Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prezident Lyndon B. Johnson urobil v roku 1970 veľký trojhodinový rozhovor pre televíziu. Po premiére televízia informovala, že istý materiál bol na žiadosť prezidenta vystrihnutý. Ukázalo sa, že vymazané časti sa týkali Johnsonovho tvrdenia, že Lee Harvey Oswald nebol osamelým strelcom v sprisahaní, ale že v pozadí vraždy Kennedyho bolo niečo viac. Sú za atentátom na JFK spravodajskí agenti, pravicoví politici či chamtiví kapitalisti? (Arsenal83)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Veľmi zaujímavá konšpiračná teória. Konšpiračná len tým názvom, lebo dnes mi už príde, že konšpirácia má bližšie k pravde než proklamovaná mediálna praUda. Oficiálnej verzii osamelého strelca Oswalda dnes snáď nemôže nikto so zdravým rozumom veriť. Formát vo verzii polodokumentárneho filmu ako aj prevedenie také typické na sedemdesiate roky mi úplne nesadlo, navyše hodinu je film dosť rozvláčny. Záver a zinscenovanie možnej teórie bol ale dobrý, akčný, ako sa patrí, dobre nahrané a skombinované zábery. Určite niečo, čo stojí za zamyslenie ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Deset let od atentátu na JFK odvážně vznikl tento snímek, působící jako hraný dokument, ze kterého později čerpal i Oliver Stone pro svůj snímek ´JFK´ (1991). Celé to volně vychází s knihy ´Rush to Judgment´ od Marka Lanea vydaného v roce 1966. Vidíme tu nějaké bohaté podnikatele mající Kennedyho jako hrozbu pro své zájmy. Kennedy se postavil proti sloučení ropných společností, má nelichotivý postoj k válce a podporuje občanská práva menšin. Vidíme tak převážně jejich konverzační jednání doplněné dobovými záběry na Kennedyho, není opomenut ani Luther King, a hranou přípravou atentátníků činu. Chvíle atentátu, převážně za použití přímých dobových záběrů, byla zpracována tak neskonale dramaticky, že z toho skutečně až mrazí. Scénář byl údajně napsán poněkud ledabyle, že se od toho distancoval sám autor knižní předlohy. I tak je snímek zajímavý, neboť je vyprávěn z pohledu spiklenců. Samozřejmě se jedná o fikci, ale co víme. I taková možnost událostí by mohla být možná. I když jako celek je tento snímek přeci jen v případných faktech poněkud nesourodý. Konspirační dějství, které až výše zmíněný Oliver Stone vytáhl do dokonalosti. Tuto, po výpravné stránce mírnou verzi, berme snad jako konverzační epochu ze složky označenou jako Akta X. Pravda je přeci jen ještě pořád  někde venku. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Kým sa Stone vo svojich dokumentoch opiera čisto o racionalitu, v tomto prípade ide o počin, ktorý síce mláti slamu, no v konečnom dôsledku vôbec nemusí byť tak nereálnom pátosom, ako sa podaktorým môže zdať. “Executive Action” je z 10% obsahovo naplnený autentickými zábermi rôzneho druhu, ktoré úzko súvisia s atentátom na JFK, čo značne obohacuje celkový dojem. David Miller mal v 73’ celkom slušnú odvahu vyjsť s niečim takýmto na svetlo sveta. Informácie, ktoré zaznejú v závere, sú doslova dych vyrážajúce. V živote som o nich nepočul, neviem či sa zakladajú na pravde, no pôsobia vierohodne, a práve zato tá štvrtá. ()

Rimland 

všechny recenze uživatele

Slušný konspirační snímek o tom, "jak to možná mohlo být" s atentátem na Kennedyho, a kterým se evidentně velkou měrou inspiroval Stone ve svém JFK (na který se musím co nejdřív zas podívat, protože mám pocit, že jsem ho onehdy dostatečně ne(d)ocenil). Krátká stopáž je zároveň výhodou (pokud máte radši kratší filmy), stejně jakož i nedostatkem, protože všechno je tu dosti zkratkovité a hrrr, a to do té míry, že vlastně ani nevíte, co jsou zač ti spiklenci. Trochu propracovanější (a hlavně atmosferičtější) verze pohledu z této strany by možná nebyla na škodu, ale když už, tak pěkně s gustem ve formě adaptace Ellroyovy Bulvární Ameriky. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ve stínu snímku JFK (1991) stojí tady ten malý (ale dobrý) konspirační thriller na stejné téma. Prezentuje osudový atentát dle teorie tří střelců, Oswald jako obětní koza a spiknutí klubu několika mocných jestřábů, ohrožených Kennedyho politikou "černošské revoluce" a appeasementu s komunisty. Velmi sem sedí užití archivních záběrů – výsledný dojem je příjemně chladný a znepokojivý, a la dokumentární rekonstrukce domnělých událostí. Kde je hezky vidět, jak snadno šlo vše naplánovat a narafičit. Vyšetřování provází tolik podezřelých bodů a nesrovnalostí (x), že se to zcela jistě neodehrálo dle oficiální verze... ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama