Láska na druhém konci

Other End of the Line, The

Láska na druhom konci

Romantický / Drama / Komedie

USA / Velká Británie / Indie, 2008, 102 min

Nádherná romantická komedie, krásně jsem se bavil, moc pěkné:-))) ...80%(7.3.2010)

• Marek1991

Tento film by sa dal kľudne nazvať retardovanou idiotinou na objednávku multikulturalistov, ktorý bol robený podľa zaužívanej osvedčenej šablóny, pre potreby komerčných televízií. Jediné, čo mi ho takým, ako som spomínal nerobí, je dobro, láska z toho sršiaca, je to milé a navyše hlavná dvojica je okúzľujúca, Shriya Saran je nádherná Indka, avšak takých veľa podľa mňa nenájdete. Napriek tomu, že sa mi hlavná dvojica páčila, je nereálna. Zoznámenie je zaujímavé, len ma mrzí, že také klamstvo má ešte oficiálny charakter a nie je odsúdené. Ďalej je tu odsúdeniahodná reklama na používanie kreditných kariet, veľmi nezodpovedné, chápem prečo je kríza. Megaklišé je tu v podaní stretnutia formou zrazenia sa, ďalej v podobe tajenia identity, nachytania s inou ženou v hotelovej izbe, prezradenia skutočnosti okolo života hlavnej hrdinky, zasnúbenia, prehovorenia celý čas mlčiaceho pána, scéna pri oceáne, záverečná scéna jedenia na dvore, kde sa všetko dobre skončí a všetci si šťastne sadnú za stôl, bláznivá indická rodina, cesta taxíkom, bláznivou rikšou, cesta rodiny starým a malým autom, podporovanie, že ak chce byť chlap šťastný, musí ísť do rizika, záverečné povýšenie obidvoch, vyriešenie vzťahu na diaľku. Taktiež veci ako, že odmietnutý budúci manžel z drsnej kultúry všetko pochopí a zachová sa milo, popálenie sa horúcim exotickým jedlom, neoriginálna hudba prevzatá dokonca z filmu Pretty woman, lacná melancholická hudba počas filmu, scenár milý, ale ako z odpadkového koša, dej s trápnymi zápletkami, napríklad nachytanie pri reči, že je pre neho ona len trofej na vystatovanie sa na večierky, skrátka tento film by si nezaslúžil ani hviezdu, celkové hodnotenie je podľa mňa premrštené aj svetovo a aj na tejto stránke, ale dobro to zachraňuje. Tento film je inak typickým zvratkom, ktorým nás v dnešnej dobe kŕmia.(21.12.2012)

Je to hodně velká klasika, co se příběhu týče, je v tom nacpáno mnoho, možná až přespříliš zažitých věcí z nejrůznějších romantických filmů. Ovšem mě se to líbilo a to velmi hodně. Celou dobu jsem se u toho usmíval ke konci byly i slzy na krajíčku. Vůbec mi nevadilo, že to jede podle přesně daného schématu. Mé první setkání s Shriyou Saran a zanechala bezvadný dojem. K tomu ty její kukadla. Jesse Mecalfe ztvárnil hodně pohodovou postavu a týpka, který pro měnu nebyl na ránu, přestože ji jeho psotava dostala. Byl fajn. Anupam Kher zase trošku jinak a bezva hlava rodiny, který sice trochu přehrával a nebo prostě to enbylo tolik uvěřitelné, ale sedlo mu to. Zápletka svým způsobem trochu komplikovaná, tím kontaktem na tu vzdálenost, setkání a následné události. Přesto já jsem si to užil hodně do sytosti. Mé srdce romantika si u toho pěkně zaplesalo. U těchto mixů Indie versus USA, Anglie atd je to vždy vabank, jak se to povede skloubit a zde je to takové naivně krásné pojetí a to si mě zkrátka a dobře získalo. 9/10(17.1.2014)

• eLeR

Dala sa úplne v pohode dopozerať ... táto neuveriteľná rozprávočka.(6.4.2015)

Hlavní představitelka byla neuvěřitelně přesvědčivá. Když k tomu přidám pár dobrých chvil, kdy jsem se i smála a byla zvědavá, co bude dál, tak na jedno zhlédnutí to byla příjemná podívaná.(6.1.2012)