Reklama

Reklama

Duch doby: Dodatek

  • USA Zeitgeist: Addendum
všechny plakáty
Dokumentární
USA, 2008, 123 min

Režie:

Peter Joseph

Scénář:

Peter Joseph

Obsahy(1)

Volné pokračování prvního Zeitgeistu, ve kterém se tvůrci již nesnaží nikoho o ničem přesvědčovat, ale pouze chtějí tímto filmem informovat co nejširší veřejnost. Zeitgeist: Addendum předvádí, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na celé lidstvo, v další části rozebírá vykořisťování a ovládání zemí mezinárodními korporacemi a celý film vyusťuje předložením návrhů na zlepšení života, společnosti a světa obecně. (wader)

(více)

Recenze (150)

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Väčšinou sa nepodarí dosiahnuť úroveň prvého originálu, ale Addendum takýto problém nemá. Formu ťaží z dobrého predchodcu, no s vyleštenejšími tématami, a nedáva nám len otázky, ale aj odpovede. Ak by projektu Venus venovali viac miesta na úkor úvodných (krívajúcich) peňažných témat a záverečných mátrixovských vizualít, mohol to byť najlepší dokument posledných rokov. Aspoň premňa. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Prezentace za lepší svět, dle které je centrální banka, systém peněz jako takových a korporatokracie zlo všech pekel, které slouží k našemu porobení, vykořisťování zaostalejších zemí, zadržení přirozeného pokroku a maximalizaci zisku pro ty nahoře. Tak není debat, že potenciál lidstva je veliký, demokracie do určité míry iluzí a zavedený systém nás i brzdí, ale zároveň je na místě být vděčný za to, jak a kdy si aktuálně žijeme... Přesto, že super-utopie a fuck capitalism odboj fakt není můj styl, a ano, přitažení za vlasy je patrný, tak druhý Zeitgeist cením a považuji za lepší a přínosnější než ten první - v mnohém dobrý point a minimálně podnět se zamyslet. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Opäť trefne vystihnutí dokument o tom aké je ľudstvo voči sebe sebecké, arogantné,... a všetko toto prichádza len kvôli tým peniazom točiacim sa v nekončiacom biznise po celom svete. Dokument okrem pohľadu na zhýralé ľudstvo ponúka aj možné riešenia ako by sa dal spraviť svet lepším, pohodlnejším a krajším. /80%/ ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Určitě zábavný film, se kterým já osobně nemůžu úplně souhlasit a část s Venus projektem je dle mého názoru naprostá utopie. I tak ale musím přiznat, že je hodně osvěžující slyšet alternativní názor na svět v takto polopatické, i když také VELMI manipulativní formě. Smát se tomu je lehké, u obrázků s Iluminátama to prostě jinak nešlo, ale poutavost se tomu prostě upřít nedá. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Někdo se směje a někdo přemýšlí. Možná je to všechno jen hromada výmyslů a polopravd, ale i tak to stojí za zamyšlení a z něj (tedy minimálně u mě) neplyne nic příznivého pro dnešní společnost, která doslova díky školství a monetární politice vytváří svět stojící a padající na bankovkách a počtu nul na vašich účtech v bankách. Pokud někdo nevěří pohledu na výrobu peněz ať se zkusí sám zeptat, kde se tedy všechny berou, kde se bere (státní) dluh a další otázky (na výběr jich má opravdu hodně). Celá vize Venus projectu nelze brát doslova, je to utopická vize, která jen představuje jednu možnost, která by znamenala cestu správným směrem od společnosti založené na osobní výdělku a zisku. Největší smutek ve mě vyvolává, jak dokáží někteří uživatelé na celý dokument pohlížet jako na komunistický výplach ... holt někomu stačí nálepka "made in hollywood" a vše je hnedka skutečnější ;). Je škoda, že to co dělá člověka člověkem (a to nemyslím schopnost tvořit, ale spíše myslet) je někdy zavrženo předsudky a samozřejmým "to je pěkná blbost". Pro ty kteří se chtějí zamyslet Zeitgest předkládá dostatek "důkazů" i svých vlastních názorů a nechce za to nic. Jen 123 minut vašeho času a pak je vše na vás... Která ideologie vám tohle dovolí? ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama