Kdyby se Francouzi nesnažili přiblížit americké škole drsnosti spočívající v cákancích umělé krve, byl by snímek ještě o mnoho lepší. Nějak ten realismus nemusím, mám fantazii na to, abych si dovedla některé záběry domyslet. Chápu, že se tvůrci chtějí vetřít i do přízně těch diváků, kteří potřebují dostat všechno naservírované pěkně po lopatě. Ale pro ty bude tento film příliš pomalý. Pro milovníky klasické francouzské kriminálky zbytečně realistické, pro obdivovatele americké akční tvorby moc pomalé a nudné.(19.6.2011)

Člověk neustále vzpomíná na francouzské starší kriminálky a musí konstatovat,že dobrejch francouzskejch filmů je jako šafránu.Ale jsou i vyjímky,jako třeba Válka policajtů.Teď k tomu můžeme přiřadit i drsnou krimi,kterou táhne G.Depardieu a která určitě nenudí.A i když hluchý místa se ve filmu najdou,tak za solidních 60% ten film je.(19.9.2009)

Nóóóó...... tak musím konstatovat, že tenhle film vypadá jako restucitace sociálně-kriminálních dramat 70. let... Po shlédnutí snímku, který, ač se to někomu nepozdává, na placato říká, že je něco shnilého v systému ve Francii a nejen v ní... Ano, bohužel realita není hezká, ale je taková. Nepopírám, že film má slabiny - zejména scénáristické, nepopírám ani další drobné rušivé aspekty, ale depresivní realita, která z filmu čiší, je mrazivá.....(17.3.2010)

Ačkoli tentokrát O.Marchal nerežíroval, jeho scenáristický podíl je na příběhu dvou morálně nejednoznačně ukotvených policejních komisařů (G.Depardieu, O.Marchal) jasně patrný. Matovu parťačku hraje A.Coesensová, známá z televizního seriálu Reportéři. Nadprůměrné hodnocení, ale Marchalovy vlastní režijní projekty (Gangsteři, Válka policajtů) stojí kvalitativně výš.(8.8.2009)

• Lukoboss

Ničím zajímavá kriminálka, kde se neděje nic extra, diváka to nemá jak pohltit nebo zaujmout. A do toho všeho obézní G. Depardieu, kterej se zadýchá i ve scéně, kdy jde od místa řidiče ke kufru auta. K tomu ani divák neznalý knihy (jako já) chvílema vůbec netuší, co nebo proč se tam děje. Tady bohužel Francouzi zklamali, nedá se nic dělat.(17.8.2014)

• - Tento film byl natočen podle literární předlohy Huguese Pagana: "L´Étage des morts". (claudel)

• - Jedná se již o druhou krimi, ve které se setkávají Olivier Marchal a Gérard Depardieu, předchozí spolupráce sahá do roku 2004 při natáčení Války policajtů. (claudel)