Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mat a Franck jsou policisté a nejlepší přátelé. Franck se zabývá kriminální činností související s drogami. Zaplete se však do pochybných obchodů a je zavražděn. Mat se nechce smířit s jeho smrtí a vytyčí si jediný cíl - dopadnout darebáka, který jej připravil o dlouholetého, věrného přítele. (claudel)

Recenze (48)

claudel 

všechny recenze uživatele

Na slavnostní premiéře jsem se Gérarda Depardieu ani Asie Argento bohužel nedočkal, přišel pouze pan režisér, producenti a herci vedlejších rolí. Gérard Depardieu byl jako vždy vynikající, Asia jako vždy velmi emocionální, byť se na plátně objeví sotva pět minut, a hudba podmanivá. Bohužel jsem se místy dost ztrácel, moje francouzština ještě není tak na vysoké úrovni, abych zvládl v původním znění film z prostředí policajtů a padouchů. Příběh je v podstatě obyčejný, všechno tady už bylo, rozhodně však koukatelné. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Kdyby se Francouzi nesnažili přiblížit americké škole drsnosti spočívající v cákancích umělé krve, byl by snímek ještě o mnoho lepší. Nějak ten realismus nemusím, mám fantazii na to, abych si dovedla některé záběry domyslet. Chápu, že se tvůrci chtějí vetřít i do přízně těch diváků, kteří potřebují dostat všechno naservírované pěkně po lopatě. Ale pro ty bude tento film příliš pomalý. Pro milovníky klasické francouzské kriminálky zbytečně realistické, pro obdivovatele americké akční tvorby moc pomalé a nudné. ()

Reklama

bourec 

všechny recenze uživatele

Člověk neustále vzpomíná na francouzské starší kriminálky a musí konstatovat,že dobrejch francouzskejch filmů je jako šafránu.Ale jsou i vyjímky,jako třeba Válka policajtů.Teď k tomu můžeme přiřadit i drsnou krimi,kterou táhne G.Depardieu a která určitě nenudí.A i když hluchý místa se ve filmu najdou,tak za solidních 60% ten film je. ()

LexBarker 

všechny recenze uživatele

Průměrná francouzská krimi,kterou od šedi průměrnosti nezachrání ani velký Gérard a dokonce ani schopnosti výborného Oliviera Marchala...Při srovnání se současnou kinematografií působí poněkud anachronicky a není to nic pro fanoušky akčních podívaných.Válka policajtů,nebo Mr.73 jsou o dvě třídy výše... ()

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

Další z mnoha průměrných krimi ze země galského kohouta. Ve srovnání s nedávnými filmy stejného žánru, tenhle kousek je o trochu lepší. Není to žádná přehnaná akce,ale bohužel je to místy zbytečně zdlouhavé a pěkně děravé. Kupodivu dalším problémem je obsazení Gerarda Depardieu. Na čistýho a spravedlivýho policajta, po kterým letí šlapka i bývalá manželka mi moc nesedí. Ikdyž má u mě plusový bod, za jízdu v Octavii. Depardieu je výborný v komediích a nebo v kriminálkách, pokud hraje hajzla,ale klaďas mu fakt moc nejde, respektive, nesedí to na něj. Nechápu dost dobře počínání distributorů, když vydávají takovéto průměry a kvalitních filmů jak MR73 Oliviera Marchala si nevšímají. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Jedná se již o druhou krimi, ve které se setkávají Olivier Marchal a Gérard Depardieu, předchozí spolupráce sahá do roku 2004 při natáčení Války policajtů. (claudel)
  • Tento film byl natočen podle literární předlohy Huguese Pagana: "L´Étage des morts". (claudel)

Reklama

Reklama