Cena za lidskost (TV seriál)

Being Human

Komedie / Drama / Fantasy / Horor

Velká Británie, 2008 - 2013, 35 h 49 min (Minutáž: 37x60 min)

Lenora Crichlow, Russell Tovey, Aidan Turner, Sinead Keenan, Michael Socha, Damien Molony, Kate Bracken, Jason Watkins, Donald Sumpter, Annabel Scholey, Andrea Riseborough, Dean Lennox Kelly, Adam Deacon, Paul Rhys, Craig Roberts, Amy Manson, Robson Green, Mark Williams, Alexandra Roach, Adrian Lester, Claire Foy, Dominique McElligott, Amanda Abbington, Lyndsey Marshal, Dylan Brown, Mark Gatiss, Danny Webb, Lacey Turner, Gina Bramhill, Gregg Chillin, Phil Davis, Steven Robertson, Erin Richards, Julian Seager, Matt Barber, Anthony Flanagan, Glenn Salvage, Alex Jennings, Jonathan Aris, Anthony O'Donnell, Nicola Walker, Lucy Robinson, Marlene Sidaway, Josef Altin, Mark Lewis Jones, Julian Barratt, Alex Price, Sara Pascoe, Hamza Jeetooa, Fred Pearson, Marion Bailey, Lucy Gaskell, Vincent Franklin, Madeleine Harris, Alison Louder, John R. Walker, Margaret John, Adrian Schiller, Charlene McKenna, Sacha Dhawan, Gordon Kennedy, Claire Cage, Joel Gillman, Scott Arthur, Ceri Mears, Erin Agostino, John Stahl, Feth Greenwood, Sarah Niles, Howard Coggins, Joe Hall, Simon Paisley Day, Michael Austin, Matthew Rohman, Katherine Denkinson, Clem So, Alan Bond, Tom So, Guy Flanagan, Andrew Gower, Will Irvine, Rick Bacon, Dan Broderick, Ruari Mears, Steve John Shepherd, Rhodri Lewis, Ajaz Aslam, David Webber, Alex Lanipekun, Jacquetta May, Paul Kasey, Aimee-Ffion Edwards, Martin Hancock, Julia Ford, Louis Mahoney, Kathryn Prescott, Ian Puleston-Davies, Katie Powles, Colin Hoult, Clare Higgins, John Hollingworth, Bryan Dick, Paul Kaye, Kai Owen, Georgia Henshaw, James Fleet, Giles Thomas, Lee Ingleby, Tamla Kari, Ellie Kendrick, Jeremy Swift, Amanda Hale, Ricky Grover, Toby Whithouse, Richard Price, James Lance, Maria Del Carmen, Jonny Owen, Pearce Quigley, Chris Wilson, Victoria Ross, Melanie Walters, Daniel Kerr

Irene Litinsky

Kostýmy:

Stewart Meachem

To se takhle potkají upír, vlkodlak a duch …. Co zní jako začátek anekdoty, je námět seriálu, který mě potěšil v některých dílech (bohužel, jen v některých) slušnou dávkou cynického až černého humoru. Trojice bytostí se vypořádává s lidským světem (ale zas tak moc ne, název seriálu, že se snaží být jako lidé, je zavádějící – tolik úsilí tomu nedávají) a zároveň i s dalšími přízraky a děsy. První řada skvělá, další se začínají rozpadat. Postavy nedrží kontinuitu ani v rámci jednoho dílu a dělají to, co třeba i v té samé scéně zuřivě odmítaly. Místo černého humoru nastoupí občas sentiment. Proměny ve vlkodlaka vypadají směšně. Hodně se brečí. Od čtvrté řady se skoro kompletně vymění osazenstvo a musíte si zvykat na nové tváře, mně chyběl hlavně Mitchell. Završení čtvrté a páté řady působilo prapodivně. ___ Poučení z celé série: Upíry nebrat! Nikdy. Ani když brečí a slibují věčnou lásku! Od nemrtvých je to ostatně dost hrůzostrašný slib.(2.8.2016)

