One Good Turn

Komedie

Velká Británie, 1955, 90 min

Nepřekonatelný Norman, i když tohle je asi jeho jedno z nejméně ztřeštěných děl.. :-)(13.11.2017)

Tři postřehy, text může obsahovat spoilery: 1) One Good Turn je v kontextu všech Normanových komedií slabší, s překvapením jsem byl nucen konstatovat, že hlavně v první půlce filmu byl Wisdom několikrát vyloženě trapný (např. ve vlaku).___2) S prvním bodem ostře kontrastuje scéna v divadle, kdy je Norman zaměněn s očekávaným a zpozdivším se dirigentem a proti své vůli tak stane v čele orchestru. Tady není co vytknout a Norman-dirigent je určitě jedním z pěti nejlepších gagů Wisdomovy kariéry.___3) V závěru ovšem scénář zase pokulhává, tvůrcům se zjevně nepodařilo vyřešit problém, jak to udělat, aby Norman shánějící 12 liber zároveň měl prostor a čas (stopáže Wisdomových komedií nejsou dlouhé) pro záchranu sirotčince. Dopadlo to jak to dopadlo, tedy naratologicky neslavně.___Hudební příznivce potěším, film obsahuje hned několik Normanem nazpívaných songů.(23.11.2008)

Tahle komedie s Normanem Wisdomem je možná až moc líbivá, prezentuje postavu, která je až moc dobrá, ale na druhou stranu, i tohle zvládá Norman docela dobře, hlavě proto, že jsou zde opravdu zábavné scény, které dovedou rozesmát. Například dirigování je fenomenální a je vidět, že Norman měl k hudbě velmi dobrý vztah, což prokazuje i zpěvem.(13.6.2016)