Zajímavý film o rychlemluvícím pokoutním obchodníkovi , který má vždycky v zásobě pikantní historky, které dává často k lepšímu, aby pobavil své staré přátele a zákazníky. S použitím svého vtipu a znalostí bible se vetře do přízně Sestry Sharon Falconerové, prosté kazatelky, a stane se nedílnou součástí její putovní "show". Spolu začínají šířit víru v Americe na počátku dvacátých let minulého století. Co se týká hereckých výkonů, jsou opravdu na úrovni . Rozesmátá postava Burta Lancastera dominuje celému filmu a zaslouženě si vysloužila Oscara. Také obě ženské postavy (Jones, Simmons) se neztrácejí. Za pozornost jistě stojí i nádherná hudba. Myslím, že by filmu slušela o něco menší stopáž. Nejsou to čisté čtyři hvězdy, ale moc jim k nim nechybí.(12.3.2008)

Medzi pevnou vierou v Boha a náboženským fanatizmom vždy existovala tenká hranica a ľudia túto hranicu prekračovali za čias horlivého kázania Elmera Gantryho rovnako ako dnes..Spása hriešnikov sa mnohým podnikavcom potvrdila ako výnosný biznis v minulosti a tak fičí vo veľkom i v súčasnom svete..Satirou okorenený a výbornými hereckými výkonmi zahustený [zaslúžený Oscar za fanatické kazateľské nasadenie Burta Lancastera] príbeh tohto filmu pôsobí nadčasovo i 50 rokov od dátumu jeho výroby.(28.12.2009)

Snímek "Elmer Gantry" je naprosto skvěle zahraný a Oscary pro oba hlavní představitele jsou naprosto zasloužené, i když si myslím, že si přece jen více budete pamatovat Burta Lancastera. Mám s tím filmem ale trochu problém. Je to vlastně kritika fanatismu, anebo naopak jeho obhajoba, která říká, že když půjdeme společně za jednou věcí, tak to dokážeme?(15.11.2016)

10/10 Presna takovyto druh filmu mam rad. Divak se pri sledovani musi aktivne zapojit a particiovat na vytvoreni pribehu, jehoz kostra ac zrejme v dobe vzniku hodne aktulani ale rozhodne ne sokujici - pro me jakozto zatvrzeleho Tomase stale zabavna. Buřt dostal prilezitosti, kde by se mohl vytahnout docela malo, takze tady si to opravdu uzil - at uz v mluveni nebo zpivani - jeho vykon je z tech, co se nezapomenou. Cernovlasa Jean je take uveritelne presvedciva, ale na rajcovni Shirley nema - ta si "podobnou" roli zopakuje v Cejenskem klubu o 10 let pozdeji. Byznyz je business, ale postava Buřta zustava nad veci a o to vic se mi nadcasove libila i po 50! letech od vzniku filmu, protoze "podobych" seskupeni s jasnym tahem na branku se tu objevuje porad vic nez dost - a ovecky na to berou.(12.8.2011)

Elmer Gantry ( oscarový Burt Lancaster ) je alkoholik s temnou minulosťou a neúspešný podomový obchodník, hoci o sebe tvrdí opak. Vyznačuje sa však rétorikou a túto schopnosť využíva na kupčenie s náboženskou vierou. Postava prechádza ťažkým obdobím, keď zažíva boom vo svojom "obore", stretáva novú lásku ( Jean Simmons ), ale i nepríjemným dotykom s vlastnou minulosťou, ktorá mu pomôže uvedomiť si vlastné chyby. Ak je na scéne Lancaster, tak exceluje, dobré pre film je však, že samoľúbo nestrháva na seba prílišnú pozornosť a necháva vyniknúť i spomínanej Simmons a mladučkej Shirley Jones ( Oscar za vedľajšiu úlohu ). Možno by sa dala vytknúť stopáž snímku, strihač mohol byť pracovitejší.(21.2.2008)

• - Knižní předloha filmu, zabývající se kupčením s náboženskou vírou, byla ve své době (rok vydání 1927) natolik kontroverzní, že do filmu léta žádné studio nechtělo vložit peníze. (Cherish)

• - Snímek je adaptací stejnojmenného románu Sinclaira Lewise. (Cherish)