Pokoj naproti

Izba oproti

Thriller

USA, 2009, 94 min

• Socrates

Kdyby člověk už po půlhodině netušil, jak to celý bude. Kdyby jedno z dramatickejch hudebních témat nebylo obšlehnutý z The Thing. Kdyby nebyla postava portýra tak přitroublá a špatně obsazená ... nesympatická, stejně jako jeho dementní kolegové v kuchyni. Kdyby se tam všichni nechovali jak praštěný do palice. Kdyby to prostě nebylo ptákoidně natočený ... Téma to neni nezajímavý. Za finále přihazuju hvězdičku.(1.6.2012)

Nápad to je hodně povedený i zpracování se mi dost líbilo. Podobné vyprávění příběhu, kdy se děj prolíná v různých časových úsecích a nejde chronologicky, mám rád a je to vždy velmi zajímavé zpestření. Což o to, řekl bych, že se děj postupem času dá pochopit, ale je to dost přitažené za vlasy. Překvapivý konec působí docela lacině, jednoduše a hlavně je těžko k uvěření. Film má své mouchy, ale má taky velmi dobrou atmosféru a tajemnost, takže za mě to jsou lepší 3 hvězdičky a doporučení pro ty, kteří mají rádi složitější děje, příběhy odehrávající se na malém prostoru a samozřejmě Britattany Murphy, pro kterou to byl bohužel jeden z posledních filmů. 65%(30.1.2011)

Když se June (Brittany Murphy) se ubytovává v hotelu Riverview, kde má schůzku se svým milencem, vůbec netuší, že jí je v patách její žárlivý manžel Terry. Ten samozřejmě o nevěře své ženy ví, jen netuší, kdo je oním mužem, který mu ženu odlákal. Ale je si jistý, že právě tato noc bude pro jejich vztah tou rozhodující - a proto radši konzultuje všechny své kroky se svým nejlepším přítelem, Julesem. Jenže Jules rozhodně není tím pravým, komu by se měl Terry svěřovat ... Přiznám se, že tento film jsem si vyhlédl jen z úcty k Brittany Murphy - pro kterou je tento film bohužel posledním. Brittany to ve filmu moc sluší, opravdu je jí velká škoda :( Ale zpátky k filmu - ten se rozjíždí velmi pomalu, ale tento rozjezd nádherně ladí s prostředím starého hotelu (kde, považte, jednou přenocoval velvyslanec Estonska). Zápletka je taková .. jak to říct .. velmi očekávaná, ale u tohoto filmu mi to ani moc nevadilo. Docela se mi líbilo, jak si Alex Merkin pohrával s charaktery jednotlivých postav (úplně skvěle to bylo vidět na Julesovi - jakou prošel během filmu proměnou, pochválit musím také představitele Mike Vogela). Film je tak na 3*, jednu přidávám pro Brittany - snad je jí tam kde je lépe..(25.5.2010)

Kdyby byl tenhle film prezentován jako půlhodinová jdnohubka, neměl bych s ním nejmenší problém. Je sice fakt, že oněch 90 minut i tak uteče jako voda, ale nudil jsem se v několika momentech neskutečně. Příběh jako takový není úplně špatný, ale chování jedinců mi moc normální nepříšlo. Upřímně řečeno ona celá ta logika trochu pokulhává a závěrečné resumé kdy hlavní padouch vymyslí totální plán asi za dvě minuty mě rozhodně nechal na pochybách. Budiž na jedno odpoledne zabaví dobře, přesto je to solidní nuda.(27.2.2011)

Mírně nadprůměrný thriller s parádní hudbou. Líbilo se mi provedení, potěšilo mě střídání dějových linií v různých časech a kamera byla též prvotřídní. Film ale shazuje poněkud strohý a nepřirozený scénář a nepříliš zvládnutý herecký projev Danny Pinoa. Škoda, ale divím se, že tento film zde hodnotilo pouhých 68 lidí, rozhodně by si tento minimalistický projekt zasloužil víc pozornosti. 60%(20.1.2011)

• - Natalie Smyka, která hraje Annu, účinkovala také v původní krátké verzi z roku 2005. (ivishka)

• - Brittany Murphy zemřela pouhé 2 týdny po vydání filmu. (ivishka)

• - Film byl natočen za 17 dní. (ivishka)