Prvni rada je povedena, hlavni predstavitele jsou skveli, zvlast George - miluju tu jeho fistulku a koktani :). Premenovani ve vlkodlaka bych tak dukladne videt nemusela (zvlast kdyz je z nej nakonec vypelichany plysak), ale jinak jsem byla nadmiru spokojena - melo to smrnc, bylo to dramaticke i vtipne, a taky romanticke a dojemne. Co se tyce pilotniho dilu, videla jsem ho az po shlednuti prvni rady, takze mi jine obsazeni trochu vadilo (Mitchell byl podivne povzneseny a Annie podivne stara), ale uzasny George nastesti zustal. Ohledne druhe rady... ta je neuveritelne spatna. Veskery vtip se vytratil a vystridala ho jakasi prehnana parodie na horor. Je to zkratka trapny pokus a velke slapnuti vedle (skoda), takze snizuju hodnoceni ze 4 na 3 - a to jsem jeste hodna.(6.1.2011)

Abych byla upřímná, nejprve jsem nevěděla, co si o tomhle seriálu mám myslet. Až v parádní třetí sérii jsem tomu přišla na chuť, což se ukázalo být trochu pozdě, protože se čtvrtou sérií téměř kompletně obměnili hlavní postavy, ale po nesmělém rozjezdu (který se tvářil jako úplně jiný seriál), se opět vrátili na původní kvalitu. Ale k téhle verzi jsem opravdu přilnula až po vyzkoušení americké verze, teprve pak jsem pochopila v čem spočívá její kouzlo. Když vezmu první tři série, tak ti nadpřirození jsou tady "obyčejní lidé", žádní hybatelé světových událostí, žádní manekýni, prostě partička pěšáků (svým způsobem). Právě tahle obyčejnost je v seriálovém světě výjimečná. Oni nemají žádné superschopnosti, kterými by se dostali z průšvihu, takže když mají průšvih, tak pořádný. Což je rozčilující, uznávám. A tvůrci si s tím taky často nevěděli rady, spousta věcí zůstala nedořešená, spousta zápletek působila prvoplánově a neučesaně, ale stejně to má své kouzlo. Takže díky za tu obyčejnost, je velice osvěžující.(14.6.2014)

Zprvu mdlé zdá se, finiš první série ovšem o váš zájem postará se. První série má sice jen 6 dílů, přesto se postará o to, že si ji v záplavě seriálů s nadpřirozenou tematikou zapamatujete. Ač je to u seriálu s vlkodlakem, upírem a duchem podivné, vše plyne tak nějak poklidně, bez větších akčnějších zápletek. Jde o hledání vlastní definice lidskosti a svého místa na světě. To vše prokládá výborný humor, dojetí a báječná british english. Poslední dva díly jsou až nadprůměrně dobré. Teď jen jde o to, zda je to zajímavé zamyšlení nad životem v moderním fantasy obalu, nebo zda to bude životaschopné jako vícesériový seriál, který dokáže udržet nasazenou laťku i v následujících sériích. Mám z toho trochu strach. 1.série: Hlavně díky druhé polovině seriálu. 75%(17.12.2010)

S1: Nice. Tak som zvedava co vymyslia dalej. To s tym pilotom je ale pekne matuce. Osobne som ho videla az po 6. casti a hoci je super, ze ukaze napr prve stretnutie s Annie, zbytok je zbytocne matuci. Z celej hereckej particky zostanu vseovsudy 2 (George a Seth), charaktery su viac ci menej odlisne a maju obcas nabehnute na uplne iny smer... proste, dobre na koniec na porovnanie, co mohlo byt a doplnenie par veci. Aby som odporovala niektorym kolegom na csfd, Mitchell je mi sympatickejsi v serialy, mozno zvykom, mozno tym, ze je menej... francmetro :) S2: Nebavi. Neviem preco. Dam si par rokov pauzu.(16.3.2009)

• - Titul každé epizody je odkazem na konkrétní skladbu. (filmsim)