poster

Toaru madžucu no Index (TV seriál)

 • japonský

  とある魔術の禁書目録[インデックス]

 • japonský

  Toaru majutsu no Index

 • anglický

  A Certain Magical Index

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 24x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

 • Subjektiv
  **

  Touma to nemá lehké. Žije ve městě, kde každý vládne nějakou paranormální schopností, nejméně lidé označení Level 1, nejvíce lidé označení Level 5. Nu, a Touma, jak už to tak v anime bývá, tvoří skupinu Level 0. Snad jen jeho smůla je paranormální. Ačkoliv... tak marné to s ním zase není. Sám o sobě sice nezvládne nic, jeho pravačka však má moc rušit schopnosti ostatních. Aby Toumův již tak dost komplikovaný život nabral nechtěný spád, přihraje mu osud do cesty dívku. Index, tak se jmenuje, je uprchlou knihovnou se 103 000 magických grimoárů a takové vědění se hodí mít zpátky. Toumu čeká boj s mágy, ve kterém mu jen jeho pravice dává jakous takous naději na vítězství... To aru majutsu no index patří k tomu druhu oddechových anime, ve kterém si lze užít trochu magie, trochu paranormálna, pár útoků na city, zažít několik dobrodružství a trochu se i zasmát a za pár dní na vše zapomenout, tak málo seriál vyčnívá (dolů i nahoru). Určitou naději by snad bylo možno vkládat do soubojů paranormálně a magicky obdařených lidí, žel marné. Oni takový Naruto, který by uměl jenom Rasengan, Ichigo, který by stále metal pouze Getsuga Tenshou, by též záhy omrzeli. Přesto jsou chvíle, kdy atmosféra právě soubojů, má v sobě jisté napětí. Silné **.(30.3.2009)

 • Scalpelexis
  ***

  Nepotěší, neurazí. Hledat zde moudrost světa je naivní, což si Majutsu no Index uvědomuje a jede spokojeně dle klasických not dějově a scénáristicky jednodušších středoškolských šónenů, přičemž s naprostou jistotou nevynechává žádný ze zaběhlých klišé těchto žánrů. Jelikož opakování je matka moudrosti, tak si musíme několikrát nechat do našich hlav vtlouct vznešené citáty o tom, jak přátelství i raketoplán postaví, každý by měl pomalu ochraňovat i zahozené párátko nebo díru v silnici, jak naděje nikdy neumře i když zrovna zvoní umíráček vám a to nejpodstatnější, opravdu nejdůležitější, je mít svůj řádný, 10 minutový, kafíčkový proslov soupeři uprostřed souboje (ideálně vyslepičit, jak hodláte oponenta oddělat anebo zmínit výše uvedené šlechetnosti). Problematické jsou i postavy, protože celý seriál je rozdělený na několik arců a spousta z nich se v jednom objeví, aby nás svou přítomností do konce sotva poctily. Většina z těch vedlejších není ani bohužel zapamatováníhodná, protože se na jevišti zjeví kvůli dosti trapným osobním komplexům. Hlavní hrdina, pravačkou ženy uzemňující Touma je v mimosoubojovém módu přijatelný, hysterická lolinka Index spíše naopak a tak jediná solidní vystupující je elektrikářka Mikasa, která ale toho času uprostřed reflektorů dostává žalostně a trestuhodně málo. Seriálu se v rozumné míře daří věci nehrotit, moc nepřehánět, emoce rozpohybovat tak akorát, proplout tím nedokonale vybudovaným světem a nehrát si na něco, co není, což je v konečném zúčtování sympatické. Co vyzdvihnu, v rámci mého neobjektivního pohledu a jakožto fanouška svižnější elektroniky, je až "rejvová" hudba, zvlášť při soubojích. Toaru majustu no Index je všemi couly perfektní definicí průměrné zábavy a v tomhle ohledu toto anime rozhodně nezklamalo. 3* Just my luck!(5.10.2017)

 • Monoxid
  ***

  Je super, že Touma umí celkem rychle mluvit ve slow-motion, ale nemusel by pořád opakovat to samý. Zpočátku mě to opravdu bavilo, ale jak to zepizodičnovatělo, už jsem se musela k dalším dílům přemlouvat. Nepamatuju si, kdy jsem na naposled koukala na seriál takhle dlouho. Škoda, že radši někam neposunuli tu dějovou linku, kterou jsem považovala za hlavní, a vyklubala se z ní pouze první. Nemohu se rozhodnout, jestli jsou postavy neobvykle zajímavé, nebo neobvykle nezajímavé. Prostředí špatné není, ale dost smrdí nevyčerpaným potenciálem. Myslíte si, že jde o konflikt tajných organizací a přitom má jenom každej druhej křivdu kvůli nějakýmu mrtvýmu kámošoj.(29.1.2014)

