Klenotníkův obchod

• Itálie La bottega dell'orefice (více)

Romantický film o osudoch skupiny mladých ľudí počas druhej svetovej vojny a po nej, keď sa ich cesty rozídu, aby sa neskôr opäť stretli. Snímka s hviezdnym hereckým obsadením (Burt Lancaster a Daniel Olbrychski) je adaptáciou predlohy Karola Wojtylu - pápeža Jána Pavla II., ktorý ju nazval "najlepším možným stvárnením jeho hry", v ktorej klenotník radí rôznym párom ako rozvíjať ich vzájomnú lásku. (RTVS)

emma53

Že byl papež Jan Pavel ll. scénáristou mě dost překvapilo. Asi půl minuty jsem tenhle fakt nevěřícně vstřebávala. Ale konec konců to nebyl špatný film, kde je zdůrazněna hlavně mezilidská láska a že je třeba někdy s pokorou na ní pracovat, v tomhle případě hlavně v manželství. ()

Rex Mundi

Pre generáciu našich mamičiek je toto klasika vojnovej romantiky. Tiež som ho videla ako dieťa. Slušne spracovaný TV film o osudoch skupiny mladých ľudí počas druhej svetovej vojny a po nej, keď sa ich cesty rozídu, aby sa oveľa neskôr opäť pretli. ()

Anderton

Príjemné spomienky na dobu, keď som ako teenager pozeral tento film spoločne s mamou v televízii. Ona bola nadšená, ja spokojný. Preto si asi pamätám z deja viac, ako z mnohých súčasných filmov, ktoré som videl v nedávnej dobe. ()

1frida2

Má to 95min., ale jeden díl. Byly,myslím, tři. Pro mne to nebyla jen nějaká prázdná romantika a dost. Bylo tam drama válečných let a tudíž i strach o milované, bolest, nejistota,napětí. Vztahy, rozvíjející se po válce, pokračování v další generaci zamilovaných. Bylo to o Bohu a víře! ()

majo25

Snaha Karola Wojtylu sa cení, netušil som, že písal. Ale film pripomína ľúbostnú telenovelu s dialógmi, ktoré normálni ľudia z úst nevypúšťajú a ani sa tak nechovajú. Až na jedno úmrtie dramatické situácie absentovali, resp. boli naivne vykonštruované. Príliš tomu nepomáhalo ani hviezdne duo Lancaster-Cross. ()

Autogram

Toto je príbeh o priateľstve, ktoré prerástlo v lásku. Ale nepredbiehajme... –––– Film tohto scenáristu som naozaj nemohol vynechať. Spočiatku som váhal, ale sila príbehu je v poslednej tretine, a nevadí ani značná predvídateľnosť. Druhou silnou stránkou filmu je hudba, ktorá podporuje emócie, no a treťou obsadenie, a to aj v slovenskom dabingu. Len by som dal po prstoch tomu bláznovi, čo dá do obsadenia filmu fašistických pohlavárov len za to, že sa vo filme objavili na plátne v kine, a inak s filmom nemajú nič spoločné. EDIT 19.5.2020: Konečne je to odstránené. –––– Je to smutné, keď sa musíme učiť láske od našich vlastných detí. ()