Pokoj naproti

Across the Hall

Thriller

USA, 2009, 94 min

• Socraates

Kdyby člověk už po půlhodině netušil, jak to celý bude. Kdyby jedno z dramatickejch hudebních témat nebylo obšlehnutý z The Thing. Kdyby nebyla postava portýra tak přitroublá a špatně obsazená ... nesympatická, stejně jako jeho dementní kolegové v kuchyni. Kdyby se tam všichni nechovali jak praštěný do palice. Kdyby to prostě nebylo ptákoidně natočený ... Téma to neni nezajímavý. Za finále přihazuju hvězdičku.(1.6.2012)

• swamp

Režisér bohužel neví, co je to budování atmosféry. Jedná se prakticky o celovečerní nudu, kde za jedinou zmínku stojí závěrečných deset minut. Herci byli nezajímaví, snad až na Brada Greenquista, který si vychutnal roli portýra - trochu mi připomněl Tima Rotha ve Four rooms. :) Ze zajímavosti se ještě podívám na kraťas Across the hall, který režisér natočil před tímto filmem - možná to bude esence toho dobrého z filmu.(28.11.2011)

Mírně nadprůměrný thriller s parádní hudbou. Líbilo se mi provedení, potěšilo mě střídání dějových linií v různých časech a kamera byla též prvotřídní. Film ale shazuje poněkud strohý a nepřirozený scénář a nepříliš zvládnutý herecký projev Danny Pinoa. Škoda, ale divím se, že tento film zde hodnotilo pouhých 68 lidí, rozhodně by si tento minimalistický projekt zasloužil víc pozornosti. 60%(20.1.2011)

moc jsem od tohoto filmu neočekával a tudíž jsem byl velmi mile překvapen. Pravdou však zůstavá že thriller je to jen okrajově a spíše se snaží tvářit jako thriller. Avšak nad tímto bych přimhouřil oči, jelikož kamera, hudba , herci na výbornou a i když je příběh jednoduchý je to svěže a vcelku originálně pojaté. 4*(17.10.2009)

Ve chvíli kdy jsem si řekl že se podívám na tenhle snímek, tak měl tady na CSFD kolem 55% Automaticky jsem se připravoval na pěknou krávovinu. První třetina mě rozhodně nepřesvědčila o opaku, bylo to hlavně tím, že film má pomalejší rozjezd a tak nějak jsem nevěděl jak se co bude vyvíjet a co mě čeká. Ale jak se to začínalo pomalu rozjíždět, byl jsem vtahován do děje a ke konci jsem se velice slušně bavil. Samozřejmě to nepovažuji zá žádnou extra parádu, ale je rozdíl když se člověk kouká na film co má 55% a vyleze z toho příjemná 70% takže je to ve finále příjemné překvapení. Takže za mě těch příjemných 70% Ps: nebýt tady toho 58% hodnocení, čekal bych od tohoto snímku zřejmě více a šel bych nakonec s hvězdou dolů. Ale takhle jsem byl ovlivněn a proto dávám 4*.(10.4.2013)

• - Film byl natočen za 17 dní. (ivishka)

• - Natalie Smyka, která hraje Annu, účinkovala také v původní krátké verzi z roku 2005. (ivishka)

• - Brittany Murphy zemřela pouhé 2 týdny po vydání filmu. (ivishka)