roland Uribe, David Maldonado, Nick Sagar, Johnny Ray Gibbs, Charles Wiedman, Katy Harris
  • Lacike

Videl som zhruba 5 dielov a zvysok prvej serie som narychlo preklikal. Cakal som od toho epickejsi serial z prostredia drogovych kartelov. Pritom je to dost komorny pribeh jednej hlavnej hrdinky, ktora sa snazi dostat zo slamastiky do ktorej sa dostala po smrti svojho priatela - mensieho priekupnika a pomaly stupa v hierarchii kartelu. Na môj vkus az prilis pomaly. Zapletka, ktora tu je natiahnuta na celu seriu by v lepsom seriali vystacila prinajlepsom na 2 epizody. Okrem charizmatickej a vhodne zvolenej Alice Braga, ktorej verite jej postupny prerod, zaujme uz len slizky narkobaron, ktory sa chce dat na politiku (Joaquim de Almeida) a cely cas jej ide po krku. Ostatne postavy nie su prilis zaujimave. Serial evidentne vela nestal, takze len prilezitostne ponukne trochu komornej akcie. Ale aspon sa nesetri krvou. Finalne odhalenie prvej serie ma dost pobavilo a definitivne presvedcilo, ze nema cenu stracat cas s tymto serialom, ktory pojal drogovu tematiku prilis naivne. Skoro jak nejaka trosku drsnejsia telenovela, ktora je urcena pre zenskeho divaka. 4/10.(20.9.2017)

• - Seriál je natočen podle knižního bestselleru "La Reina del sur" od španělského spisovatele Artura Péreze-Reverte. Kniha byla přeložena do devatenácti jazyků a prodávána ve více než třiceti zemích. Kniha byla již jednou zfilmována a to v roce 2011 televizní stanicí Telemundo. (fiLLthe3DD)