Pokoj naproti

Across the Hall

Izba oproti

Thriller

USA, 2009, 94 min

Kdyby byl tenhle film prezentován jako půlhodinová jdnohubka, neměl bych s ním nejmenší problém. Je sice fakt, že oněch 90 minut i tak uteče jako voda, ale nudil jsem se v několika momentech neskutečně. Příběh jako takový není úplně špatný, ale chování jedinců mi moc normální nepříšlo. Upřímně řečeno ona celá ta logika trochu pokulhává a závěrečné resumé kdy hlavní padouch vymyslí totální plán asi za dvě minuty mě rozhodně nechal na pochybách. Budiž na jedno odpoledne zabaví dobře, přesto je to solidní nuda.(27.2.2011)

Celkem obstojný psycho thriller, s vynikající Murphy která si po strašným Deadline spravila reputaci. Film ej natočen poměrně civilně a vypadá slušně. Sice to není nic objevného ale na tu hodinu a půl zabavý. Příběh sice není nic extra a celej film se odehrává prakticky jen ve 3 pokojích ale i tak jsem se poměrně slušně bavil.(25.8.2012)

Nápad to je hodně povedený i zpracování se mi dost líbilo. Podobné vyprávění příběhu, kdy se děj prolíná v různých časových úsecích a nejde chronologicky, mám rád a je to vždy velmi zajímavé zpestření. Což o to, řekl bych, že se děj postupem času dá pochopit, ale je to dost přitažené za vlasy. Překvapivý konec působí docela lacině, jednoduše a hlavně je těžko k uvěření. Film má své mouchy, ale má taky velmi dobrou atmosféru a tajemnost, takže za mě to jsou lepší 3 hvězdičky a doporučení pro ty, kteří mají rádi složitější děje, příběhy odehrávající se na malém prostoru a samozřejmě Britattany Murphy, pro kterou to byl bohužel jeden z posledních filmů. 65%(30.1.2011)

• swamp

Režisér bohužel neví, co je to budování atmosféry. Jedná se prakticky o celovečerní nudu, kde za jedinou zmínku stojí závěrečných deset minut. Herci byli nezajímaví, snad až na Brada Greenquista, který si vychutnal roli portýra - trochu mi připomněl Tima Rotha ve Four rooms. :) Ze zajímavosti se ještě podívám na kraťas Across the hall, který režisér natočil před tímto filmem - možná to bude esence toho dobrého z filmu.(28.11.2011)

Připominalo mi to doby, kdy jsem se díval na povídky od Alfreda Hitchocka, kde se zvraty překřvavaly přes jiné zvraty...což znamená, že to není špatný film, ale slušela by mu dvacetiminutová stopáž...Jinak děj je jednoduchý až až, herci vcelku v pohodě a hudba byla vynikající. Ale je v podstatě nic proti ničemu....(14.9.2009)

• - Natalie Smyka, která hraje Annu, účinkovala také v původní krátké verzi z roku 2005. (ivishka)

• - Brittany Murphy zemřela pouhé 2 týdny po vydání filmu. (ivishka)

• - Film byl natočen za 17 dní. (ivishka)