 • Ceres
  **

  Slušné animé, které má občas zajímavý děj, nebo velmi dobrý humor, ale pokaždé, když jsem si začínal myslet, jo tohle by mohlo být docela solidní animé, tak do toho přišli věci, které mi názor začaly obracet na opačnou stranu, třeba poslední díly nebyly žádným vrcholem, jak by obvykle měly být. Celkově slušná záležitost, s některými dobrými díly, ale většinou převažuje spíš průměr az podprůměr. Kvalitní 2.(9.7.2011)

 • WildevilCZ
  *****

  Tohle anime není vůbec marné, ale těžko bych ho doporučil někomu kdo viděl cca jen 10 anime. Touma je vskutku neatraktivní postava která nic neumí jen ječí jak by všechny zachránil :) OMG! No na štěstí se zde vyskytují i jiné zajímavé postavy jako mikoto a její klony.... Ke konci mě sral Touma čím dál tím víc a anime začíná být nějak moc "ubečené" no skončilo to v pravý čas, snad v pokračovaní vymyslí něco nového....90%(18.4.2009)

 • D.Snake
  ****

  Moc se mi to líbilo. Hlavní hrdina byl vcelku v pohodě i když na něm není nic vyjimečného a jeho speciální schopnost dle mého ubírala na zábavnosti (Touma dokáže rušit schopnosti ostatních). Animace a styl kresby prvotřídní, stejně tak i provedení soubojů. Ke konci seriálu sice dochází dech, nicméně nic strašného to není. Očekávám, že 2. série, kde je hlavní postavou Misaka Mikoto, moje oblíbenkyně, se mi bude líbit víc, nemůžu ale popřít, že jsem se po celou dobu bavil skvěle i tady. Škoda, že to má tolik haterů, protože ti, co tomu dávají podprůměrné hodnocení podle mě jen hledali něco jiného. ;) 8/10(25.2.2010)

 • Five By Five
  **

  To decko so záľubou hryzenia do hlavy mal Touma zhodiť z balkóna už na začiatku a bol by pokoj - lenže to by nebol on, čo musí každého a vždy zachraňovať - a neskutočne nudne to stále strašne nudne obkecávať... Áno, grafika je veľmi pekná, hudba slušná, postavy - niektoré si obľúbite, ale dej - nula bodov... Misia epizódy žiadna a o misii celej sérii sa tiež dá pochybovať, pletú tam kúzliacich kresťanov, väčšinu času zaberú nudné boje a už spomenuté, moralizujúce obkecávanie (naozaj, vydržal ste to niekto zakaždým celé dopučúvať / dočítať?)... Svetlú výnimku tvorí pár samostatných častí... Tento seriál má však o niečo lepšie pokračovanie a hlavne skvelý spin-off - pozeral som to teda hlavne preto, aby som sa dozvedel viac o svojich obľúbencoch...(17.11.2011)

 • Palisander
  ****

  Zaujímavý námet, zaujímavé postavy, ale príliš rozdrobený príbeh. Asi to bude tým, že tých postáv je až príliš veľa a dostávajú testuhodne málo priestoru. Dokonca sú časti, kde sa Index ani Touma vôbec neobjavia. Aisa by sa tiež nemusela ukrývať nevedno kde. Mikoto si veľkú časť priestoru kradne pre seba (v čom jej výdatne pomáhajú jej melancholické sestričky) ale to je skôr plus ako mínus. Väčším problémom je, že hlavná téma sa stráca a záver vyšumí úplne o stratena. Ale ako úvod k premyslenejšiemu Toaru kagaku no Railgun poslúži viac než dobre.(2.12.2012)

 • mourek007
  *****

  Vlastně, na tohle jsem se podíval jen kvůli tomu Akcelerátorovi, protože jsem ho viděl v jednom AMV. Začátek byl docela nudný, ale i tak to bylo vtipný (a ta Index je děsně roztomilá...) POZOR SPOJLERY!! Fakt vtipný bylo, když se ten Touma snažil ze vší vůle zabránit, aby Index ztratila paměť a nakonec ji ztratil on :D :D No a tak se to šoupalo až do bodu, kdy se tam objevil Akcelerátor. Akcelerátor byl borec, moje nejoblíbenější postava z tohohle anime. Byl tam ten epický boj mezio Akcelerátorem a Toumou. Pak jedna z mých oblíbených postav byla Misaka Mikoto (#Bleskosvod), ta někdy byla taky docela roztomilá a "drsná" :D :D Ach jo, chudák Touma. No a tak dál...teď nemám náladu se nějak rozepisovat :D(2.4.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace