GAVIN17

Film, který jsem měl již přes půl roku ve filmotéce, ale shlédl jsem ho až dnes, když mne na něj upozornil kamarád... Je to příběh o čistotě a nevinnosti, i o nezodpovědnosti dospělých, kteří neberou ohledy na city svých dětí a přeci stačí někdy tak málo - nebýt sobcem, být zodpovědnější a skromnější ve svých nárocích - kolik utrpení a slz by pak mohlo být zbytečných... Duše čtrnáctiletého Lakkiho byla čistá jako voda v horském jezeře ( i to se ve filmu objeví), a proto se ho tak dotýkala špína, kterou se svět mnohých dospělých jen hemží. Chlapcova matka byla umělkyní, malířkou, a citlivost k vnímání světa po ní zdědil i její syn, který ve svých barevných snech byl znovu šťastný, svobodný, jako když byl malým chlapcem....Dílo vynikajících kvalit dějových i obrazových. Hlavní hrdina (Anders Borchgrevik) podal skvělý výkon. Dávám plný počet hvězdiček a rád se k filmu zase brzy vrátím...A také se stává jedním z mých TOP 50...Jinak název filmu v titulcích zní "Gutten som kunne fly"...A dodatek: Po shlédnutí filmu mohu říci, že jsem opravdu rád, že jsem pořád v nitru klukem, že jsem se, alespoň psychicky, nestal dospělým, jak mi občas někdo připomene. ()

kareen

Nevím, asi to na mě bylo trochu moc art. Navíc mi byl ten blonďatý přecitlivělý spratek většinu času hluboce nesympatický. ()