Pokoj naproti

Across the Hall

Thriller

USA, 2009, 94 min

moc jsem od tohoto filmu neočekával a tudíž jsem byl velmi mile překvapen. Pravdou však zůstavá že thriller je to jen okrajově a spíše se snaží tvářit jako thriller. Avšak nad tímto bych přimhouřil oči, jelikož kamera, hudba , herci na výbornou a i když je příběh jednoduchý je to svěže a vcelku originálně pojaté. 4*(17.10.2009)

Ve chvíli kdy jsem si řekl že se podívám na tenhle snímek, tak měl tady na CSFD kolem 55% Automaticky jsem se připravoval na pěknou krávovinu. První třetina mě rozhodně nepřesvědčila o opaku, bylo to hlavně tím, že film má pomalejší rozjezd a tak nějak jsem nevěděl jak se co bude vyvíjet a co mě čeká. Ale jak se to začínalo pomalu rozjíždět, byl jsem vtahován do děje a ke konci jsem se velice slušně bavil. Samozřejmě to nepovažuji zá žádnou extra parádu, ale je rozdíl když se člověk kouká na film co má 55% a vyleze z toho příjemná 70% takže je to ve finále příjemné překvapení. Takže za mě těch příjemných 70% Ps: nebýt tady toho 58% hodnocení, čekal bych od tohoto snímku zřejmě více a šel bych nakonec s hvězdou dolů. Ale takhle jsem byl ovlivněn a proto dávám 4*.(10.4.2013)

Když se June (Brittany Murphy) se ubytovává v hotelu Riverview, kde má schůzku se svým milencem, vůbec netuší, že jí je v patách její žárlivý manžel Terry. Ten samozřejmě o nevěře své ženy ví, jen netuší, kdo je oním mužem, který mu ženu odlákal. Ale je si jistý, že právě tato noc bude pro jejich vztah tou rozhodující - a proto radši konzultuje všechny své kroky se svým nejlepším přítelem, Julesem. Jenže Jules rozhodně není tím pravým, komu by se měl Terry svěřovat ... Přiznám se, že tento film jsem si vyhlédl jen z úcty k Brittany Murphy - pro kterou je tento film bohužel posledním. Brittany to ve filmu moc sluší, opravdu je jí velká škoda :( Ale zpátky k filmu - ten se rozjíždí velmi pomalu, ale tento rozjezd nádherně ladí s prostředím starého hotelu (kde, považte, jednou přenocoval velvyslanec Estonska). Zápletka je taková .. jak to říct .. velmi očekávaná, ale u tohoto filmu mi to ani moc nevadilo. Docela se mi líbilo, jak si Alex Merkin pohrával s charaktery jednotlivých postav (úplně skvěle to bylo vidět na Julesovi - jakou prošel během filmu proměnou, pochválit musím také představitele Mike Vogela). Film je tak na 3*, jednu přidávám pro Brittany - snad je jí tam kde je lépe..(25.5.2010)

Kdyby byl tenhle film prezentován jako půlhodinová jdnohubka, neměl bych s ním nejmenší problém. Je sice fakt, že oněch 90 minut i tak uteče jako voda, ale nudil jsem se v několika momentech neskutečně. Příběh jako takový není úplně špatný, ale chování jedinců mi moc normální nepříšlo. Upřímně řečeno ona celá ta logika trochu pokulhává a závěrečné resumé kdy hlavní padouch vymyslí totální plán asi za dvě minuty mě rozhodně nechal na pochybách. Budiž na jedno odpoledne zabaví dobře, přesto je to solidní nuda.(27.2.2011)

• swamp

Režisér bohužel neví, co je to budování atmosféry. Jedná se prakticky o celovečerní nudu, kde za jedinou zmínku stojí závěrečných deset minut. Herci byli nezajímaví, snad až na Brada Greenquista, který si vychutnal roli portýra - trochu mi připomněl Tima Rotha ve Four rooms. :) Ze zajímavosti se ještě podívám na kraťas Across the hall, který režisér natočil před tímto filmem - možná to bude esence toho dobrého z filmu.(28.11.2011)

• - Film byl natočen za 17 dní. (ivishka)

• - Brittany Murphy zemřela pouhé 2 týdny po vydání filmu. (ivishka)

• - Natalie Smyka, která hraje Annu, účinkovala také v původní krátké verzi z roku 2005. (ivishka)