Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

• německý

Warum Männer nicht zuhören und Frauen schlecht einparken

• slovenský

Prečo muži nepočúvajú a ženy nevedia čítať v mapách

Why Men Don't Listen and Women Can't Read Maps

• slovenský

Objím ma, pomiluj ma

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

Německo, 2007, 103 min

O mužsko-ženském vzájemném soužití a problémech v komunikaci byly napsány už stohy "chytrých" knih (mimochodem velmi různorodé kvality), ve kterých můžeme najít spoustu zaručených i "zaručených" návodů, vysvětlení, rad a postupů, k nalezení toho pravého klíče. Přitom nepochybně platí, že čím elegantnější vysvětlení, tím zpravidla také vysvětlení zjednodušenější, klišovitější, schematičtější... Ne, že by všechny ty chytré postřehy neměly relevanci a váhu, jenom je to tak, že člověk žel (naštěstí) není jen chodící automat a právě ty nejpodstatnější věci v životě jdou jenom těžko spoutat slovy... Svým způsobem právě na tom stojí tento "naučný" film. S odzbrojující nadsázkou si s podobných vysvětlení tak trochu dělá legraci. Tedy ne, že by je přímo negoval, v podstatě k nim přitakává a velice vtipně je ilustruje, ovšem zároveň těm jednoznačným vysvětlením, s rošťáckým výrazem ve tváři, tak trochu otupuje hrany, ironizuje je, střílí si z nich... To všechno pomocí skvěle zvládnutého filmového řemesla, jemuž kraluje herectví Jessicy Schwarz a Benno Fürmanna, jistá a přesná režie, německy precizní kamera, pohodově namíchaná hudba. Jediné co snad lze filmu vytknout je to, že je místy až příliš ztřeštěný. Na druhé straně, není to nic, co by člověk nedokázal překousnout. Obrovská porce geniálně vymyšlených vtipů to rozhodně vynahrazuje ;o) Celkový dojem: 75%(21.11.2010)

• ivishka

Podivné a teatrální cosi tvářící se jako dokumentární film, ale ve skutečnosti obsahující hlubokou a neprůstřelnou science fiction vyvrcholenou tak "netrpělivě" očekávaným happy endem. Teatrálnost skutečností jaksi bije do očí, přesto je tu spousta momentů, která mě celkem pobavila...mezi nimi i tento citát: "...květinou lásky je růže, ale po třech dnech ztratí své okvětní lístky a vše co zůstane je ohavně trnité koště...".(21.11.2012)

Tady se srovnání se Sexulní praktiky pozemšťanů přímo nabízí na stříbrným podnose, je to v podstatě založený na dost podobným principu, akorát, že tady se neprobíraj sexuální praktiky, ale spíš rozdíly mezi mužem a ženou při vztahu a je to tu rozhodně podařeně odvyprávěný a co víc, i zábavně a mnohdy hodně srandovně. A ani mi nevadí, že němci trošku kradli(31.10.2009)

Film je založen na dobré knize a důstojně ji také interpretuje divákovi. Scény se někdy zdají být až trochu moc praštěné, ale do celkového dojmu to prostě pasuje. Snad možná by mohlo být trochu méně okatá podobnost se Sexuálními praktikami pozemšťanů, ale pokud se vám líbily praktiky, po tomhle doporučuji sáhnout.(25.9.2013)

Své alfasamectví před světem pečlivě tajím, takže ženy mou společností většinou upřímně pohrdají, protože netuší, že nikdo nedokáže sejmout rozzuřeného mamuta tak ladně jako já. Přesto jsem přesvědčen o tom, že o lidech dumajících rozdílným pohlavím, by se dala natočit daleko trefnější podívaná, než jakou rozehráli zmatení němečtí majitelé neplánovaně postavených penisů a nedbale vlhkých vagín.(4.11.2012)

• - Motorkáře ve filmu hraje známý německý zpěvák Sasha (Sasha Schmitz). (Oter)

• - Předlohou filmu se stalo stejnojmenné dílo od Allana a Barbary Peasových z roku 2000. (LucMosss)