Falco - L.I.V.E. Donauinsel + Stadthalle Wien (koncert)

Hudební / Dokumentární

Rakousko, 2004, 110 min

Falco, Paul Skrepek

Tento koncert považuji za jeden z nejlepších. Srdeční záležitost !(10.1.2009)

Where do you go when the money's gone, where do you go when you're all alone…Tohle je fakt krásnej koncert; zjevnější napodruhý, napoprvý jsem půlku protancovala. Nemyslím, že to byl jeho nejlepší, a jsem ráda za dostupný záznamy z 80. let, nicméně ve zpívání naživo byl Falco zjevně dobrej vždycky a ani tohle není výjimka. Navíc je Donauinselfest 93 z řady důvodů legendární. Lze ho vidět i na velký obrazovce ve slušný kvalitě. Falco tu stál před největším publikem v kariéře, což musela být jistá satisfakce jak pro něj, tak pro příznivce. Je tu velmi sympatickej a autentickej, kapela taky skvělá a atmosféra kvůli počasí jedinečná. Koncert proběhl v rámci turné k poslednímu albu vydanýmu za jeho života. / Highlighty pro mě: volba prvního songu, začátek srdcovky Junge Roemer, super Ganz Wien, „here we go“ moment u Nachtflug.(11.7.2015)

Falcov koncert vo Viedni Donauinsel považujem za vrcholný v jeho kariere z viacerých dôvodov: 1. Ide o vystúpenie pred domácim publikom pred vyše 100000 divákmi. 2. Týmto koncertom sa Falco dostal späť do povedomia a ukázal že aj v 90tych rokoch je rakúskov hudobnou hviezdou. 3. Atmosféra koncertu je veľmi vydarená, podporovaná náhlou zmenou počasia, pri piesni Titanic začína pršať, pri piesni Nachtflug udiera blesk do pódia pričom na malú chvílu nastal výpadok prúdu. Napriek divokému počasiu ľudia zostávajú a vychutnávajú si záver koncertu. Najväčší Falcov hit Rock me Amadeus paradoxne nezaznel pretože nástroje už pod návalom vody prestávali posluchať. Skvelý koncert odporúčam!(25.11.2008)

Nádherný koncert..myslím, že dneska by při té bouřce byl okamžitě zastaven...ale atmosféru to fakt mělo. Zaznělo mnoho hitů z Falcovy tvorby, já jsem naprosto fascinovaně sledovala píseň The sound of Musik. Pohled na 100 000 nadšených diváků v dešti Falcovi fakt přeju.(26.11.2018)

• - Falcov koncert na Donauinselfest 1993 sa konal 27. júna. (smeke)