Laid to Rest

Scénografie:

Mark Bentley

Kostýmy:

Sarah Trost

Podarený slasher, ktorý sa tak trochu sám sebe stráca v prostrednej časti, čo ale nič nemení na tom, že tvorcovia viac menej našli tú správnu gore cestu. Killer je štýlový, nemilosrdný a správne "nesmrteľný", plus správne slasheroidne tajomný a nedopovedaný, Bobbi Sue Luther sexy a sympatická, gore veľmi podarené, kreatívne a pomerne časté, nájde sa i ľakačka i napätie. Dobrý slasher a skvelý štart novej série.(16.6.2012)

• Frajer42

Docela zajímavý horůrek z prostředí, kde neexistují mobilní telefony a pomoci se nedovoláte ani počítačem s přístupem na internet. Jsem zvyklý, že se v hororech všechny postavy chovají jako totálně hloupí idioti. Ovšem v tomto filmu se postavy snaží trhnout v dementním a nepravděpodobném chování nový rekord. A dokonce se jim to daří. Míra únosnoti byla pokořena, a to jsem si myslel, že ji mám v hororech umístěnou nepokořitelně vysoko. Vrah je jako ze zpomaleného filmu. Vraždí solidně, ale málo. Svým postavám navíc nechává strašně velký prostor se mu ubránit. Asi si je dobře vědom toho, že postavy jsou totální idioti a není kam spěchat. Jinak samotné vraždy jsou po technické stránce podobné přibližně hororům ze 70. let. Vše je strašně moc umělé a je to vidět i na první pohled. Celé herecké obsazení je žalostné, přičemž hlavní hrdinka je ze všech nejžalostnější a každým koutkem duše ji budete přát tu nejbolestivější smrt, která se bude u každého z nás lišit, protože každý máme jinak bujnou fantazii. Vraždící nůž hlavního vraha je však totálně vymazlený a pořádně ostrý, takže alespoň něco tu stojí vskutku za to. Neubráním se však pocitu, že si režisér dělá tímto filmem z diváků prdel, protože film je mnohem lepší parodií na horor než hororem, za což dávám 2* jinak by to bylo rozhodně méně.(23.5.2012)

Bože proč? Proč? Proč jsi dal do ruky pero takovému nekopovi, který psal scénář pro tenhle snímek? Mohla to být totální pecka. Tenhle slasher měl takřka vše, co je potřeba. Perfektní zabiják s parádní zbraní, hutné a zajímavě provedené gore (bez zbytečných nechutností typu detailní vytrhávání zubů, nehtů apod.) a dle mého i sympatické herce, kteří by snad i uměli zahrát. Jenže ono není co. Scénárista jim do huby cpe neuvěřitelné bludy a nechává je pobíhat (popojíždět, pokulhávat...) dokolečka a čekat na porážku jak ta prasátka, kterak nazývá své oběti hlavní vrahoun. Pro příště jednoduché řešení - vytrhnout pisálkovi pero z ruky, bodnout mu ho do oka a pro jistotu ještě upravit jeho zevnějšek tím blýskavým porcovákem, aby už nikdy nekazil pokus o výborný slasher. ***(8.6.2009)

Konečne som pochopil výraz „motať sa ako Maďar v kukurici“! To, čo predvádzali tí zúfalci, vlastne čo to trepem, hlavní hrdinovia v tomto slasheri, sa nazvať inak ani nedá. Našťastie mali proti sebe slušne nadupaného protivníka, ktorý snáď ako jediný vedel, čo robí a pomerne luxusne likvidoval ten skoro genetický odpad. Škoda, že aj dialógy sem napísal Dementijev, mohla to byť celkom slušná diskotéka nielen na jeden večer.(5.5.2009)

Chromovana lebka byla zapůjčena od Terminatora ze sajbrdajn systems, lejzrové zaměřovátko od Predátora z tropickych junglí, ale ty výtečné krvavé efekty jsou zcela originální a s otevřenou hubou řečeno: bombastické.. bombastické až natolik, že přetrumfnou veškerou nudu a horrorový fanatik dychtivě čeká na další a další zabíjačku.. jsem v očekávání dalšího Hallova filmu... v Laid To Rest jasně ukázal, že je to řemeslník jako prase... 8/10(24.11.2009)

• - Robert Hall je zároveň majitelem studia na maskérské efekty "Almost human", které vytvořilo i krvavé efekty do tohoto filmu. Veškeré masky jsou vyrobeny ze speciálního silikonu, vyvinutého přímo pro potřeby maskérů. (Veleknez)

• - Natáčení probíhalo v lokalitě Annapolis v americkém Marylandu. (Terva)

• - Ve scéně okolo 20. minuty, kdy je zabit Johnny (Johnathon Schaech), je Cindina (Lena Headey) sestra na obličeji pocákána krví. V některých záběrech má však obličej čistý. (Terva)