Dům U tří štítů (TV film)

The Memoirs of Sherlock Holmes: The Three Gables

Dom U troch štítov

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1994, 51 min

Peter Hammond

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

Tenhle dil je zajimavej hlavne tim, ze vic jak pulku stopaze neni jasny, o co ze to tu vlastne jde a tim padem to je napinavy. Dalsi plus je bitka Watson vs. boxer. Ale s pribejvajici stopazi uz to ztraci na zajimavosti.(15.12.2008)

Zatimco v predchozich dilech me nadchnuly herecke kreace, tady me zhnusily herecke krece. Bez te divadelni teatralnosti a prehnanych gest bych sel vys.(16.7.2009)

Z průměrné povídky je zde velice pěkně vystavěnou atmosférou a vypjatou, až přehnanou teatrálností (mě osobně vůbec nevadila) vykřesán velice slušný díl, kterým si tvůrci určitě ostudu nezkazili. Oproti předloze je tam několik výraznějších změn, které ale vůbec nejsou na škodu. Docela dost mě zaujala postava Langdalea Pikea. Jeho představitel ho ztvárnil skvěle a vypadal jako téměř dokonalý dvojník Vincenta Price, což mě docela potěšilo.(15.12.2010)

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

Slabší Brettův Holmes, je tu sice pár zábavných momentů točících se kolem boxera Dixieho, ale Holmes nemá žádný důkaz a musí to skončit "dohodou". Zajímavá postava Langdalea Pikea, kterou ztvárnil Peter Wyngarde, který se proslavil jako generál Klytus ve Flash Gordonovi. Ačkoli tam svojí tvář neukázal, jeho hlas je zcela nezaměnitelný (planet éééarth)(4.5.2014)

Tenhle díl asi zůstane jedním z těch nejslabších. Předlohu jsem četl a ta mě také nikterak nezaujala a i ona se řadí spíše k průměrným příběhům. Jinak bitka Watsona s boxerem byla výborná. Nechybí zde ani typická atmosféra minulých dílů, což je pro díl určitě velké plus. No a Jeremy Brett se hodně změnil, ale to mu na výkonu nijak neubírá spíš naopak. A po delší době jsme viděli i paní Hudsonovou. Příběh neztrácí ani vtip, je tu pár dost dobrých hlášek. Ale vždy se na to rád znovu podívám, vždyť je to Sherlock a slabší díl jednou přijít musel. A rozuzlení bylo natočeno velmi dobře. 65%.(27.1.2012)

"Bože, rozbil nám okno!" :D Berte to všechno v pohodě, jako Holmes. Rozbité okno? No a co? A stejně tak v pohodě já dávám této povídce (opět) největší možné množství hvězdiček.(27.3.2012)

Jeden z těch filmů, jejichž hlavní klad i hlavní zápor lze shrnout jediným slovem. V tomto případě je to teatrálnost. Snímek má na klasickou detektivku velké množství střihů, jejichž účelem bylo navodit akčnost, jíž Jeremy Brett coby Sherlock rok před svou smrtí už nejspíš nebyl schopen. Vytknout lze i ne zcela povedenou gradaci - tuto konkrétní předlohu neznám a závěrečné titulky mě zastihly nečekaně. Typická atmosféra, kterou fanoušek série zná z předchozích dílů, však ani zde nechybí.(28.12.2008)