Láska na druhém konci

The Other End of the Line

Láska na druhom konci

Romantický / Drama / Komedie

USA / Velká Británie / Indie, 2008, 102 min

Filmů je tento je obrovské množsví, ale přesto je tento nečím zvláštní. Nedokážu říct, čím to je… možná velmi sympatickým obsazením hlavních rolí, ale každopádně nápad zfilmovat lásku, která vznikla po telefonu na vzálenost téměř přes půl světa je originální a výběr právě Indie a nádherné indické herečky Shriy Saran se povedl. Už od začátku filmu je konec filmu lehce předvídatelný, ale přesto film po celou dobu není nudný a vedlejší role jako třeba cholerického indického otce, byl skvělý nápad.(1.10.2011)

Dost neuvěřitelný příběh, ale dívat se na to dalo a mě ke štěstí stačilo vidět Jesse Metcalfe. Přišlo mi teda divný, že by si zaměstnankyně "call centra" v Indii mohla dovolit za svůj plat letět do Ameriky a ještě se tam ubytovat v docela slušném hotelu. Pak ale už jí pochopitelně štěstí spadlo do klína a zatímco ostatní by si hotel museli platit, ona dostala zadarmo jeden z nejhezčích pokojů a pak ještě navíc krásný šaty. Co mi ale vadilo nejvíc, byl ten happyend na konci. Vážně by si to mohli odpustit, mě by třeba spíš zajímalo jak to vyřeší s tim, že ona bydlí v Indii a on v Americe, kdo se přestěhuje kam, ale to už do "pohádky" nepatří. 3*(6.1.2012)

Pri pozeraní som si uvedomila, že som už hoodne dávno videla s dabingom a teraz s titulkami, hindštiny tam bolo málo a samotná angličtina s titulkami nič moc. Celkovo je príbeh naozaj veľká klasika, aj keď inak spracovaná americkými filmármi, je to viditeľne iný štýl aj keď herci a prostredie čiastočne indické bolo. Vo všeobecnosti to nebolo zlé, ale nie je to india... možno vhodné svojim štýlom pre niekoho, kto s indiou začína ako prvý kontakt...(21.4.2018)

• Marek1991

Tento film by sa dal kľudne nazvať retardovanou idiotinou na objednávku multikulturalistov, ktorý bol robený podľa zaužívanej osvedčenej šablóny, pre potreby komerčných televízií. Jediné, čo mi ho takým, ako som spomínal nerobí, je dobro, láska z toho sršiaca, je to milé a navyše hlavná dvojica je okúzľujúca, Shriya Saran je nádherná Indka, avšak takých veľa podľa mňa nenájdete. Napriek tomu, že sa mi hlavná dvojica páčila, je nereálna. Zoznámenie je zaujímavé, len ma mrzí, že také klamstvo má ešte oficiálny charakter a nie je odsúdené. Ďalej je tu odsúdeniahodná reklama na používanie kreditných kariet, veľmi nezodpovedné, chápem prečo je kríza. Megaklišé je tu v podaní stretnutia formou zrazenia sa, ďalej v podobe tajenia identity, nachytania s inou ženou v hotelovej izbe, prezradenia skutočnosti okolo života hlavnej hrdinky, zasnúbenia, prehovorenia celý čas mlčiaceho pána, scéna pri oceáne, záverečná scéna jedenia na dvore, kde sa všetko dobre skončí a všetci si šťastne sadnú za stôl, bláznivá indická rodina, cesta taxíkom, bláznivou rikšou, cesta rodiny starým a malým autom, podporovanie, že ak chce byť chlap šťastný, musí ísť do rizika, záverečné povýšenie obidvoch, vyriešenie vzťahu na diaľku. Taktiež veci ako, že odmietnutý budúci manžel z drsnej kultúry všetko pochopí a zachová sa milo, popálenie sa horúcim exotickým jedlom, neoriginálna hudba prevzatá dokonca z filmu Pretty woman, lacná melancholická hudba počas filmu, scenár milý, ale ako z odpadkového koša, dej s trápnymi zápletkami, napríklad nachytanie pri reči, že je pre neho ona len trofej na vystatovanie sa na večierky, skrátka tento film by si nezaslúžil ani hviezdu, celkové hodnotenie je podľa mňa premrštené aj svetovo a aj na tejto stránke, ale dobro to zachraňuje. Tento film je inak typickým zvratkom, ktorým nás v dnešnej dobe kŕmia.(21.12.2012)

Prostě jsem romantik a tento film mě zastihl v té správné náladě, ale nemám proti němu nic. Jsem pyšná na ni, že dokázala vzít osud do svých rukou, na něho, že sebral všech pět pohromadě i na otce, za tu jeho řeč před snoubencovou rodinou. Hledáte romantiku okořeněnou Indií? Našli jste ji. Ani já to nečekala.(10.4.2011)