Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prezident Lyndon B. Johnson urobil v roku 1970 veľký trojhodinový rozhovor pre televíziu. Po premiére televízia informovala, že istý materiál bol na žiadosť prezidenta vystrihnutý. Ukázalo sa, že vymazané časti sa týkali Johnsonovho tvrdenia, že Lee Harvey Oswald nebol osamelým strelcom v sprisahaní, ale že v pozadí vraždy Kennedyho bolo niečo viac. Sú za atentátom na JFK spravodajskí agenti, pravicoví politici či chamtiví kapitalisti? (Arsenal83)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Veľmi zaujímavá konšpiračná teória. Konšpiračná len tým názvom, lebo dnes mi už príde, že konšpirácia má bližšie k pravde než proklamovaná mediálna praUda. Oficiálnej verzii osamelého strelca Oswalda dnes snáď nemôže nikto so zdravým rozumom veriť. Formát vo verzii polodokumentárneho filmu ako aj prevedenie také typické na sedemdesiate roky mi úplne nesadlo, navyše hodinu je film dosť rozvláčny. Záver a zinscenovanie možnej teórie bol ale dobrý, akčný, ako sa patrí, dobre nahrané a skombinované zábery. Určite niečo, čo stojí za zamyslenie ()

gumli 

všechny recenze uživatele

Jeden z mala filmov o príprave atentátu na J.F.Kennedyho, ale tento film je asi najmenej známy zo všetkých filmov ktoré sa tykajú J.F.Kennedyho. Film ma aj alternatívny názov JFK Conspiracy. Hlavný dôvod prečo je tento film tak malo známy je ten, že film sa premietal po vydaní len necelé dva týždne a okamžite bol zakázaný. Zákaz platil tak pre TV vysielanie ako aj premietanie v kinách po celom USA, bol zákaz ho aj distribuovať za hranice USA. Až niekedy koncom 80. rokov ho povolili, ale niektoré TV stanice ho odmietli vysielať. Film nie je taká pecka ako JFK od Olivera Stonea, je oveľa menej okázalý, stal len zlomok sumy koľko stal Stoneov film JFK, ale Miller natáčal tento film takmer 20 rokov pred Stoneovym filmom, v roku 1973, 10 rokov po atentáte. Problémom bola aj predloha tohoto filmu, ktorú napísali Donald Freed, Dalton Trumbo a Mark Lane. Najväčším problémom bol práve Dalton Trumbo, ktorý bol 50 rokov na čiernej listene USA, bol označovaný ako komunista, on sám sa nazýval marxista. Príbeh je to síce fiktívny, ale neuveriteľne vierohodný, ako keby Dalton Trumbo naozaj vedel všetko o tejto príprave na atentát. Z filmu vyplýva že za atentátom stáli veľmi vplyvné osoby z priemyslu, politiky a tajných spravodajských služieb USA. Tieto osoby nie sú spokojné s politikou Kennedyho, ktorý ma v pláne skončiť vojnu vo Vietname, je za jadrové odzbrojenie, chce zakázať jadrové skúšky atď...Z filmu vyplýva že "Lee Harwey Oswald" bol len obetný baránok. Film niekedy pripomína skôr dokument ako hraný film, ale je priamočiari, bez akýchkoľvek okolkov. Ďalšou unikátnou vlastnosťou je, že príbeh je rozprávaný výhradne z pohľadu sprisahancov. Burt Lancaster a Robert Ryan odviedli slušnú prácu, aj keď dostali za tento film doslova len pár šupov. A chudák Ryan sa uvedenia filmu ani nedočkal, pár mesiacov pred vydaním filmu zomrel na rakovinu. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Deset let od atentátu na JFK odvážně vznikl tento snímek, působící jako hraný dokument, ze kterého později čerpal i Oliver Stone pro svůj snímek ´JFK´ (1991). Celé to volně vychází s knihy ´Rush to Judgment´ od Marka Lanea vydaného v roce 1966. Vidíme tu nějaké bohaté podnikatele mající Kennedyho jako hrozbu pro své zájmy. Kennedy se postavil proti sloučení ropných společností, má nelichotivý postoj k válce a podporuje občanská práva menšin. Vidíme tak převážně jejich konverzační jednání doplněné dobovými záběry na Kennedyho, není opomenut ani Luther King, a hranou přípravou atentátníků činu. Chvíle atentátu, převážně za použití přímých dobových záběrů, byla zpracována tak neskonale dramaticky, že z toho skutečně až mrazí. Scénář byl údajně napsán poněkud ledabyle, že se od toho distancoval sám autor knižní předlohy. I tak je snímek zajímavý, neboť je vyprávěn z pohledu spiklenců. Samozřejmě se jedná o fikci, ale co víme. I taková možnost událostí by mohla být možná. I když jako celek je tento snímek přeci jen v případných faktech poněkud nesourodý. Konspirační dějství, které až výše zmíněný Oliver Stone vytáhl do dokonalosti. Tuto, po výpravné stránce mírnou verzi, berme snad jako konverzační epochu ze složky označenou jako Akta X. Pravda je přeci jen ještě pořád  někde venku. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Takhle - ono je to spíš na 3 hvězdy, protože celá první hodina je v podstatě ukecaná divadelní hra. Ale je fakt, že posledních dvacet minut je hodně silných a popravdě mi tahle teorie (ani jí nebudu říkat konspirační) přijde uvěřitelnější, než ta oficiální. Navíc shrnuje všechny nejasnosti oficiální verze. Ostatně - u spousty oficiálních výkladů různých událostí má člověk často pochybnosti kvůli mnoha nejasnostem a nesrovnalostem. Vadil mi u filmu chlad zúčastněných osob - jako by se všichni (a se že jich na tom podílelo docela dost) bavili o seříznutí nějaké kytky nebo rozbití psí boudy, ne vraždě prezidenta. Ale asi to mělo svůj účel - ostatně, co za lidi skutečně může dělat v tajných službách nebo ve vojsku? Jen mě děsí, kolik se v době internetu na nás valí "oficiálních" verzí toho a onoho, a kdoví, jak to ve skutečnosti bylo. Jo, a ještě mě zaujalo, jak mnozí to hrají jako agenti na dvě i tři strany, až je v tom zmatek, že ani sami agenti nevědí, kdo je kdo a co od něho čekat, pokud ho správně "nenasměrují". ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Kým sa Stone vo svojich dokumentoch opiera čisto o racionalitu, v tomto prípade ide o počin, ktorý síce mláti slamu, no v konečnom dôsledku vôbec nemusí byť tak nereálnom pátosom, ako sa podaktorým môže zdať. “Executive Action” je z 10% obsahovo naplnený autentickými zábermi rôzneho druhu, ktoré úzko súvisia s atentátom na JFK, čo značne obohacuje celkový dojem. David Miller mal v 73’ celkom slušnú odvahu vyjsť s niečim takýmto na svetlo sveta. Informácie, ktoré zaznejú v závere, sú doslova dych vyrážajúce. V živote som o nich nepočul, neviem či sa zakladajú na pravde, no pôsobia vierohodne, a práve zato tá štvrtá. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama