Reklama

Reklama

Vrať se, Sábinko

  • Česko Come Back, Little Sheba (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Fascinující příběh unaveného manželského páru, který v troskách své minulosti nachází zbytky naděje, vychází z klasické divadelní hry Williama Inge. Shirley Booth tu podává oscarový výkon v roli Loly Delaneyové, zanedbané a upovídané hospodyně, jejíž život po boku momentálně abstinujícího manžela Doca (Burt Lancaster) je nudný, prázdný a neměnný. Věci se ovšem dramaticky změní ve chvíli, kdy dvojice přijme půvabnou podnájemnici, studentku Marii (Terry Moore) a ta se pro Delaneyovy postupně stává dcerou, kterou nikdy neměli. Když si ale Marie najde neurvalého přítele, Doc propadá návalům žárlivosti a znovu musí čelit pokušení v podobě alkoholu. Nezapomenutelný film, mrazící životní pravdou a citovou intenzitou, získal také oscarovou nominaci za nejlepší střih. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Flego 

všechny recenze uživatele

Abstinujúci alkoholik. Ukecaná manželka. Ich manželstvo je nudné a prázdne. Zvrat nastáva príchodom podnájomníčky, ktorú si obaja obľúbia. Sfilmovaná divadelná dráma je plná výčitiek, žiarlivosti ale i citu a vzájomnej lásky. Burt Lancaster je v charakterovej úlohe výborný, ale neznáma Shirley Both excelentná. Za svoju postavu pobrala právom všetky významné ceny. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Sociální drama Daniela Manna z roku 1952 z amerického maloměsta, kde spolu žije stárnoucí manželský pár bez dětí. Muž (Burt Lancaster) je vyléčený alkoholik, ale i když je již v pořádku, jejich dům chátrá, nemají pro koho žít. Pak přijmou do podnájmu mladou studentku, s níž prožívají její úspěchy i neúspěchy, muž však začne opět pít. Po nové léčbě se vrací zpět ke své ženě, která trpělivě čekala. Oslava rodinného života. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Niekedy stačí tak málo, aby sa človek zase raz ocitol na začiatku a všetka snaha tak vyšla navnivoč. Napríklad keď sa do domu k abstinujúcemu alkoholikovi nakvartíruje sexy podnájomnička, pre ktorú je život gombička. No kto by pri nej neomladol, však?... Je tu badať, že ide o transformáciu divadelnej hry na plátno, no režisér sa s tým popasoval veľmi dobre, pričom tento ako sa vraví "kuchynský realizmus" pretavený do klasickej komornej melodrámy, si ma získal takmer okamžite. Veľkou mierou sa o to pričinili fantastické herecké výkony, hlavne Shirley Booth bola skvelá - neskutočne prirodzená a uhrančivá, aj keď možno niekedy so svojim chovaním trocha liezla na nervy. Ale to bolo zámerom, takže nefrflem. Burt Lancaster hral v tomto prípade len druhé husle (nemyslel som si, že to niekedy zažijem). Netvrdím, chybičky by sa našli, hlavne čo sa týka obsahovej stránky - miestami ako keby trochu nedomyslené a tiež by som bol radšej, keby sa celý problém rozobral hlbšie a s postavou Burta Lancastera sa viac pohrali. Takto to prišlo náhle, a náhle to potom aj odišlo, preto ma to po emotívnej stránke zasiahlo len priemerne. Celkovo ale spokojnosť. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Skvěle trasformovaná divadelní hra do filmové podoby. Lancaster byl v té době krásný mužský, ale co zde předváděla Shirley Booth, bylo na dva Oscary. Film je po více než padesáti letech stále současný. Kdyby se totožně natočil dnes, nebude mu opět, co vytknout. Režie je profesionální, herci ani v té době nepřehrávají, černo bílá verze mu sluší - barva by, podle mé představivosti, jen uškodila. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Come Back, Little Sheba jsou klasická 50. léta, předlohou byla tehdy nová hra debutujícího Williama Ingeho, dusné drama bylo ověnčeno za své tlačení na pilu veškerými cenami a všichni byli spokojeni. Zejména oceněná Shirley Booth. Ale to, co bylo tehdy považováno za realismus, dnes už dávno realismem není, ostatně jako většina tehdejších hitů. Dnes už je to jen okénko do poválečného Hollywoodu, který našel spásu v ženské, která se nechala připoutat k domácímu krbu. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Shirley Booth v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Robert Fuller v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Reklama

Reklama