Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Elmer Gantry (Burt Lancaster), opilec a zkažený pouliční kazatel, vezme práci u potulné náboženské společnosti, kterou vede sestra Sharon Falconerová (Jean Simmons). Díky Gantryho zapálenému a poutavě dramatickému kazatelskému stylu získá podnik sestry Sharon slávu a bohatství, jež je dostatečně velké na to, aby si Sharon splnila sen a postavila svůj vlastní obrovský svatostánek. Její ambice se ale ocitnou v ohrožení, když jedna prostitutka (Shirley Jones), dcera bývalého kněze, kterou před lety Gantry připravil o počestnost, naláká Gantryho do kompromitující situace a nechá pořídit fotografie. (Pumiiix)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

YURAyura 

všechny recenze uživatele

10/10 Presna takovyto druh filmu mam rad. Divak se pri sledovani musi aktivne zapojit a particiovat na vytvoreni pribehu, jehoz kostra ac zrejme v dobe vzniku hodne aktulani ale rozhodne ne sokujici - pro me jakozto zatvrzeleho Tomase stale zabavna. Buřt dostal prilezitosti, kde by se mohl vytahnout docela malo, takze tady si to opravdu uzil - at uz v mluveni nebo zpivani - jeho vykon je z tech, co se nezapomenou. Cernovlasa Jean je take uveritelne presvedciva, ale na rajcovni Shirley nema - ta si "podobnou" roli zopakuje v Cejenskem klubu o 10 let pozdeji. Byznyz je business, ale postava Buřta zustava nad veci a o to vic se mi nadcasove libila i po 50! letech od vzniku filmu, protoze "podobych" seskupeni s jasnym tahem na branku se tu objevuje porad vic nez dost - a ovecky na to berou. ()

Aidan 

všechny recenze uživatele

Kdyby to byl alespoň starý dobrý cynický antiklerikalismus, ale udělat z Elmera Gantryho téměř kladného hrdinu, který klame zástupy tak trochu zištně a tak trochu ze soucitu... to ne. Hněvivý ateismus je mi mnohem milejší, než tenhle blahosklonný. Je příliš snadné odmítnout křesťanství jako báchorku pro slabomyslné, smrti se děsící zástupy. ()

Reklama

Nos 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film o rychlemluvícím pokoutním obchodníkovi , který má vždycky v zásobě pikantní historky, které dává často k lepšímu, aby pobavil své staré přátele a zákazníky. S použitím svého vtipu a znalostí bible se vetře do přízně Sestry Sharon Falconerové, prosté kazatelky, a stane se nedílnou součástí její putovní "show". Spolu začínají šířit víru v Americe na počátku dvacátých let minulého století. Co se týká hereckých výkonů, jsou opravdu na úrovni . Rozesmátá postava Burta Lancastera dominuje celému filmu a zaslouženě si vysloužila Oscara. Také obě ženské postavy (Jones, Simmons) se neztrácejí. Za pozornost jistě stojí i nádherná hudba. Myslím, že by filmu slušela o něco menší stopáž. Nejsou to čisté čtyři hvězdy, ale moc jim k nim nechybí. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Burt Lancaster v tomto filme ukazuje, akú fantastickú charizmu mal. Ako vedel strhnúť nielen davy prítomné v potulných náboženských stanoch, ale aj divákov u obrazoviek. Výborná voľba, v prípade Lancastera asi ako zakaždým. Ale ostatní herci mu celkom dobre sekundujú. Náboženské (priam až sektárske) prostredie je síce dogmatické a silne moralistické, ale našťastie odkaz filmu nestojí na ňom. Pekne ukazuje vrchy i pády, biznis a silu mašinérie, obyčajnú ľudskosť i slabosť jedinca. Film by však potreboval skrátiť prehnanú dĺžku a možno ukázať, že cesta nahor i nadol nieje v živote tak strmá, ako nám to film predostruje. Už len kvôli výbornému Lancasterovi odporúčam vidieť. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Tradičně neskutečnej Lancaster v dramatu vzestupu a pádu jednoho netradičního showbyznysu. Konečně jsem naplno docenil religiózní stanovou kulturu, plamenné kazatele a dotek boží co dokáže vrátit zrak. Dobrej film k pochopení Americky dvacátého a jednadvacátého století, protože lidi se mění, ale kázání zůstávají. A nebojte se. Zdánlivě dlouhá stopáž uteče jako ten nejkratší žalm. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Knižní předloha filmu, zabývající se kupčením s náboženskou vírou, byla ve své době (rok vydání 1927) natolik kontroverzní, že do filmu léta žádné studio nechtělo vložit peníze. (Cherish)
  • Snímek je adaptací stejnojmenného románu Sinclaira Lewise. (Cherish)

Reklama

Reklama