Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

• německý

Warum Männer nicht zuhören und Frauen schlecht einparken

• slovenský

Prečo muži nepočúvajú a ženy nevedia čítať v mapách

Why Men Don't Listen and Women Can't Read Maps

• slovenský

Objím ma, pomiluj ma

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

Německo, 2007, 103 min

Myslím, že Leander Haußmann může být spokojený. Komedie o rozdílu ženského a mužského pohledu na vztah se mu povedla. I když se nejedná o žádný trhák co bude dobývat jeden MFF za druhým. Je to film, na který se příjemně kouká. Snímek má být možná trochu naučný a každý si tam to své "já" někde objeví, ale je to odvyprávěno s lehkou nadsázkou a ironií. Oba páry procházejí zamilovaností, přes krizi až k opětovnému sblížení s množstvím humorných i méně humorných situací.(10.10.2011)

Tady se srovnání se Sexulní praktiky pozemšťanů přímo nabízí na stříbrným podnose, je to v podstatě založený na dost podobným principu, akorát, že tady se neprobíraj sexuální praktiky, ale spíš rozdíly mezi mužem a ženou při vztahu a je to tu rozhodně podařeně odvyprávěný a co víc, i zábavně a mnohdy hodně srandovně. A ani mi nevadí, že němci trošku kradli(31.10.2009)

• ivishka

Podivné a teatrální cosi tvářící se jako dokumentární film, ale ve skutečnosti obsahující hlubokou a neprůstřelnou science fiction vyvrcholenou tak "netrpělivě" očekávaným happy endem. Teatrálnost skutečností jaksi bije do očí, přesto je tu spousta momentů, která mě celkem pobavila...mezi nimi i tento citát: "...květinou lásky je růže, ale po třech dnech ztratí své okvětní lístky a vše co zůstane je ohavně trnité koště...".(21.11.2012)

Další film, u kterého si myslím, že hodnocení neodpovídá. On je to totiž dokument, ve kterém jsou hrané pasáže, nikoliv film, ve kterém jsou dokumentární pasáže. Z toho zřejmě pramení zklamání diváků, kteří čekali kdoví co. Krásně ukazuje chování mužů a žen, resp. evoluční původ jejich chování. Dokumenty mám rád, přičemž tento je velmi originální. Dal bych tak 4*, ale snažím se vyrovnat rovnováhu negativního hodnocení, proto dávám 5*.(2.7.2016)

• fafejt001

OBČAS vtipné , ale celkově slabší . Čekal jsem od toho více . Mohlo tam být více třeba z toho pravěku a bohatější na gegy . Pokud se vycházelo z knihy tak asi nemohlo . Muži prý myslí jinou částí těla a ženy myslí úplně jinak . Opravdu zvláštní . Nějak tomu nerozumím . Asi nebudu sám .(28.8.2013)

• - Předlohou filmu se stalo stejnojmenné dílo od Allana a Barbary Peasových z roku 2000. (LucMosss)

• - Motorkáře ve filmu hraje známý německý zpěvák Sasha (Sasha Schmitz). (Oter)