Hidden Crimes

Režie:

Javier Burgos

Scénář:

Javier Burgos

Javier Burgos, Hans Ruesch (a.z.), Bob Barker (a.z.)

Film, ktorý ukazuje to, čo malo byť skryté, otvorí dvere do sveta, ktorý mnohí ľudia nechcú vidieť. Je ním skrytý svet pokusov na zvieratách, v ktorom sú pseudovedci, dychčiaci po dotáciách, zodpovední nielen za umučenie miliónov zvierat ročne, ale aj za systematické ničenie ľudského zdravia a zlyhávanie svetovej ekonomiky. Hidden Crimes by sa mal vysielať pred prijatím ďalšieho predpisu na liek s bočnými účinkami, zaočkovaním dieťaťa či podstúpením operačného zákroku, ktorý nie je nevyhnutný. Ponúka náhľad na to, čo bežné médiá nezvyknú ukazovať. (whack)

whack

Tento film, podobne ako aj The Animals Film, patrí k najlepším plnometrážnym dokumentom rozoberajúcim problematiku pokusov na zvieratách a iných oblastí utrpenia zvierat, ale ukazuje aj tých, ktorí zvieratám priamo zachraňujú životy. Film je plný informácií a argumentov, ale aj brutálnych záberov priamo z pokusov. Rozoberá tiež polemiku, či pokusy na zvieratách skutočne pomáhajú ľuďom v takej miere, aby tým mohli byť morálne ospravedlňované a finančne prijateľné, keď už poznáme niekoľko dlhodobo vyvíjaných alternatív k pokusom na zvieratách. Tento film obsahuje ten najdôležitejší výcuc zo všetkých tých krátkometrážnych videí o pokusoch na zvieratách! (Štatistika: V EÚ je každý rok použitých pri pokusoch 11 miliónov zvierat, na Slovensku asi 40.000, celosvetovo 70 až 100 miliónov (v USA 18,5 mil). Tieto čísla nezahŕňajú bezstavovce (napr. raky) a zvieratá, ktoré sú chované pre výskum, ale sú utratené ako nadbytočné (takže reálne čísla môžu byť odhadom 2,8 krát vyššie). Pokusy stoja daňových poplatníkov miliardy eur ročne.) ()

Khalesi

Tak, kde začať? Tento dokument pojednáva predovšetkým o vivisekcii. Má vysokú dokumentárnu hodnotu aj napriek tomu, že je z roku 1986. Praktiky, ktoré odkrýva nie sú vôbec minulosťou a stále prebiehajú v mnohých laboratóriách na celom svete. Napriek bojkotom študentov, nútených k vivisekcii na vysokých školách a napriek výpovediam, názorom a publikáciám mnohých svetoznámych vedeckých kapacít, ešte stále nie je vivisekcia klasifikovaná, ako zločin proti ľudskosti, aj keď z morálneho princípu je ním nado všetku pochybnosť. Začnem s lobotómiou a následnou aplikáciou čipov do mozgov pokusných zvierat, ako sú mačky, psi, opice atď. Prečo? Testy na výskum spánkovej deprivácie, pocitov hladu, vyvolania agresivity a podobné absurdity! Pokračujme výskumom farmakologických firiem-(píšem z vlastnej skúsenosti) mnohé lieky na zhodnej báze produkujú mnohé farmakologické firmy. Sú to lieky, ktoré už na zvieratách testované boli, ale preto, že ich chce pod iným názvom predávať iná firma testujú sa na zvieratách zbytočne aj druhý krát ( IBALGIN, IBUPROFEN, APO IBALGIN...) Na rade sú čistiace prostriedky-máme snáď pocit, že je už desiatky rokov na trhu malý výber? Prečo kvôli ďalším novým druhom zase umierajú psy a myši a králiky v strašných kŕčoch? Aký zmysel má pálenie plameňometom živé prasa bez umŕtvenia? Je jedno, či to bolo dávno, nie všetko sa prestalo praktikovať. Zbytočná krutosť a vraždenie. Rada by som ešte vedela, čo si o tomto myslia veriaci. Utrpenie Krista na kríži, bola oproti tomu, čo robíme zvieratám, prechádzka ružovou záhradou. Veľká časť populácie napr. USA sú veriaci. Toto, ako pred týmito vecami zatvárajú oči, je len ďalší dôkaz náboženského pokrytectva, pretože ak veria, že ich čaká Boží súd-som zvedavá, ako budú obhajovať toto týranie, ktoré predčí aj stredoveké mučenie. Bolo by smiešne napísať, že máme všetci na rukách krv, pretože my sa v tej krvi kúpeme. A všetci by sme museli zhorieť v pekle, ak by ovšem nejaké existovalo. Na koniec už len dodám: Veľký rešpekt ALF! ()